Převrat v Makedonii pod taktovkou Evropské unie a Sorosových neziskovek. Začíná to být ostré, do akce jde komisařka Mogheriniová

…..podobným způsobem mají být použity „humanitární převraty“ po celé Evropě. Aby bylo jasno. Podívejte se copak se odehrává i v naší vládě a v našem parlamentu….

08:54

Evropské unie a Sorosových neziskovek. Začíná to být ostré, do akce jde komisařka Mogheriniová

V Makedonii i nadále panuje napjatá politická situace, která proti sobě fakticky postavila příznivce a odpůrce Evropské unie. Tisíce demonstrantů nyní opět vyšli do ulic, aby protestovali proti vměšování Bruselu do vnitřních záležitostí země.

Převrat v Makedonii pod taktovkou Evropské unie a Sorosových neziskovek. Začíná to být ostré, do akce jde komisařka Mogheriniová
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

 

Demonstrací se od začátku letošního roku konalo v Makedonii bezpočet. V parlamentních volbách získaly dvě největší strany přibližně stejný počet hlasů, a není tak možné sestavit vládu bez politických subjektů, které jsou podporovány albánskou menšinou. Prezident Ďorge Ivanov však odmítá vládní koalici v takové podobě podpořit a tvrdí, že by se nově vzniklá vláda stala pouhou loutkou v rukách sousední Albánie.Před dvěma týdny se jedna z demonstrací zvrhla v násilnosti, v rámci kterých vniklo několik set lidí do budovy parlamentu. Chtěli tak vyjádřit nespokojenost se zvolením makedonského Albánce Talata Xhaferiho předsedou parlamentu. Bývalý armádní důstojník byl do své funkce dosazen díky socialistům, které otevřeně podporuje Evropská unie a americký miliardář maďarského původu George Soros. Z loňských voleb vítězně vzešlá VMRO nachází sympatie v Moskvě.Makedonie se tak po Ukrajině stává druhou zemí v regionu, kde spolu o vliv soupeří Evropská unie a Rusko. Socialisté se v posledních týdnech domluvili na rozdělení moci s „albánskými“ stranami. Evropská unie i nadále nijak neskrývá, na které straně stojí. Ministryně zahraničí EU a bývalá členka italské komunistické strany Federica Mogherini se již setkala s Xhaferim, aby jemu osobně i socialistům vyjádřila podporu.

Makedonie je jednou ze zemí v regionu, které s Bruselem vyjednávají o připojení k Evropské unii, a všeobecně se předpokládá, že se tak v příštích měsících či letech stane. Voliči konzervativní VMRO-DPMNE nicméně nejsou z případného členství nijak nadšeni, a také proto jsou svými odpůrci doma i v Bruselu označováni za spojence Ruska. Tento týden se opět sešli k protestům a označili volbu Xhaferiho předsedou parlamentu za „převrat v režii EU“.

„Po celé dva měsíce naše názory ignorují. Budeme pokračovat do té doby, než nám začnou naslouchat. Tohle je přece naše země, nemáme kam jinam jít,“ prohlásil jeden z vůdců protestu Bogdan Ilievski. Z vměšování obvinili v poslední době Evropskou unii,  ruské i maďarské politiky. „Makedonský příklad jasně ukazuje, jaké nebezpečí představují zahraniční intervence do jednotlivých zemí,“ uvedl ministr zahraničí Peter Szijjarto.

 

A z diskusie

jak se píše ve zprávě výzkumu, který financovala Evropská unie: “Žádné děti, žádný problém!” „Pro bezdětné je myšlení v termínech budoucích generací méně relevantní. Proto se chovají stále více tak, jako kdyby oni měli být ti poslední, a vidí sebe jako ten poslední článek řetězu,” uvádí německý filozof Rüdiger Safranski

Zdroj (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Rakouská vláda je na pokraji kolapsu kvůli šokující rezignaci, která otvírá dveře krajně pravicové Straně svobody. A tato krize mohla být pro Brusel velkým bolením hlavy, jelikož proti-EU zaměřená Strana svobody momentálně vede v průzkumech veřejného mínění. Včera padly na budoucnost koaliční vlády stíny pochybností poté, co rezignoval vicekancléř Reinhold Mitterlehner, což posiluje volání po předčasných volbách. Mnozí v jeho Lidové straně si myslí, že by se spíše měly vypsat volby než ho jen vyměnit ve funkci vůdce strany a pokračovat v té vratké koalici se Sociálními demokraty. Tyto dvě strany se střetávají pravidelně už od jejich nástupu k moci… Číst vice »