POZOR NA (ne)BEZPEČNOST VAŠICH NOTEBOOKŮ HP

…..myslíte si, že máte bezpečné notebooky, které u sebe nosíte? Raději si přečtěte následující článek a pak Vám možná klesne brada….

10:27

Z (ne)BEZPEČNOSTI NOTEBOOKŮ HP

Některé notebooky HP obsahují keylogger v ovladači zvukové karty
Při zkoumání struktur Windows Active Domain objevili odborníci ze švýcarské firmy Modzero keylogger v noteboocích společnosti HP. Některé modely používají zvukové čipy společnosti Conexant, která k nim dodává i ovladače. Ty se ovšem starají nejen o zvuk samotný, ale zajišťují také funkci multimediálních kláves.

Ukázalo se, že kód dodávaný společnosti Conexant byl v HP špatně implementován a nezaznamenává jen stisky speciálních multimediálních kláves, ale dostává informace o všech stisknutých klávesách. Co je horší, ukládá tyto informace do lidsky čitelného souboru. Ten je k nalezení v cestě C:\Users\Public\MicTray.log. Ten tak obsahuje řadu citlivých informací, včetně jmen a hesel a je navíc čitelný každou aplikací, která je v počítači spuštěna.

Problém se týká modelů řady HP Elitebook 800, EliteBook Folio G1, HP ProBook 600 a 400 a mnoha dalších. Plný seznam je součástí bezpečnostního oznámení. „Jaký je smysl keyloggeru v ovladačích zvuku? Předinstalovává HP vlastní spyware? Nebo je HP obětí backdooru, který byl vytvořen dodavatelem software za jeho zády,“ ptají se v závěru lidé z Modzero.
https://www.root.cz/zpravicky/nektere-notebooky-hp-obsahuji-keylogger-v-ovladaci-zvukove-karty/
seznam postižených bzařízení
https://www.modzero.ch/advisories/MZ-17-01-Conexant-Keylogger.txt

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

3 Komentáře zapnuto "POZOR NA (ne)BEZPEČNOST VAŠICH NOTEBOOKŮ HP"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Vlády, které cíleně odpojují své občany od internetu, už nedostanou přiděleny žádné další IP adresy. Tak alespoň zní návrh jednoho z pěti světových internetových registrů. Africký registr AFRINIC vážně debatuje o možné změně pravidel, která by umožnila trestat jednotlivé státy za to, že k prosazení svých politických zájmů neváhají odstřihnout celou zemi od sítě.
https://www.root.cz/clanky/zeme-blokujici-internet-nedostanou-ip-adresy-zni-nebezpecny-navrh/

tauri
Host
tauri

Nu hlavně se obecně vůbec nevyplatí kupovat ntb od Intelu..protože jejich slavný Intel Management je pěknej špehoun..(naslouchá i když je ntb vypnutý) leda ještě tak AMD.
Místo skypu používat qtox, který nesleduje uživatele.
Zajímavé je, že blokátor IP adres, který fungoval i na 7 nejde používat se skype, protože starší podporu verzu 6.20 MS ukončil a jde jen verze 7.3x+ ten už obsahuje špionážní servery s IP..takže Vám nic nezbyde. Opravdu doporučuju qtox, místo skype i když skype je rozšířený..ale za soukromý to stojí.
https://qtox-win.pkg.tox.chat/qtox/win64/download
A ještě nepoužívat Avast..ten ví o Vás taky vše a ještě se tím chlubí sama firma.

jirik
Host
jirik

Neznáma skupina hackerov podnikla systematický útok na rôzne systémy v desiatkach krajinách. Ide prevažne o ransomvér. Od užívateľa žiada výkupné 300 dolárov v bitcoinoch.

Hackeri napadli systémy v USA, Rusku, Veľkej Británii, Španielsku a v ďalších. Podľa odborníkov takmer určite nejde o náhodu, ale o koordinovaný útok.

BBC potvrdila, že ransomvér zasiahol napríklad aj systém britského zdravotníctva. Škodlivý program má meno WannaCry.

Nemenovaný odborník z firmy Kaspersky potvrdil, že zatiaľ zaznamenali prípady v 74 krajinách. Podľa nepotvrdených správ zasiahlo najviac útokov Rusko. Viacero expertov prekvapila masívnosť a pripravenosť útokov.
http://www.zive.sk/clanok/125069/kyberneticka-apokalypsa-hackeri-zautocili-vo-viac-ako-70-krajinach

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!