Přejete si aby vybuchl Supervulkán? Podívejte se na jeho důsledky a následky

…..prvně si přečtete níže uvedený komentář jednoho čitatele Sputniku a potom si přečtěte níže komentář můj….

07:54

Citát jednoho použivatele ze Sputniku: PŘE-MYSLET, PŘE-MYSLET, PŘ-MYSLET

„Dodobačo následky by byly nepředstavitelně horší než sám udáváš. „Yellowstonský megavulkán by zničil celou západní polovinu USA, vyvržené horniny by létaly do sousedních států Montana a Idaho. Popel by zřejmě zasypal i tak vzdálená města jako El Paso v Texasu nebo Los Angeles v Kalifornii. Do vzdálenosti tisíc kilometrů by popel vytvořil vrstvu o tloušťce třiceti centimetrů. Takové množství spolehlivě zničí střechu domu. Popel, který by napadal do řek, po čase ucpe koryta a způsobí rozsáhlé záplavy. Ještě horší dopad by měla erupce sopky z Yellowstone na zemské klima. Statisíce tun plynů s obsahem síry by pronikly do stratosféry, kde by se rychle smísily s vodními parami. Vznikla by tak oblaka kyseliny sírové, která by pohlcovala a odrážela sluneční záření. Během několika týdnů by na celé planetě znatelně poklesly teploty. Na rovníku by se ochladilo až o patnáct stupňů, mírná pásma Evropy a Severní Ameriky by pokryl sníh na několik let. Tuhé zimy by vedly ke kolapsu zemědělství a rozpadu globální ekonomiky.

Důsledky její erupce mohou být pro planetu katastrofální, a bude horší, než globální oteplování, pád několika asteroidů, jaderná válka a velké zemětřesení.

Navíc nejde jen o Yellowston. Ten „probudí“ i Vesuv v Itálii a Popocatepetl u Mexico City. Vzhledem k jejich dalekosáhlým dopadům na klima, bezpečnost potravin, dopravu a dodavatelské řetězce, mají tyto události potenciál vyvolat celosvětovou katastrofu, upozorňují vědci. Mohou vést k drastickým problémům v potravinách a zásobování vodou, hladomorům a nemocem, které byly na denním pořádku po erupci Lucky 1783 a Tambory v roce 1815. Přičemž následky erupce sopky Yellowstone budou mnohem horší.“ Tolik z geologických pramenů. Já bych si na tvém místě ten výbuch nepřál……

tm dodává: Kdyby se události vybraly tímto směrem, byla by to katastrofa pro celou planetu Zemi a veškeré lidstvo. Na druhé straně se ptám sám sebe. Zasloužíme si něco lepšího, když celá století vedeme jako „lidstvo“ proti sobě jenom války, nenávidíme, zívidíme, likvidujeme, zotročujeme a mnoho dalšího. Možná nás přiroda pokoří a klekneme do kolen nuceným způsobem, ze kterého nebude úniku. Jak tak roky pozoruji, lidstvo je nenapravitelné a nepoučitelné. Nepřemýšlí a chybí jim vlastní úsudek…..

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. Aleš napsal:

  Ja věřím že se učíme a teď už dost rychle, jenom to jde skrze jednotlivce a ne ono hlavni stádo. To se přidává až postupně, žádnou novou cesticku od něj vsak vyšlapat nečekejme.
  Tenhle boj se týká nás všech, po proudu plavou pouze mrtvé ryby. Každý den máme možnost něco se naučit a lépe žít. Kdo jenom fnuka a stěžuje si nezmění vůbec nic a nemá smysl se jím zabývat.

 2. Bro napsal:

  Tyhle stránky čtu denně čtu všechno i komentáře ale nekomentuje zdrzuji se. Teď ale napíšu. Souhlasím s Tomášem. Hodně známým říkám že nechápu co jsme vlastně za živočišný druh!! Na planetě neexistuje nám podobný který sám sobě způsoboval tolik bolesti a utrpení !? Zabijime se, lzeme, okradame se, mucime se, znásilňujeme se, likvidujeme se chemickými prostředky které nazýváme léky ))))) za barevne papíry které nazýváme peníze kdokoli udělá cokoli komukoli. Za mě? Nezasloužíme do lepší konec. To že se někdo probouzí ale nic neudělá?? Kdo zlu přihlíží zlo plodí. Takže všichni jsme stejní i já protože jsem ještě nic neudělal abych to změnil. Proč?? Popravdě nevím jak a mám strach že už je stejně pozdě…

  • Aleš napsal:

   Tohle dela ona stale jeste nevedoma vetsina. Chcete to zmenit? Tak jdete prikladem a budte kazdy den takovy, jaky chcete aby byli i ostatni.
   Zlo neciha nikde venku. Neseme si ho uvnitr sebe jako trojskeho kone. Ale to nejsme doopravdy my, jen si to myslime…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.