Pouliční muslimské modlitby ve Francii ano, promítání filmu o Ježíšovi studentům ne

Zatímco pouliční modlitby muslimů ve Francii nechávají tamní sekulární establishment povětšinou chladným, a kritici modliteb bývají soudně popotahováni, jak se jedná o křesťanství, stát žádné slitování nezná.

 

Film o Vánocích byl shledán, že není dostatečně sekulární, a ve městě Langon v kraji Gironde bylo jeho promítání zakázáno. Informuje o tom Le Figaro.

83 studentů francouzské školy začalo sledovat film “Hvězda”, animovanou dobrodružnou komedii založenou na příběhu narození Ježíše, kterou produkovaly Columbia Pictures. Ale když si učitelé uvědomili, že tématem je narození Ježíše, promítání okamžitě zastavili, protože film shledali nedostatečně sekulárním

Jeden ze studentů si z rozhodnutí učitelů dělal legraci. “Pche. Vyhnuli jsme se nejhoršímu. Mohli jsme se dozvědět něco o původu nejdůležitější tradice naší země. Ještě štěstí, že učitelé zareagovali včas.”

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maroš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

No veď toto je presne tá ústredná forma boja POLITICKÉHO islámu – zaujatie a prevzatie verejného priestoru – „My moslimovia môžme – vy kresťania nie!“ Celý establišmen EU ovládli SARACÉNI = nearabskí prívrženci a vyznávači islámu. Treba „vodcov“ nazývať pravými menami – súdruh saracén – súdružka saracénka. Aj vzhľadom na skutočnosť, že ide zároveň o neomarxistov a komunistov. Ona aj tá ateistická výchova má svoje dôsledky – najprv odtrhnutie od viery a potom násilné prinútenie prihlásiť sa k islámskej viere – pod hrozbou násilia a špeciálnych daní. Lebo pravoverný kresťan – ako severoafrickí kopti – si nechá radšej sťať klavu,… Číst vice »

Anonymní
Host
Anonymní

4.5