Přírodní sůl vám může pomoci vyléčit se z chronických onemocnění

Sůl není jen kořením nebo přísadou používanou při vaření – může vám také pomoci zotavit se z chronických onemocnění, včetně rakoviny. Toto se provádí pomocí haloterapie, která využívá přirozeně se vyskytující solné jeskyně pro léčení respiračních problémů, stejně tak kožních onemocnění. Též se využívá k energetizaci mysli. Tyto postupy byly praktikovány mnichy v Evropě po celá staletí.

Halo je řecký termín pro „sůl.“ Solná terapie má původ v Evropě. Ve čtyřicátých letech 19. století polský lékař z oboru pracovního lékařství Felix Bochkowsky poznamenal, že horníci dolující sůl jsou zdravější, než průměrný člověk, stejně jako jejich kolegové v kovo-uhelném průmyslu.

Solné doly byly také používány jako bombové úkryty v Německu za Druhé světové války. Když se astmatičtí utečenci vrátili z dolů, byli zdravější a dýchali snadněji. V padesátých letech 20. století výzkumné studie v Rusku dále potvrdily přínos soli pro zdraví, což vedlo k masivnímu otevření halo-terapeutických síní ve východní Evropě.

Moderní lékaři dnes používají stejnou filozofii pro léčení respiračních onemocnění, jako jsou chronická obstrukční plicní onemocnění (COPD), astma a další problémy způsobené znečištěním ovzduší.

V dnešní době člověk nemusí jezdit do východní Evropy a hledat solnou jeskyni, aby si užíval léčebné výhody soli. Existuje řada moderních „solných pokojů“ nazývaných halo-terapeutické nebo speleo-terapeutické kliniky, které používají suchou aerosolovou mikroklimatickou technologii pro ionizaci vzduchu ve zvláštních místnostech a saturaci s nízkým obsahem soli. To znamená, že teplota, vlhkost a koncentrace solí jsou přizpůsobeny specifickým potřebám pacientů vyškolenými profesionály.

Jak solná terapie funguje?

Suchá sůl uvolňuje negativní ionty do vzduchu. Naváže se na škodlivé bakterie, spóry plísní, viry a další pozitivně nabité toxiny ve vzduchu. Nasycení negativních iontů ve vzduchu způsobuje, že pozitivně nabité patogeny odcházejí. Přítomnost negativních iontů produkovaných slanou vodou je důvodem, proč výlety na pláž vždycky povzbuzují.

Podle studie zveřejněné v Journal of American Medical Association (JAMA), založené na 500 000 individuálních pacientech, může dlouhodobé vystavení znečišťujícím látkám způsobit přímo onemocnění srdce a rakovinu plic. Ponořit se do slané vody a dýchat přírodní sůl může zlepšit chronické respirační onemocnění.

„Suchá sůl proniká hluboko do výklenků vašich plic. Absorbuje nečistoty z těla a pomáhá „rozbít“ hlen a vy tak můžete vykašlat toxiny,“ řekl Ull Pukk, spoluzakladatel americké Asociace solné terapie. „Když máte čisté plíce, dostanete více kyslíku. Tím získáte více energie, která působí na každý orgán ve vašem těle. Zlepšuje celkové zdraví a pohodu.“

Můžete si vychutnat výhody solné terapie doma, i když nemáte přístup do solných jeskyní nebo nemůžete chodit na pláž tak často, jak byste chtěli, a to pomocí lamp s himalájskou solí. V těchto lamách svítí svíčky nebo mají malou žárovku umístěnou v díře uprostřed, čímž do vašeho domova dodávají až 300krát více negativních iontů. Čistí vzduch, který dýcháte, takže máte stále zásobu čistého kyslíku.

Překlad tereza. Zdroj: 9

Já osobně vdechuji ve vodě rozpuštěnou směs himalájské soli a kaliové soli (chcete-li Chlorid draselný), kterou naliju do zvlhčovače vzduchu a provádím 25 až 50 vdechů za den. Prvních 14 dnů jsem vykašlávala hnusně vypadající zelené hleny. Velmi to doporučuji všem, kteří mají respirační problémy. Zvláště je to vhodné (možná i přímo nutné) v dnešní době, kdy na nás sypou z oblohy kde jaký chemický koktejl.

Zajímavý článek o výhodách himalájské soli publikoval též tomáš marný ZDE.

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

11 komentářů

 1. Jirka napsal:

  Díky moc za článek. Mám CHOPN a rád bych vyzkoušel inhalaci Him. sůl. Nějaké staré usazené hleny mi blokují průdušky, téměř vůbec přes den nekašlu. Když ale vyjde nějaký ten hlen, ihned cítím větší kapacitu plic, lehčí a hlubší dýchání……..
  Mám ale pouze ultrazvukový inhalátor. Má obsah nádržky 20ml tekutiny.
  Měl by někdo návrh kolik gramů Him. soli bych mohl rozpustit pro inhalaci?
  Já osobně inhaluji koloidní stříbro, občas DMSO. Oba způsoby mi dělají dobře, ale nějaký výraznější odchod hlenů se tím nekoná.
  Mějte se všichni moc hezky,
  Jirka

  • tomáš marný napsal:

   Milý jirko,
   je nutné použít jak himalájskou sůl tak KCL neboli potasiumchlorid, kálim chlorid. Nutné smíchat dvě polévkové lžíce KCL a dvě lžíce himalájské soli a dát do teplé vody. Nejlépe destilované. Potom je dát do zvlhčovače vzduchu(ultazvukového), musí mít objem aspoň na litr a půl vody a dýchat. Jinak se z toho nedostaneš…..
   tm

   • Jirka napsal:

    Milý Tomáši, děkuji moc!
    Himaljskou sůl i KCl mám, destilovanou vodu si vyrábím. Takže půjdu na to. Koncentraci už si vypočítám ze Tvých údajů. Tak tedy vzhůru ke zdraví 🙂
    Parodoxem je to, že léčím lidi z rakovin (nebo spíše pomáhám vyléčit) asi 7 let a pořekaldlo „kovářova kobyla chodí bosa“ se mne týká. Vím dobře, že za CHOPN leží i psychika (naše tělo je řízeno duchem, nikoli naopak) něco nemůžu rozdýchat, dusí mne to a nemám žádný vliv na řešení situace, jde to mimo mne a bez pomoci se s tím nedovedu vyrovnat. Pouze prosba k Universu.
    A ať se Ti v životě ve všem dobře daří.
    Jirka

    • hajc napsal:

     Na chopn je dobrá a levná pomůcka vyrobená ze sifonu, myslím že to prodává dědek kořenář. Nějaké info bude určitě na http://www.zdravi-az.cz/Forum/index.php?

     • Jirka napsal:

      Díky Hajci,
      sifon od Dědka mám a používal jsem ho pár měsíců, ale bez efektu. Po měsíci dýchání jsem místo vody použil koloidní stříbro. Na Oberonu jsem si pak všimnul, že se počet patohenů v plicích výrazně snížil. Velmi dobře mi ulevuje a částečně zvětšuje kapacitu dechu vdechování peroxidu vodíku za spreje….

    • Viman napsal:

     Dobrý den Jirko, můžu Vás prosím nějak os. kontaktovat ? jen se chci na něco zeptat, taky “ jedu “ na kol. Ag vlastní výroby – děkuji Zlatka.

  • Bogena napsal:

   skôr by som riešila „príchod“ hlienov, nie ich odchod. Prečo sú ? Niečo Vám v živote asi nevonia :-), možno až smrdí …

 2. Sonic napsal:

  Pekný článok.

 3. Martin Martin napsal:

  Dobrý den, potřeboval bych poradit, kde se dá sehnat hrudkujicí KCL? Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.