Proč dávání aktivuje cestu k bohatství

Většinová společnost nemá ráda milionáře a úspěšné lidi. Důvodem, proč tomu tak je, je to, že jim jejich úspěch a bohatství závidí. Možná to nevíte, ale spousta úspěšných lidí a milionářů má takový rituál, který bychom mohli nazvat „dávaní“.

Úspěšní lidé často přispívají finančně na charitu, nebo na dobročinné účely. Obecně platí pravidlo, že by se mělo dávat 10% ze svého zisku na tyto dobročinné účely. Také přispívají nefinančními dary, jako třeba, že zdarma školí lidi a předávají jim své zkušenosti, aby se také stali úspěšnými.

Důvodem, proč se tak úspěšní lidé chovají, je ten, že věří v návratnost této „investice“. Úspěšní lidé totiž věří, že dobročinné akce jsou odměněny a že tím přitáhnou bohatství. Jsou známé případy, které potvrzují, že toto pravidlo platí.

Například známý MLM král Randy Gage ve své knize Riziko je nová jistota píše, že v začátcích podnikání často ztrácel šeky, nedařilo se mu uskutečňovat prodeje a provázela ho smůla. Potom četl knihu od jedné autorky, která radila lidem být štědrý a darovat 10% ze svých zisků na dobročinné účely. Randy Gage, ač měl v kapse posledních pár dolarů, je všechny daroval na charitu a najednou k němu začali chodit peníze, ve formě prodejů, darů, nebo třeba nějaké náhodně našel na cestě. Metodu dávaní, začal častěji aplikovat do svého života a stal se jedním z nejslavnějších a nejbohatších MLM leadrů na světě.

Dalšími známými osobnostmi, které často přispívají část ze svých zisků na dobročinné účely, jsou například Robert Kiyosaki, Donald Trump, Warren Buffet a spousta dalších milionářů. Z dávných osobností víme, že například i Baťa a Mattoni, také často darovali část svých zisků pro veřejné blaho a na dobročinnost.

O tom, že bychom měli darovat na dobročinné účely část ze svých zisků, pojednávají knihy jako například Dej a bude ti dáno od Boba Burga a Johna Davida Manna, nebo kniha s názvem Sedm duchovních zákonů k úspěchu od autorky Deepak Chopra. Tyto knihy hlouběji pojednávají o této zákonitosti a jak díky ní přitáhnout do svého života bohatství.

Co se týče mně, tak já také občas přispívám část ze svých zisků na dobročinné účely. Raději však přispívám osobně, než abych posílal peníze online na nějakou neziskovku. Říká se, že když někomu darujete peníze osobně, tak se tím znásobuje účinek daru a tím pádem k sobě přitáhnete víc prosperity.

Přispívám pro obecné blaho také nefinančně, kdy třeba někomu poradím zdarma, aniž bych něco za to chtěl, nebo před Vánoci si vyčistím šatník a věci, které už nepotřebuji, daruji na charitu.

I tento článek je můj dar vám. Pokud si ho vezmete k srdci a budete metodu dávaní uplatňovat ve svém životě, tak nejenom, že přitáhnete prosperitu do svého života, ale také jí přitáhnete do mého, protože jsem vás na metodu dávání usměrnil.

Jak vidíte, metoda dávaní je velmi flexibilní a lze ji aplikovat i přes článek o dávání. Stačí mít otevřené oči a srdce. Sami sebe se například zeptejte, jak můžete pomoct někomu, kdo řeší nějaký problém, na který znáte řešení. Následně třeba zjistíte, že jste v řešení tohoto problému dobří a že ten samý problém řeší další spousta lidí. Takto může vzniknout třeba podnikatelský nápad, kdy pomáháte lidem a oni vám za to zaplatí.

Nicméně i kdybyste nemohli přímo zužitkovat pomoc druhým, tak Vesmír nezapomíná. Peníze můžou přijít i ve formě, kdy se vám z ničeho nic ozve starý dlužník, že vám chce splatit dluh. Nebo vám například zvýší v práci plat, vyhrajete ve Sportce, najdete na zemi ležet peníze, nebo vám je někdo jenom tak daruje. Případně vám vaši štědrost Vesmír vrátí ve formě lepšího zdraví, nebo spokojeného a naplněného života.

Líbil se vám článek? Sdílejte jej na sociálních sítích!

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

5 Komentáře zapnuto "Proč dávání aktivuje cestu k bohatství"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Celestina
Host
Celestina

V darování to určitě není, to bychom museli být všichni multi miliardáři – těch peněz co jsme darovali státu ze svých výplat, těch peněz co darujeme státu každý den při každém nákupu, těch peněz co daruji na dph za každou fakturu řemeslníkovi …
Ti bohatí zbohatli tím, že jiné okrádají – např. kupují si jejich lacinou práci, okrádají ostatní o životní prostor a suroviny které patří všem a z toho profitují a těmi dary si pak kupují „čisté svědomí“ a hlupáci obdarovaní to vidí jako jejich soucitný čin, nechápou, že napřed byli okradeni a pak jim byla dána almužna.

J.P.
Host

Ale placení daní státu není dar. To je nedobrovolné odevzdávání vašich peněz, které když neučiníte, přijde sankce. Tudíž pořád platí, dej a bude ti dáno.

Celestina
Host
Celestina
Také daně se staly darem, neboť většinová společnost si myslí, že placení daní je správná věc a tudíž daně jsou vybírány se souhlasem daňových poplatníků. Je jedno zda vám to strhnou, či zda to vyndáte ze své kapsy – je to s vaším souhlasem a tím je to dobrovolné. Je pouze pár jedinců, kteří s tím nesouhlasí a tato hrstka nedokáže přehlasovat ty, kteří souhlasí. Dary může dávat jen ten, kdo má nadbytek a nadbytek lze získat pouze tím, že parazitujete na laciné práci toho druhého a pak mu dáte almužnu. Ten princip odměny za darování je v něčem jiném,… Číst vice »
No To Honem
Host
No To Honem

Souhlasim s Vami.

Zajimave
Host
Zajimave

Nekdy se I zda, ze by to mohlo pracovat.

Sova, ktera dohlizela na dopravni provoz. Video: https://sptnkne.ws/gCYr

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!