„Pravda“: Elon Musk navrhuje vytvořit webovou stránku pro hodnocení důvěryhodnosti médií

Americký miliardářský podnikatel Elon Musk uvedl, že je zapotřebí webová stránka, která bude odolná proti botům, ale také schopná vyhledat a demaskovat každého, kdo vytváří a šíří dezinformace. Podle Muska je problém dnešních médií v tom, že novináři jsou pod neustálým tlakem, aby získali maximální počet kliknutí a „vydělali balík na reklamě, nebo budou propuštěni“.

 

 

Šéf Tesla a SpaceX sdělil, že uvažuje nad založením webové stránky s ruským názvem „Pravda“. Další variantou by, podle Muska, mohl být název „You’re Right!“. „Chci vytvořit stránku, kde bude moci veřejnost hodnotit pravdivost jakéhokoli článku a sledovat ‚skóre důvěryhodnosti‘ v průběhu času u každého novináře, editora a publikace,“ napsal Musk na Twitter.

Dodal, že byl často přirovnáván k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, který ze slovního spojení „fake news“ učinil populární frázi. Trumpa mnohokráte obhajoval s tvrzením, že média svoji důvěryhodnost skutečně ztratila.

„Proč si myslíte, že byl v první řadě zvolen Trump? Protože nikdo vám už nevěří. Už dávno jste ztratily svoji věrohodnost,“ napsal Musk.

 

 

Více než 357 000 uživatelů Twitteru hlasovalo v Muskově anketě o tom, zda by měla být taková webová stránka vytvořena. Osmdesát osm procent uvedlo, že je to dobrý nápad.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
čekám, až mě začnete Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
čekám, až mě začnete
Host
čekám, až mě začnete

elonovi může věřit pouze zoufalec 🙁