Pražské koleje VŠCHT blokují studentům přístup k AE News, demokracii si prý rozvracet nenechají!

A je to tu! Študenti ako pokusní králici, čo povedia na cenzúru? 

 

 

Jak nás před chvílí upozornil do redakce jeden z našich čtenářů, jeho syn, který studuje v Praze na Vysoké škole chemicko-technologické, mu nahlásil znepokojivou informaci, že se mu už nedaří připojit z pražských kolejí Volha (jak provokativní název pro koleje v dnešní době, že?) na náš server, protože administrátor kolejní sítě přístup na náš server studentům zablokoval. Ano, takto funguje na některých vysokých školách v ČR akademická svoboda vyjadřování. Ještě bychom mohli některé studenty naočkovat tou ošklivou ruskou propagandou, takže administrátor kolejí rovnou přístup na AE News zablokuje. Na jedné straně je to dobrá vizitka toho, že asi opravdu děláme naší práci dobře, na straně druhé je to pouze důkaz toho, že o nějaké demokracii si studenti vysokých škol v ČR mohou nechat jenom zdát.

Studentům kolejí Volha se zobrazuje tato hláška, pokud se zkouší připojit na Aeronet.cz

Hlášení firewallu je přitom opravdu humorné, protože student na koleji Volha v Praze, který se pokusí na Aeronet přistoupit, se dozví zajímavou informaci, že stránka byla v databázi webů na firewallu zablokována, protože je zařazena ve skupině webů, které obsahují potenciální kriminální činnost, humor a komiksy. Dámy a pánové, kdo z vás to má? Těch komiksů od Marvelu, kolik tu máme a toho humoru (o globálním chudnutí, nebo o neziskovkách), to prostě nemá nikdo. A píšeme tu pravdu, no to je dnes zločin a kriminální aktivita. Takže, šup, šup, zablokovat stránky, aby se nikdo od nás nemohl nakazit. Demokracii si podpindosníčci z neziskovek a pražské kavárny rozvracet nenechají. Zajisté se nechali inspirovat seznamem proruských závadných webů. Studenti to potom řeší tak, že se musí ilegálně z VŠ kolejí připojovat na náš server přes kryptovaný tunel VPN. Jako disidenti z Číny, když si chtějí vlézt na necenzurovaný Google. Česko snese fšecko, ale Aeronet nesnese.

Tento krátký článek považujte jenom za informační perličku k pobavení a k odlehčení, protože těm komiksům a humoru v blokaci firewallu se musím opravdu smát. Nevíme, jestli Správa účelových zařízení VŠCHT, která má koleje na starosti [1], spolupracuje s útvarem CTHH paní Romancovové, že blokují studentům přístup k alternativnímu webu, ale minimálně to znamená, že někdo nechce, aby budoucí elita národa čerpala informace z alternativních webů. Studenti technického zaměření mají ale možnost využít VPN přístupu a dostat se k nám přes kryptovaný tunel OpenVPN, pokud si zvládnou zajistit VPN providera. Kdokoliv se chce dnes dostat na jiné servery, než jsou ty mainstreamové, tak aby pomalu vstupoval do ilegality.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj: (1)

 

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

4 Komentáře zapnuto "Pražské koleje VŠCHT blokují studentům přístup k AE News, demokracii si prý rozvracet nenechají!"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
dit
Host

Daněk: Musíme zpoplatnit humanitní obory. Když se bude dařit průmyslu, bude se dařit i Česku
zdroj
https://video.aktualne.cz/dvtv/danek-musime-zpoplatnit-humanitnich-obory-kdyz-se-bude-darit/r~7eb7cf464bb611e7898e002590604f2e/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-0
Souhlas, zpoplatnit, neziskovky přijdou o svůj obor na školách tím pádem!
…ale to by ten pomatenec Bob Kartous ze společnosti EDUin nerizchodil)))
http://www.eduin.cz/tiskove-zpravy/tiskova-zprava-jak-ucit-o-uprchlicich/

mimo jiné viz jeho názory na školu, místo toho aby škola plně učila, tak má být centrem nějaké demagogie, něčeho co do školních osnov ani nepatří!

http://student.e15.cz/q-a/skola-by-mela-fungovat-jako-spolecenska-laborator-rika-bohumil-kartous-1328437

Jinak v Japonsku už dávno vědí o tom svoje a dobře činí!
http://zoommagazin.iprima.cz/zajimavosti/japonsko-se-rozhodlo-zrusit-humanitni-obory-na-univerzitach

dit
Host

… jedno z řešeních by bylo společenskovědní studium zpoplatnit, říká Otto Daněk z Asociace exportérů a dodává, že počet studentů technických oborů navyšují jen ti ze zahraničí. Bohumil Kartous ze společnosti EDUin naopak tvrdí, že vliv humanitních oborů nelze přepočítávat na peníze, …
zdroj
https://video.aktualne.cz/dvtv/danek-musime-zpoplatnit-humanitnich-obory-kdyz-se-bude-darit/r~7eb7cf464bb611e7898e002590604f2e/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-0

no jo Kartous… pomatenej aktivista , co humanitní obory bude bránit, ale argumenty nlulové!

df
Host

Moc mě to teda nepobavilo, protože už sem jednou zažil výkřiky typu „Republiku si rozvracet nedáme“. Nadruhou stranu, má aeronet a alternativa reklamu jak sviňa a oto asi vzroste navštěvovanost a kredit těchto médií. Systémoví Hlupáci dosáhnou pravého opaku a to mě těší.

Maroš
Host
Maroš

Rektor tejto alma mater asi ako poslucháč za mlada nechodil do kaviarní. kde je pripojenie na internet, alebo nepoužíval internet vo vlaku, alebo free pripojenie v blízkosti nejakej farnosti. Alebo chodil, a teraz sa robí – ako Švejk – blbý voči ministerským idiotom – „šak keď tí študáci nie sú blbí, tak si to nájdu, a keď blbí sú – potom nedoštudujú!“ Teraz inak – každý kvalifikovaný chemik vie vyrobiť čo? ŠUMIENKU! A tak by ma zaujímalo, či web na Al Jazeeru tam zahraniční poslucháči nechytajú tiež! ???
http://www.aljazeera.com/live/

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!