Pozor cenzura! Slavný obraz se stal obětí feministického šílenství. Prý se jedná o sexuální obtěžování a nesmí být vystavován (FOTO)

Manchesterská galerie umění vyřadila z expozice slavný obraz Johna Williama Waterhouse „Hylás a nymfy“. Stalo se tak na nátlak levičáků a feministek, kteří v něm spatřují propagování sexuálního obtěžování.

Galerie nejen odstranila zmíněný obraz, ale také stáhla ze svého obchodu pohlednice, na kterých byl vyobrazen.

Místo obrazu visí oznámení, že obraz byl odstraněn „v souvislosti s diskusí o tom, jak v Manchesteru představujeme a interpretujeme umělecká díla, která jsou veřejným dobrem“.

Kurátorka galerie Clare Gannawayová uvedla, že rozhodnutí o odstranění obrazu bylo ovlivněno mj. kampaní #MeToo.

Podle ní má obraz špatný název a je projevem toho, že umělec, muž „loví“ ženy, jejichž těla jsou jenom dekorací.

„Pro mě osobně je zahanbující, že jsme si toho dříve nevšímali,“ tvrdí Gannawayová. „Nedívali jsme se na to správným způsobem a teď je třeba s tím něco udělat.“

Zdroj: 1

Loading...

9
Komentujte

avatar
7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
tauriandreaMarošLady Janemariankosnac Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

Jednoznačne – feministky treba vystaviť sexuálnemu odmietaniu – v zmysle „k nim pociťovaného vysloveného fyzického odporu“!
Na trhu sa má objaviť špeciálna chladnička pre frustrované feministky zn. Femina – s dvojnásobným úložným objemom.

Lady Jane
Host
Lady Jane

To zase nebude tak těžké, vesměs jsou to ošklivé, nepřitažlivé a často obézní frustrované, zamindrákované a zlé ženské,o které by většinou žádný chlap ani kolo neopřel a které jen závidí těm ostatním „normálním“ ženským ten normální ženský život se vším, co k němu patří…navíc normálním ženským dělají jen ostudu, všechny je pozavírat a převychovat, pokud to nepůjde, tak do dolů, když pořád chtějí tu absolutní rovnoprávnost 😉

Marcela
Host
Marcela

Tak z mého laického pohledu (umění vůbec nerozumím) chlapec přišel pro vodu (viz džbán v jeho ruce) a obtěžují ho ty slečny, protože drží ony jeho za ruku…ne on je… To je to hlavní, čeho jsem si všimla….

jirik
Host
jirik

A dle mého laického pohledu, bych řekl, že chlapec se dívá dívce, která ho drží do očí nikoliv na ňadra…..třeba stačil změna název obrazu…muž a amazonky…..

ivo
Host
ivo

to nie je kurátorka , ale kurvátorka galérie

mariankosnac
Host
mariankosnac

Nepripadá mi že by ich ten muž obťažoval skôr si išiel po vodu a ony začali obťažovať jeho. Tie ženy sú nejaké bledé a mohlo by sa jednať i o mýtické Sirény alebo tak niečo. V jednom filme sa vodné príšery menili na krásne ženy ktoré lákaly námorníkov na člnoch a potom ich stiahli do vody. Možno obraz zobrazuje nejakú podobnú legendu veď už ten názov ,,Hylás a nymfy“ a feministky v tom vidia len to čo chcú.

Maroš
Host
Maroš

Z môjho pohľadu – je to jedna a tá istá dievčina – naklonovaná nymfa, čím možno autor chcel vyjadriť „rovnakosť krásy týchto ešte nevyzretých a teda aj nediferencovaných“ – všetkých dievčat – že všetky mladé sú v podstate mámivo krásne nymfy TERAZ A TAKTO – až sa z nich stanú imága – naše 40-ročné manželky, ktoré sme kedysi za mladi neskonale miľlvali, ale ktoré sa zmenili na škaredých chlapov, ktorí nás bijú a berú nám všetky peniaze – poťažmo na feministky, ktoré nás navyše aj neskonale nenávidia. Ten obraz musel podľa vnímania psychopatiek preč, pretože je to etalón ženskej nevinnosti… Číst vice »

andrea
Host
andrea

Ach jaj, prečo si pracovníčky galérie nenaštudujú o čom je ten príbeh? Aspoň z Wikipédie : https://cs.wikipedia.org/wiki/Hyl%C3%A1s Veď obeťou bol nakoniec Hylás, už ho nikdy nenašli, ostal po ňom len ten džbánik. A Rubensove obrazy ešte dovolia feministky vystavovať?

tauri
Host
tauri

To máte tak, když se leze ženám neustále někam a pak nemají potřebu se sebou něco dělat a galantnost se vytrácí, protože se z toho stává povinnost a ženy jsou nepoužitelné.