Prezidenti Putin a Xi Jinping se setkají na Východním ekonomickém fóru 11. září

Ruský prezident Vladimir Putin a čínský prezident Xi Jinping uspořádají schůzku v rámci Východního ekonomického fóra, které se bude konat v září ve Vladivostoku, uvedl ruský místopředseda vlády a prezidentský vyslanec na Dálném východě Jurij Trutněv. Poznamenal, že schůzku také potvrdil i čínský vicepremiér Hu Chunhua. Oficiální místa učinila tato prohlášení v čínském městě Dalian během plenárního zasedání mezivládní rusko-čínské komise pro spolupráci a rozvoj Dálného východu a Bajkalské oblasti Ruské federace a severovýchodní Číny.

„Dnes pořádáme druhé zasedání naší komise a první s novou skupinou členů. Můj kolega Hu Chunhua již řekl, že za tři týdny – na čtvrtém Východním ekonomickém fóru, se uskuteční setkání mezi vůdci našich zemí – ruského prezidenta Vladimíra Putina a čínského prezidenta Xi Jinpinga,“ řekl Trutněv.

„Čína je hlavním hospodářským partnerem Ruska v oblasti Asie a Tichomoří,“ dodal.

Východní ekonomické fórum je každoroční akce zaměřená na posílení rozvoje ruského Dálného východu a spolupráce v oblasti Asie a Tichomoří. Další fórum je naplánováno na 11. až 13. září ve Vladivostoku. Očekává se, že akce se zúčastní i jihokorejský vůdce Moon Jae-in a japonský předseda vlády Shinzo Abe. Podle některých odhadů se fóra zúčastní zhruba 7 000 lidí.

Překlad tereza. Zdroj:1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. Adam napsal:

    Že by Shinzo Abe už nebyl poskok amíků??

  2. jirik napsal:

    https://cdncz2.img.sputniknews.com/images/799/91/7999153.jpg
    Ruský prezident Vladimir Putin a ministr obrany Sergej Šojgu během dovolené v přírodní rezervaci v Tuvě

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.