Příroda „vrací úder“. Sněhová vichřice na Sahaře, v poušti napadlo půl metru

Obyvatelé malého městečka v Alžírsku nedaleko pouště zažili pořádný šok. Rozpálená poušť pokryla 40 centimetrová sněhová nadílka.

Lidé staví sněhuláky a potýkají se do sněhu. Situace se opakuje již několik let po sobě.

Zatímco přímo v alžírském městě Ajn Sefrou, které získalo přezdívku „Brána do pouště,“ napadlo jen pět centimetrů, o kousek dál, na rozhorlené poušti byla pořádná sněhová nadílka. V poušti napadlo až 40 centimetrů sněhu.

„Byli jsme opravdu překvapeni, když jsme se probudili a znovu viděli sníh. Zůstalo to tak celou neděli, sníh začal tát až o páté podvečer,“ řekl pro zahraniční média Karim Bouchetata, místní fotograf.

Překvapivá situace se však opakovala. V lednu přesně před rokem v městečku Ajn Sefrou děti na poušti stavěli sněhuláky. S nynější sněhovou nadílkou je toto čtvrtý případ za posledních 37 let.

Zdroj: 12

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5
Komentujte

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RobertjanderaVitězslav CrhaJara Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jara
Host
Jara

Drancování lesů,ničení půdy a vody je intenzívní nejméně 60 let a příroda to dává jasně najevo. Ale pánové ,,vševědci“ se dokázali jakž takž dohodnout a uznat své chyby až na celosvětové konferenci v r.2000. Nicméně vše pokračuje ve starých kolejích. Vliv myšlenky a myšlení lidí na realitu je ale stále pro veřejnost tabu,až na výjimky u jednotlivců. Stojí za ůvahu i to, proč máme už po několik let ve střední evropě teplé zimy a naproti tomu v USA,která nám jde ,,nyní příkladem “ zejména v drancování přírody,která se chápe jako spíš ,,nepřítel“ se kterým se bojuje ( podobně jako ůsměvné… Číst vice »

Vitězslav Crha
Host
Vitězslav Crha

Tak tak Jarko plný souhlas

Anonymní
Host
Anonymní

5

jandera
Host
jandera

Jen naprostá ovce a totální ignorant si stále myslí, že je to dílo přírody. Je to velmi úspěšné dílo geoinženýringu (ano využívají principy přírody, ale pouze jako fyzikálně-chemické rovnice), užívejme zatím teplou zimu (skvělá pro šíření virů) a těšme se na ranní mrazíky od dubna do června. Vše je naplánováno i ta těžba dřeva, lesy zpomalují sucho, brzdí silné větry, čistí vzduch ,no samé věci, které nejsou pro elitu in, zeptejte se zvého lesníka na dotace na kácení lesů – opravdu existují a jistě kupujete palivové dřevo za necelých 6 euro za kubík jež stále posíláme po vlacích do reichu.… Číst vice »

Robert
Host
Robert

Zcela s Tebou souhlasím – brilantně napsáno! 🙂