Proč přírodní medicína neléčí, ale uzdravuje

Přírodní medicína provází vývoj člověka již od nepaměti. Nativní národy světa věděly, jak skutečně léčit nemoci, vzniklé nesprávným životním stylem či genetickým zatížením. Ať už se jednalo o bylinkáře nebo šamany z pralesů, spojeni se svou duchovní podstatou byli schopni určit, co nemocného trápí a jak mu pomoci bylinkami či stravou bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

Jak je to možné? Věc je prostá – snažili se pacienta uzdravit, nikoliv jen donekonečna léčit. Například ve staré Ćíně byli lékaři placeni, pokud pacient byl zdravý. Když byl nemocný, nedostával nic. Jak logické, že?

Zatímco domněle současná „moderní“ společnost se opájí výdobytky nejnovějších poznatků medicíny, bylinky tady stále byly, jsou a budou. Cokoliv, co nám naděluje příroda, zcela přirozeně, jak ostatně vyplývá z jejího slovního základu, je balzámem pro člověka, které je rovněž součástí matky přírody.

Vitamíny a léky, které nejsou vyrobeny synteticky (například z ropy), jsou lidskému tělu naprosto přirozené. A nezáleží, zda v podobě bylinek rostou vysoko v peruánských Andách anebo našich luzích, na loukách a v hájích. Nijak nás nemohou poškodit, jelikož jsou prověřené po mnohá tisíciletí.

Přestože by se mohlo zdát, že pokud moderní farmakologické společnosti vycházejí z původních chemických sloučenin, které se nacházejí v samotných rostlinách, vyrobené léky nejsou schopny člověka vyléčit, ale jen zmírnit příznaky ne-mocí. Chybí jim totiž ona energie života, která vychází z přírody. Je to stejné, jako bychom umělou inteligenci považovali za skutečnou žijící bytost.

Jelikož víme, že tomu tak rozhodně není, je pak naprosto snadné si uvědomit analogicky rozdíl mezi přírodními a chemickými léky.

Respektive které skutečně léčí a které toho naopak nejsou schopny, protože nevznikly v přírodě, tedy přirozenou cestou evolučního vývoje, ale byly vytvořeny uměle v laboratoři. A jelikož vše, co je umělé, nemůže být živé, není také schopno pomoci živému, což lidské tělo jednoznačně je.

Bylinky, které nám nabízí matka příroda, sice pomáhají v delším časovém horizontu, mnohdy mohou příznaky našich zdravotních potíží i přechodně zhoršit, ale za to učinkují naprosto jistě. Samozřejmě v případě, že budeme zároveň pracovat na odstranění samotných příčin, které mnohdy spočívají v našem nepříliš zdravém životním stylu. Ale vše se dá změnit. Stačí jen pevná vůle a odhodlání.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

  1. octomaník napsal:

    Bych si zase zatrolil

    http://www.zenazdravotne.cz

    – jsou tam rady ze starých bylinářů, medicíná Čerokíjů,……

  2. Vitězslav Crha napsal:

    Jedná se o léčivý vývoj,trvající tísíce let s Boží pomocí funguje to na každého a v kteroukoli dobu.Každému jinak dlouho,dl jeho přístupu k matičce zemi a k Bohu. I přesto je mu pomoženo. Bůh řídí naše DNA,den zrození a s ním i vydání dne smrti s přesností na hodinu,i kdyby to měl být pád ledovce nad Saudskou arábií. Milujte Boha a vesmír,poproste jej a bude vám pomoženo. Toto platí naprosto bez výhrad. O vše dobré,o co jsem vesmír v noci a nahlas požádal, bylo splněno. Jsou to naše elektromagnetické vlny propojeny s vlněném celého vesmíru. Veškerá energie života pochází právě odsud. Jenom to lidi nechápou a nebo nechtějí pochopit. Vědecké instituce to samozřejmě ví a černá mafie taktéž. Jenom lidi jsou uzavřeni v té vylhané skořápce,po stovky staletí a nejsou schopni to pochopit a podřídit život právě této přírodní životadárné gesci. Právě proto platí to přísloví- víra Tvá tě uzdravila. Copak na tom je k nepochopení. K tomu lze dojít sledováním dějů okolo nás,internetu, přátel,kamarádů a lidí,co již otevřeli oči a prohlédli. Začněte životem po životě a pak dál a dál,až narazíte na Boží slovo, Ježíše Krista našeho lidského nejvyššího morálního poradce a spasitele. Ne není to o kostelích a není to ani o kněžích a nemusí to být ani o motlitbách. Je to jenom a jenom o morálce a jejím šíření. Není nic snazšího a dražšího na světě, než pravidla lásky, míru,odpuštění a lidskosti. Bez přetvářek a vedlejších úmyslů. Toto je rada, jak zlepšit svět, Vás a sebe samého.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.