Proč je Shakespearova hra Macbeth prokletá

Z pohledu Zákonů vesmíru není moc velký rozdíl mezi tím, když si pouze na něco hrajete a když to myslíte doopravdy. Ani náš mozek mezi fikcí a realitou nerozlišuje. Jakékoliv násilí a zlo kterého je svědkem, vnímá jako skutečnost a poté vykazuje známky traumatu, jakoby to člověk skutečně prožil, i když se jen díval na film. Lidé, kteří hrají hodně brutální hry, kde se zabíjí, umírá a prýští krev, vykazují psychické problémy podobné, jako kdysi vojáci po skutečné válce.

Z toho důvodu jakékoliv vystavení se zlu, násilí a černé magii, má na člověka zhoubný vliv, i když si myslí, že je všechno jenom ,,jako“. To platí také pro hru Macbeth, která obsahuje mnoho násilí, smrti a rituály, které jsou podle vzoru skutečných praktik černé magie. Když herci hrají Macbeth, aktivují zlo, které je ve hře zakomponováno. Na světě je známá celá řada nebezpečných filmů a divadelních her, které zabíjí své herce a nosí smůlu. Všechny mají společné právě to, že obsahují zlo a smrt. I když se neštěstí hry Macbeth soustředí zejména na tvůrce, není dobré zúčastnit se i jako pouhý divák.
.

CELÝ ČLÁNEK ZDE: ALUŠKA.ORG – Proč je Shakespearova hra Macbeth prokletá

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. Maroš napsal:

    He he! – Halloweenske zľavy až do 88% /= HH – Heil Hitler /- iba do nedele… „Našťastie“ – taký malý tadesco Mac-Bad advertising všakže… Ale možno sa mýlim – „Ha ha!“ – je rituálny výsmech Satanistov, tak sem hneď Gitlera netreba Hneď /a nemyslím hned-é košulky/ ťahať, keďže o peniaze ide až v prvom rade.
    Gitler Kaput 2008 RUS
    https://www.youtube.com/watch?v=FWDgrvqZOuU

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..