Proč Švýcaři zrušili preventivní prohlídky na mamografu

…..ano. Zločiny bílé mafie jsou bezedné a dokonalé na depopulaci bílé rasy. Mnoho let varujeme před těmito údajnými „vyšetřeními“, které mají přinést peníze mafiáncům a ublížit mladým ženám, potažmo jejich rodinám a dětem…..

00:54

Vážení čtenáři tadesca. Je mi z těch všech odborníků, kteří se honosí tituly poslední dobou čím dál tím více na

Publikováno · Aktualizováno
Začátkem roku 2014 jedna z dosud největších a nejdelších studií o mamografii provedené na 90.000 ženách během 25 let zjistila, že mamografy nemají žádný vliv na úmrtnost v důsledku rakoviny prsu. 

Během trvání studie úmrtnost na tento druh rakoviny byla prakticky identická u žen, které absolvovaly preventivní prohlídky na mamografu a těmi, které jejich neabsolvovali.

Kromě toho, přibližně 22 procent zjištěných agresivních rakovin prsu bylo nesprávných, což následně vedlo ke zbytečné léčbě.

Výzkumníci se shodli na tom, že přínos mamografického screeningu by měl být jednoznačně přehodnocen.

Přesto byly úřady veřejného zdravotnictví v jednotlivých státech příliš pomalé při aktualizaci svých doporučení.

Například, Americká nadace pro rakovinu (obdoba české Ligy proti rakovině) stále doporučuje podstoupit mamografické vyšetření každý rok pro ženy po 40-tce.

Konfliktní informace vyvolaly u žen smíšené pocity o tom, zda je tento screening prospěšný nebo škodlivý. Lékařský panel ve Švýcarsku však neváhal a vydal jasné rozhodnutí: Už žádná plošná mamografie.

 

Proč dali Švýcaři mamografům sbohem?

Po roce studování a přehodnocování dostupných důkazů a jejich následků na zdraví žen, prohlásil švýcarský lékařský panel, který je nezávislým hodnotícím subjektem, že jsou novými informacemi znepokojeni.

Důkazy byly prostě v příkrém rozporu s globálním konsensem těch expertů, kteří považovali mamografy za bezpečné a schopné zachraňovat životy.

Poukazovali totiž na to, že mamografická vyšetření dokáží zabránit pouze jednomu úmrtí z 1.000 žen, které ho podstoupily. Na straně druhé však způsobují poškození u mnohem více žen, než jen jedné.

Po zhodnocení všech informací jim prostě nezůstala jiná možnost, než nové plošné screeningové programy na mamografu již dále ženám nedoporučovat. Zároveň požadovali uvalit restrikce na již stávající programy.

Ve své zprávě zveřejněné v únoru 2014 Švýcarský lékařky panel dále doporučil, že ženy musí být „jasně a zřetelně“ informovány nejen o nyní již sporných přínosech, ale i možných poškozeních způsobovaných mamografem.

 

 

Věda za mamografii stojí na hliněných nohách

Bohužel, stále mnoho žen si není vědomo, že věda dokazující zdravotní přínosy mamografie prostě neexistuje. Místo toho, aby jim byla řečena pravda, se u nich záměrně vyvolává pocit viny, že vynechání pravidelné prohlídky na mamografu je vrchol nezodpovědnosti. Řekněme si pravdu, proti takové taktice se těžko bojuje.

Je nutno přiznat i to, že dokonce mnozí lékaři a zdravotničtí pracovníci jsou stejně smeteni a zmanipulování jako průměrný člověk na ulici.

To vše je důsledek promyšlené a neoblomné propagandy vedené médii a zdravotním systémem. Jednoduše zlehčují a znevažují výzkum, který odporuje jejich agendě zaměřené na dosahování zisku.

O rizicích mamografie však již dnes píší nejen alternativní, ale i mnohá mainstreamová média. Příkladem je i článek na stránce Vyšetření, která patří jednomu z největších Slovenských internetových portálů Zoznam.sk.

5 faktů o mamografu, které by měla vědět každá žena

Před vaším dalším (či prvním) vyšetřením na mamografu, byste se bezpodmínečně měli seznámit s následujícími fakty:

1/ mamografie poskytují méně přínosů, než si myslíte

V jednom průzkumu většina žen uvedla, že věří ve schopnost mamografie snižovat riziko úmrtí na rakovinu prsu alespoň o polovinu, a že přímo zabrání minimálně 80 úmrtím na 1000 vyšetřených žen. Ve skutečnosti mamografie nabízí přinejlepším pouze 20% snížení relativního rizika a v absolutních číslech zabrání jen 1 úmrtí z 1.000 žen.

2/ mamografie může zvýšit riziko rakoviny prsu u žen s mutací genu BRCA 1/2

Výsledky výzkumu publikované v British Medical Journal (BMJ) ukázaly, že mutace tohoto genu zvyšuje riziko vzniku rakoviny z ozáření (mamograf používá rentgenové záření). Ženy, které byly vystaveny tomuto záření v diagnostických dávkách (tedy včetně mamografu) před 30. rokem života, mají až 2 krát vyšší riziko rakoviny. Zjistilo se také, že tato rakovina z ozáření závisí na velikosti dávky. To znamená, že čím více vyšetření, tím větší riziko.

 

3/ Nepravdivé pozitivní nálezy jsou běžné (a nebezpečné)

Riziko, že při 10 vyšetřeních na mamografu budete mít nepravdivý pozitivní výsledek je neuvěřitelných 58 až 77 procent.

Pokud je ženě oznámeno, že může mít rakovinu prsu, způsobí to u ní značnou úzkost a stres. Mezitím budete podrobena další sérii testů jako například biopsie, která mají svá vlastní rizika. A to vše podstoupíte úplně zbytečně.

4/ mamografie nemusí fungovat, pokud máte husté tkáně

Až 50% žen má poměrně husté prsní tkáně, což způsobuje, že snímky z mamografu se velmi špatně čtou. Husté zdravé tkáně, stejně jako rakovinné tkáně, vypadají na snímcích bílé, což radiologovi práci nesmírně ztěžuje.

Je to podobné jako se pokoušet najít sněhovou vločku ve sněhové vánici. V některých amerických státech jako jsou Kalifornie, Connecticut či New York byly přijaty zákony, které v případech husté tkáně ukládají radiologovi povinnost informovat ženu, že je pro ni mamograf zbytečný.

Podobný zákon se nyní chystá i na federální úrovni. Jak je to s informováním v Česku? To si můžete domyslet sami …

5/ Existují i jiné screeningové možnosti

Dnes již mají ženy k dispozici i jiné možnosti vyšetření. Každé má samozřejmě své silné i slabé stránky. Vy však máte právo o nich vědět a hlavně, právo si vybrat.

Více o těchto možnostech jsme před časem psali i na naší stránce v článku: Jak spolehlivě odhalit rakovinu prsu bez škodlivého rentgenu. Určitě si o nich přečtěte, protože vy a vaše zdraví za to stojíte.

Zdroj http://www.alternativnimagazin.cz/proc-svycari-zrusili-preventivni-prohlidky-na-mamografu/

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7 komentářů

 1. jandera napsal:

  Ono je to dáno hlavně přezaměstnaností ve specifickém čezku. V západní evropě počet pacientů na lékaře 2700 až 3400 v čezku je to 1600 až 1700 . Takže čeští lékaři jsou zejména parazité (nejen lékaři, ale všechen zrdravotnický personál), které je nutné alespon z poloviny vyházet a zbývající donutit něco dělat. Je nutné zavést komerční pojištění, aby pacient byl zákazník a ten si určil kolik je ochoten zaplatit, ne aby lékaři pouze dojili pouze stávající fondy a vymýšleli jak jsou nepostradatelní.

  • Lekno napsal:

   az bude vas zivot zavisiet na tejto horde,tak pochopite,ze to nepostaci. treba prehodnotit ich pristup od pociatku. vo svajci napr.rovnako uznavaju v zakone aj alternativcov (naturopat,…)

   • jandera napsal:

    Bohužel/bohudík v rodině máme docenta ve fakultní nemocnici. Ale vše je o vztahu s pojištovnou, zatímco ve světě se doktoři každoročně třesou strachy zda dostanou smlouvu, aby vůbec mohli něco dělat, tady se jim pojištovny předhánějí kolik za úkon dostanou, pak se vše dostává do stavu, kdy lekař za týden vyčerpá měsiční strop za nadhodnocené úkony a pak 3 týdny v podstatě nemusí dělat nic. Je třeba si vzpomenout jaká byla situace před 20 roky kdy ve větších městech byly dvě polikliniky a dnes to má každá druhá obec. Zdravotnictví potřebuje totální reorganizaci a zeštíhlení. Už dnes jde 68% všech odvodů pouze na platy, brzy se dočkáme, že na platy půjde 100% a na léčení a léky jaksi nebude. Není to závist dnes úspěšný doktor bere okolo 120 tis., tak at jim klidně dají 300 tis. ale musí to být odborníci. Dnes 90 % přestárlých obvodáků a provinčních specialistů se neumí ani podepsat natož se vzdělávat atd.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..