Proměny Země – září 2018: extrémní počasí, planetární změny, bolidy

Uplynulý měsíc byl divokou jízdou pro spoustu obyvatel Země. Od USA přes Evropu, Indii, Čínu a Afriku byly hlavním faktorem ohromné a náhlé přívaly deště, které na mnoha místech spláchly půdu, domy i lidi. Společně s tím obdrželo mnoho oblastí neobvykle brzkou sněhovou nadílku (případně velmi pozdní, pokud šlo o jižní polokouli). Nezapomínejme, že většina září spadá ještě do letního období. Jak Severní Amerika, východní Evropa, střední Asie, tak i Australasie zaznamenaly značné sněhové srážky.

 

Hurikán Florence patřil v září k nejsilnějším, když udeřil do jihovýchodního pobřeží USA, zabil 17 lidí a shodil obrovské množství deště, zatímco 3 tajfuny řádily v severozápadním Pacifiku a způsobily rozsáhlé škody v Hong Kongu, Japonsku a na Filipínách. Tajfun Jebi, který pustošil Japonsko, byl nejsilnější bouří za poslední čtvrtstoletí. Ke konci měsíce došlo k zemětřesení o síle M7.5 v Indonézii, kde byl zdevastován ostrov Sulawesi následnou vlnou tsunami. Počet obětí je v této chvíli přes 2000, přičemž úřady se obávají, že by toto číslo mohlo během pokračujících záchranných prací narůst na trojnásobek.

Stejně jako všechny předchozí měsíce posledních let, bylo i září poznamenáno mnohonásobnými erupcemi sopek, velkými požáry a stále přibývajícími pozorováními meteorů a bolidů. Shrnuto, naše planeta se stále chvěje neutuchající silou. Teď není ten správný čas dívat se stranou!

zddroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6 komentářů

 1. jirik napsal:

  Odborníci Národního toxikologického programu (NTP) v USA zjistili, že u krysích samců, kteří byli vystaveni působení radiového záření, používaného ve smartphonech s podporou sítí 2G a 3G, vznikly rakovinové nádory na srdci, v mozku a v nadledvinkách. Uvádí se to v tiskové zprávě MedicalXpress.

  Během výzkumu byly myši a krysy umístěny ve speciálních boxech, v nichž byla zvířata vystavena působení radiofrekvencí po dobu dvou let nebo většinu jejich života. Ozařování trvalo kolem devíti hodin denně, přičemž 10minutové působení se střídalo s 10minutovou přestávkou.
  https://cz.sputniknews.com/svet/201811028386562-smartphony-nebezpeci-zdravi/

 2. jirik napsal:

  Děti mladší 18 let, které tráví denně u obrazovek chytrých telefonů, televize a dalších zařízení více než hodinu, si mohou způsobit psychické problémy, zjistili američtí vědci. Výsledky výzkumu jsou zveřejněny v časopise Preventive Medicine Reports.

  Vědci analyzovali výsledky národního průzkumu rodičů o zdraví dětí v roce 2016. Byli dotazováni na přítomnost problémů v chování dítěte, jeho emocionální stav a vývoj, a také na to, kolik času tráví děti u obrazovek.

  V důsledku toho odborníci zjistili, že už jen jedna hodina denně vede ke zhoršení psychického stavu dítěte, a to zejména k poklesu zvědavosti, sebeovládání, emoční stability a také ke zvýšení rozptýlení. U takových dětí byly také typické problémy s komunikací s vrstevníky.
  Navíc vědci zjistili, že děti ve věku od 14 do 17 let, které stráví u obrazovek sedm a více hodin, mají typické znaky deprese a úzkosti, což se netýká stejné věkové skupiny, která tráví u obrazovek hodinu denně. Takoví teenageři byli často pozorováni odborníky nebo užívali psychotropní léky.

  Zároveň vědci zdůrazňují, že u dospívajících byla zákonitost mezi časem stráveným u obrazovek a psychickým stavem silnější než u mladších dětí.

  https://sptnkne.ws/jVna

 3. Dracon napsal:

  Umělé, umělé a ještě jednou umělé a manipulované počasí pomocí chemtrails a klimatických zbraní.
  Je to do očí bijící, ale každý rozebírá příznaky a ne příčiny.
  Stačí se podívat na aneroidní barometry a neustále extrémně vysoký tlak při dešti a zataženém nebi, kdy má být logicky přirozeně nízký.

 4. Dracon napsal:

  Také tektonické zbraně na skalární bázi nemusí vůbec zahálet a umělá zemětřesení jimi produkovaná rovněž ne

 5. CZK napsal:

  K tomu článku – mám pocit, že k tomu „posunu“ musí dojít na základě vnějšího podnětu. Lidé jsou ovládáni vibracemi, které jsou v našem světě ještě uměle snižovány. Držím všem palce!

 6. norman napsal:

  Rozhovor o geoinžinieringu v španielskej televízii

  https://youtu.be/dbFsQgXl0ZE?t=746

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..