Prezidenti Putin a Xi Jinping se setkají na Východním ekonomickém fóru 11. září

Ruský prezident Vladimir Putin a čínský prezident Xi Jinping uspořádají schůzku v rámci Východního ekonomického fóra, které se bude konat v září ve Vladivostoku, uvedl ruský místopředseda vlády a prezidentský vyslanec na Dálném východě Jurij Trutněv. Poznamenal, že schůzku také potvrdil i čínský vicepremiér Hu Chunhua. Oficiální místa učinila tato prohlášení v čínském městě Dalian během plenárního zasedání mezivládní rusko-čínské komise pro spolupráci a rozvoj Dálného východu a Bajkalské oblasti Ruské federace a severovýchodní Číny.

„Dnes pořádáme druhé zasedání naší komise a první s novou skupinou členů. Můj kolega Hu Chunhua již řekl, že za tři týdny – na čtvrtém Východním ekonomickém fóru, se uskuteční setkání mezi vůdci našich zemí – ruského prezidenta Vladimíra Putina a čínského prezidenta Xi Jinpinga,“ řekl Trutněv.

„Čína je hlavním hospodářským partnerem Ruska v oblasti Asie a Tichomoří,“ dodal.

Východní ekonomické fórum je každoroční akce zaměřená na posílení rozvoje ruského Dálného východu a spolupráce v oblasti Asie a Tichomoří. Další fórum je naplánováno na 11. až 13. září ve Vladivostoku. Očekává se, že akce se zúčastní i jihokorejský vůdce Moon Jae-in a japonský předseda vlády Shinzo Abe. Podle některých odhadů se fóra zúčastní zhruba 7 000 lidí.

Překlad tereza. Zdroj:1

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jirikAdam Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Adam
Host
Adam

Že by Shinzo Abe už nebyl poskok amíků??

jirik
Host

comment image
Ruský prezident Vladimir Putin a ministr obrany Sergej Šojgu během dovolené v přírodní rezervaci v Tuvě