Příští Kalousek

Když tento týden vypukla aféra Andygate, byl premiér Andrej Babiš zrovna na Sicílii. Někteří lidé tak začali srovnávat skandál ohledně údajného únosu jeho syna Andreje mladšího (kterého jeho údajný únosce nazývá Andy) k „sarajevskému atentátu” na politický život Václava Klause z listopadu 1997. Tehdy ale po Klausově rezignaci během jeho nepřítomnosti volali dva ministři jeho vlastní vlády. Tentokrát na Babiše nejdříve vypálili dva reportéři vyzbrojení informacemi z policejního spisu. V tomto ohledu se případ více podobá aféře Nagyová, která odstartovala policejním zásahem na Úřadu vlády v červnu 2013 a skončila pádem premiéra Petra Nečase. Jak jsme čtenářům připomněli v prosinci 2013 a opět v září tohoto roku, byl to obrat Miroslava Kalouska a Karla Schwarzenberga, který nakonec přiměl Nečase k rezignaci. Zdá se čím dál pravděpodobnější, že Babiš Andygate ustojí. Pokud ne, role Kalouska z roku 2013 se zřejmě zhostí Martin Netolický z ČSSD. On je hlavní koaliční partner, kterého se vyplatí sledovat tentokrát.

zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5
Komentujte

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SamTingWongsycho⚜ aston 405 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
⚜ aston 405
Host

Babiš starší je zločinec a z politiky musí být co nejdříve odstraněn. Tohle je ale dost důležitý detail a v žádném případě účel nesvětí prostředky. To byla velká chyba novinářů, pokud to takto skutečně proběhlo a je mi to velmi líto, že i v takové situaci jednají nečestně…..

⚜ aston 405
Host

Doufám, že pokud se konečně oficiálně ukáže, že je Babiš zločinec, přestanou lidé politice důvěřovat a obrátí se k takovým ideologiím, jako v ČR nabízí např. pan Urza.

Nevydáte někdy o Urzovi článek?

sycho
Host
sycho

nic ve zlem, par urzovych clanku jsem cetl na dfensovi a na prvni pohled to vypada krasne, ale kdyz se do tech jeho myslenek zacne trosku rypat tak se to cele zacne rozsypat, krom toho jeho forma anarchokapitalismu je neslucitelna se soucasnym usporadanim spolecnosti a kdyz uz tak jedine velmi pomaly prechod, naraz proste vse zmenit nejde a pokud to pujde naraz, tak to bude presne takovy sesup pred kterym varuje leta pan marny…

SamTingWong
Host
SamTingWong

Máte pravdu. Urzovy teorie znějí pěkně, ale jsou naprosto nereálné. Stačí pár lidí typu Rockefeller a celý anarchikapitalismu je v háji.

sycho
Host
sycho

babis zlocinec je a pokud ne podle prava, tak moralne urcite, staci sledovat jak vzdy zlikviduje konkurenci a pak skoupi za mizivou cenu… Ja jsem rozhodne pro jeho navleceni do teplaku, ale to bych si pral k jezisku moc. A posledni vec, babis je sice hovadko bozi, ale to co predvedla novinarska zumpa, to umi krasne pojmenovat nas pan prezident, my byt sprosti nemusime 😀