Prasárna v prasečáku – Nekorektní souvislosti Pavla Párala

Kam se hrabe lithium, za něž mají zločinci za sociálními demokraty a australskou firmou nahrabat miliardy. To totiž bude ještě pěkná fuška. Musíte najmout horníky co to vykopou, postavit fabriku, co z těch šutrů vypreparuje cenný kov nacházející se v mizivé koncentraci a ještě nevíte, jestli někdo nepřijde na lepší nápad, než jsou elektromobily. Česká vláda dokázala udělat násobně výhodnější byznys s jitrnicemi.

Koupě vepřínu v Letech u Písku je evergreen českého vyrovnávání se s minulostí. Zaplatit za něj ale 450 milionů korun, jak vláda schválila někdy v srpnu a jak odtajnila na svém povolebním zasedání, překračuje vše, co se dosud ve kšeftech privátních firem se státem podařilo dosáhnout, včetně prodeje Explosie Andrejem Babišem Grossově vládě za sedm set milionů korun.

Vlastník inkriminovaného prasečáku, společnost AGPI, vykázala podle své výroční zprávy za loňský rok celkový hospodářský výsledek ve výši necelých sedm a půl milionu korun při tržbách 346 milionů. Výsledek hospodaření minulých let činí minus 121,7 milionu. Účetní hodnota pozemků a staveb je vykazována ve výši 122 milionů korun.

To vše v zemědělské společnosti, kde výroba vepřového v celkem šesti vlastněných vepřínech činí zhruba 46 procent tržeb, zbytek je drůbež a další zemědělská produkce s vepříny nesouvisející. Tržní hodnota celé společnosti tak ani v hodně optimistickém případě zdaleka nedosahuje ani jediného sta milionů korun. A končící vláda koupí jeden z jejích šesti prasečáků za 450 milionů?
To vypadá, že v tom lágru v Letech neumírali Romové, ale přinejmenším přímí předkové vlastníků AGPI a ani tak by to nebylo ze strany státu dvakrát morální. Je trochu překvapivé, že končící ministr kultury Herman, který tenhle byznys zpunktoval, se nebojí Pána Boha. Každopádně policajtů by se nejspíš bát měl.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jirikLiběnamila Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mila
Host
mila

rikam to porad,zdalo se mi to, mel sem zivy sen ze budou v mundurech a v base na dozivoti sobotka kalousek herman bakala, pokud bude babis chytrej tak je tam dostene

Liběna
Host
Liběna

Opáčko:) zostrih ČTV ukazuje v priamom prenose, ako všetky svetové médiá „naklusali“ do Prahy na presný dátum, pretože VEDELI, že sa spustí tzv. „Nežná“, prvá z naplánovaných „revolúcií“. Všetko bolo pripravené, signál bol daný, už len spustiť kamery…. A teraz nás stu idú učiť o vraj súčasnej „konšpirácii“
https://www.gloria.tv/video/FonRbzS3sBKp6ER47UhjyLs3N

jirik
Host
jirik

Od začátku listopadu se mění pravidla pro domácí zabijačky. Jitrnice, jelita nebo třeba prejt si z ní nově budou moci odnést i nejbližší příbuzní hospodáře. Umožňuje to novela veterinárního zákona, která začíná platit od prvního listopadu. Na tiskové konferenci to uvedli zástupci Státní veterinární správy (SVS).
http://vool.cz/mkTaA