Prezident Macron: Francie udeří, najde-li se důkaz o tom, že Sýrie používá chemické zbraně

Emmanuel Macron slíbil, že „udeří“ na Sýrii, pokud se objeví jakýkoli důkaz, že proti civilním osobám byly použity chemické zbraně. Přesto dodal, že na podporu takových obvinění francouzské zpravodajské agentury nemají důkazy.

„Ohledně chemických zbraní mám jasno, je to červená čára, která nesmí být překročena. Za tím si stojím,“ sdělil Macron v úterý v Paříži novinářům. „Naše agentury ani ozbrojené síly k dnešnímu dni neprokázaly, že by chemické zbraně, jak se uvádí v dohodách, byly používány na civilním obyvatelstvu.“

Pokud by se našel jakýkoliv důkaz potvrzující opak, Francie na místo vzniku těchto zbraní neváhá udeřit. Francouzský prezident také vzpomněl jeho telefonický rozhovor s ruským prezidentem Vladimírem Putinem, který se odehrál minulý pátek.

„Prezidentu Putinovi jsem to zopakoval, aby mezi námi bylo jasno, co se týče syrského režimu. Ten však opět potvrdil, že chemické zbraně nepoužívá…avšak situaci stále sledujee,“ uvedl Macron.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. jirik napsal:

  Opozice už nemůže sesadit Asada, ale je schopná podporovat konflikt
  Syrská opozice už nemůže svrhnout prezidenta Sýrie Bašára Asada, ale je schopná udržovat konflikt po dobu následujícího roku, myslí si ředitel amerických tajných služeb Dan Coats.

  „Povstání syrské opozice, které trvalo sedm let, není pravděpodobně schopné svrhnout prezidenta Bašára Asada či překonat rostoucí vojenskou zaostalost (od vládních vojsk),“ stojí ve zprávě Coatse, která je publikována na stránkách výboru pro zpravodajství senátu USA.

  „Povstalci si pravděpodobně zachovají zdroje pro podporu konfliktu nejméně na další rok,“ říká zpráva.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201802136782667-opozice-asad-konflikt-americka-zpravodajska-sluzba/

 2. Anan napsal:

  Už i Francie si může vymyslet, že Sýrie používá chemické zbraně a zaútočí. Takových lží a záminek bylo hodně. Všechno se dá zinscenovat naznačil Macron.

  • Emil Milo napsal:

   Makaron nech si najprv zametie pred vlastnym prahom a potom moze riesit otazky tykajuce sa inych suverenych statov. Do Syrie uz kope kazdy blb. Je mi z toho smutno.

 3. Maroš napsal:

  Macron je v podstate úchylák – gerontofil s Oidipovským komplexom, zjednodušene – motherfucker!
  The moment Emmanuel Macron kisses teacher Brigitte Trogneux, who would become his wife
  https://www.youtube.com/watch?v=X36F1Yyr5fM

 4. Vitězslav Crha napsal:

  Naprosto typický přístup neokona na vyčkávání,kdy pověřenec ten otravný plyn spustí do lidí. Pak bude následovat útok a přiblížení většího kontingentu k Ruské Federaci. Pokud začnou,tak je nebezpečí že to dosáhne toliko vytouženého cíle -napadnout rusy. Ruské ponorky jsou již na svých místech a pokud \Lavrov prohlásil,že válku v konvenčních zbraních vyhrají i kdyby to byl poslední ruský voják. A jemu věřím. Je to přímý chlap a ne loutka. Navíc voják a dlouholetý člen vlády.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.