Proroctví Rothschildů pro nový rok: Co svět čeká a nemine? Ponížení Člověka mezi vším a ničím? Nic není takové, jak to vypadá. Mocní opět zbohatnou na ekonomické a migrační krizi. Boj za „práva“ žen a další pohromy

…..jsem rád, že tentokráte rozšifrování udělal někdo jiný, protože poslední dobou nemám tolik času na psaní článků a také na dešifrování různých zpráv….

01:27

Známý britský časopis Economist vyšel s prorockým rébusem pro rok 2019. S podobným rébusem na obálce vychází tento časopis každoročně a podle neoficiální verze to vždy znamená ekonomicko politické proroctví pro následující rok. Vydavatelství The Economist patří Rothschildovu klanu, který je jedním z hlavních loutkářů světového „zákulisí“, takže pozornost věnovaná obálkám časopisu je na místě.

 

V letošním roce je první stránka časopisu navržena ve stylu práce Leonarda da Vinciho, ale v soudobé interpretaci. V renesančním stylu jsou zde zobrazeni Donald Trump, Vladimír Putin, Mahátma Gándhí a Angelina Jolie.

 

 

Změna epochy

V centru kompozice je slavný vitruviánský muž Leonarda da Vinciho, jemuž dnešní umělec nasadil buď noční vidění, nebo brýle virtuální reality. V souvislosti s tím, že téměř všechny texty na obálce jsou vyhotoveny v zrcadlovém zobrazení, jak to měl rád Leonardo, vzniká zřetelný dojem, že všechno v našem světě vůbec nevypadá tak, jak se na první pohled jeví. Odborníci dokonce z celkového obrazu vytušili symboly nadcházející nové epochy.

Hlavním klíčem k pochopení jsou kresby ve stylu Leonarda da Vinciho, které by měly být chápány jako konec éry „renesance“ a přechod k proměnlivému a nestabilnímu období „baroka“, kdy se rozpadají celostní představy o světě a pojetí člověka jako rozumné bytosti,“ vysvětluje analytik Alexej Kušč. Pascalovými slovy: od této chvíle si člověk uvědomuje sama sebe jako „cosi ústředního mezi vším a ničím … pro ty, kdo vnímají pouze přítomnost jevů, ale nejsou schopni pochopit jejich počátek ani jejich konec.

Geopolitické otázky

Téměř všichni odborníci se shodují, že The Economist předpovídá globální změny v roli států v budoucím světě.

Z globálního hlediska půjde o posílení západní civilizace a oslabení potenciálu východních říší, jako je Čína, Ruská federace a arabské země,“ je přesvědčen Kušč. „Trumpův profil jako náznak možného impeachmentu, čtyři jezdci apokalypsy na Putinově pozadí jako očekávání globálního otřesu v důsledku politického zvratu na Ukrajině.

Pinocchio s dlouhým nosem vypadá jako symbol informačních válek, totálního předstírání a falše.

Anglický buldok v Severní Americe je symbol toho, že se Velká Británie konečně „odtáhne“ od EU.

Na vše hledí filozofickým okem Walt Whitman, největší americký básník a autor epické sbírky „Stébla trávy“, v níž oslavil rodící se moc Ameriky. V našem případě se však spíše rodí nová iluze podle básně „Ach, kapitáne! Můj kapitáne“ věnované zavražděnému prezidentovi Abrahamovi Lincolnovi: Probuď se, otče! / Má ruka dlí na tvém čele / Tys na palubě zesnul / Podivně smrtelným snem. „Myslím, že je to výmluvný symbol umírajícího amerického snu,“ uzavírá Kušč.

Jiní odborníci však vidí obrázek jinak, přičemž obracejí pozornost na zcela jiné detaily.

 

 

Portrét amerického prezidenta Trumpa je obrácen tváří na východ, portrét ruského prezidenta Vladimíra Putina hledí na západ, mezi nimi se uvelebila panda – symbol Číny,“ říká finanční analytik společnosti Teletrade Bogdan Pisarenko. „Trochu stranou, vlevo a dolů vidíme anglického buldoka, nad pandou a Putinem zase japonskou svatyni – horu Fudži.

Podle něho bude tempo růstu světové ekonomiky jako celku záviset na tom, jak bude vyřešena, a zda bude vůbec vyřešena, obchodní válka mezi USA a Čínou. Předběžné dohody na summitu skupiny G-20 v Argentině o zavedení dočasného příměří po dobu 90 dnů příliš neuspokojily finanční trhy. Všichni čekají na konkrétní řešení.

Pravděpodobnost podepsání mírové dohody mezi Ruskem a Japonskem poprvé po skončení druhé světové války je spojena s předáním dvou ostrovů,“ pokračuje Bogdan Pisarenko. „Možná, že The Economist věří, že smlouva bude podepsána a tato skutečnost vejde do historie. Podpis smlouvy se však zřejmě neobejde bez Spojených států, což výmluvně dokládá náhled prezidenta Trumpa.

Problém odchodu Velké Británie z Evropské unie uzamyká celý obrázek. Nálada britského buldoka je zjevně smutná, ale buldok je znám tím, že nepustí kořist ze svých čelistí. Britská vláda, s Theresou Mayovou nebo bez ní, zjevně dovede celou záležitost do konce. Jak bude vypadat, to se dozvíme po 30. březnu 2019, kdy nastane chvíle pro Brexit.

Ekonomické otázky

Ekonomické symboly vidí odborníci také různě. Přestože náznak globální finanční krize našli v rébusu všichni bez výjimky.

Do očí bije auto na elektrický pohon jako symbol systémové změny poptávky po tradičním palivu,“ říká Alexej Kušč. „Bitevní loď je signál případné krize v Brazílii, která aktivuje destrukci v segmentu rozvojových zemí, slon s kly jako blesky signalizuje, že se důraz ve třetím světě přesune z Číny do Indie.

Panda v Grónsku to jen potvrzuje: pro Čínu bude po finanční stránce velmi „chladno“. Hrozba úvěrové krize roste a zpomalení růstu čínské ekonomiky je blízko, jako nikdy předtím.

Hlavní postava s brýlemi, s listy konopí a mobilem v rukou je symbolem úplné emancipace „znaku“ od „věci“ podle Baudrillardovy teorie konzumní společnosti. Vše se stává simultánním, iluzorním, dokonce i práce. Bude probíhat globální fúze freudismu a marxismu, zastupitelská demokracie není možná pod vládou simulaker – pouhých forem bez obsahu.

Fudži na vrcholu obálky představuje náznak toho, že pouze Japonsko si v tomto paradigmatu zachová vnitřní integritu.

Podobně vidí nadcházející náročný rok také další analytici.

V centru obálky je variace vitruviánského muže od The Economist, jenž drží v rukách symboly nynější doby,“ říká Bogdan Pisarenko. „Jsou to digitální technologie. Myslím, že konopí symbolizuje rozšíření seznamu zemí, ve kterých bude legalizován prodej marihuany. A nakloněné váhy znamenají narážku na pravděpodobnou finanční krizi.V poslední době se o tom hodně mluví a naznačuje to řada jevů, které se na trhu objevily poprvé od roku 2007.

Podle Pisarenka tu máme přehřátý akciový trh v USA a neudržitelný růst amerického státního dluhu.

Pokud se alespoň jeden z těchto segmentů zhroutí, nastane lavina státních bankrotů, která může zavalit celý svět,“ shrnuje Bogdan Pisarenko. „Není to jen tak, že pod levou rukou vitruviánského muže jsou dvě volební urny s vlajkami rozvojových zemí. Jde o narážku na ty, kdo mohou utrpět především. Ale budeme doufat, že negativní scénář nenastane a firma z horního banneru najde správný způsob řešení světových problémů.

 

 

Migrantská krize a let na měsíc

Z globálního pohledu se lidstvu otvírají nové horizonty.

Myslím, že autoři naznačují kosmické mise na Měsíci a Mars, a také nové horizonty vesmírného průzkumu,“ sdělil svůj názor Andrej Ševčišin, senior analytik skupiny FOREX CLUB. „Také konopí a jeho legalizace mají stále větší roli, jako tomu bylo v Kanadě. Čáp znamená odkaz na narození prvních dětí ze zkumavky se změněným genomem.

Mimochodem, šroubovice DNA je vyznačena na jedné z rukou vitruviánského muže. Ale čáp s čárovým kódem na měšci může znamenat, že služba modifikace DNA bude placená a zpočátku bude dostupná pouze bohatým lidem.

Nevylučuji, že čtyři jezdci apokalypsy mohou znamenat přírodní katastrofy,“ pokračuje Andrej Ševčišin. „V rukou hlavní postavy je viditelný smartphone s QR-kódem. Ve skutečnosti to hovoří o ještě větší mobilitě. Obličej s metrickými body v pravém horním rohu jsou technologie rozpoznávání tváře a sledování lidí, které budou masivně představeny v roce 2019. Váhy s lidmi na miskách v ruce vitruviánského muže pravděpodobně symbolizují migrační krizi, rozdělování lidí na „dobré“ a „špatné“. Žena v dolní části obálky, v níž snadno uhádneme Angelinu Jolie, je další narážka na běžence.

Boj za práva žen

Dalším trendem, o němž se analytici nezmínili, ale nelze se mu vyhnout, může spočívat v hashtagu #MeToo, který se v říjnu 2017 masově rozšířil do sociálních sítí po obvinění ze sexuálního obtěžování filmového producenta Harveyho Weinsteina. Pohříchu to může hovořit o stále se zvyšující společenské nesnášenlivosti vůči sexuálnímu násilí, zejména proti ženám. Zajímavé je, že tento hashtag je jediný nápis, který je na obálce napsán správně a nikoliv zrcadlově.

Jakoby na potvrzení tohoto trendu je dole zobrazen autoportrét umělkyně Artemisie Gentileschiové ze 17. století. Byla v pubertě znásilněna učitelem umění. U soudu se podrobila ponižujícímu fyzickému vyšetření a týrání, aby dokázala pravdivost svých obvinění. V moderním světě se Gentileschiová stala symbolem boje za práva žen, které byly sexuálně zneužívány. Dnes z ní dokonce udělali symbol #MeToo.

Mimochodem, skutečný autoportrét Artemisie z obálky The Economist byl prodán za sumu 2,18 milionu dolarů, což je rekordní cena za díla Gentileschiové. Možná autoři naznačují, že na boji za práva žen v příštím roce někdo dobře vydělá.

Zdroj 1

Zdroj 2

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

10
Komentujte

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
AndySonicAmazonkaCZKmariankosmac Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
.lak
Host
.lak

Ne že by se mi to extra líbilo ale ctrl v niSas napsal: 2.1.2019 (18.12) To je tady už jako v multi sběrně odpadků. zpráv. Každej osel z oslovské lavice už po deseti minutách školního výkladu, ´že otevřeme si stránku .., zýval a čučel z vokna jako čučma čučmič. Takže milí blboni, ukradli vám školu, rodiče běhaj po exekucích a po podělané mordechujcké „práccccici“ , ale vy ste blboni vybraní. Pro vás mám pomeje, přehled zpráv.. Muheeeeeeee Odpovědět .lak napsal: 6.1.2019 (20.18) Tak jenom zopakuji co se asi nikomu líbit nebude ale nesbírám body a nikdy to dělat nebudu. Na… Číst vice »

sycho
Host
sycho

Drzme se optimismu! Ono hnipani se v symbolech je urcite uzitecne pro prehled o moznostech, ktere mohou prijit, na druhou stranu nezapominejme na to, ze pokud se tahle programovana realita rozsiri mezi dostatecne mnozstvi lidi, muze se, diky tomu, stat Realitou…

Napadlo me, ze by nebylo spatne udelat analyzu toho, co se odhadovalo vs to, co se splnilo ve 2018, toz kdyby se nekdo nudil :)…

Maroš
Host
Maroš

V tej grafike je dôležitý symbol pohybu proti smeru hodinových ručičiek – kontext Pjakin z 05.01.2019 – regres smerom „k dinosaurom“ – od mobilu k „tráve“-drogám /legalizácia marihuany/ až k tenisovej tráve /drogy a hry/ = zelená púšť = „budete žrať trávu“!. Mobil – od technologickej civilizácii fakticky mladých nevedomých, cez bývlú múdrosť starca – ku biogénej civilizácii – najprv však treba zredukovať obyvateľstvo na planéte – a o to sa postarajú „veľké zvieratá“, jazdci Apkalypsy. Eugenika – „bieli“ vs. „židia“. Bocian nesie „dieťa“ – čip – bioroboti. Sopka – potenciálna kataklizma – preto odchod elít „na Mesiac“. Ďalšie predmety… Číst vice »

Lekno
Host
Lekno

Nepoucime sa: Nejsilnější proslov v dějinách… Charlie Chaplin, 1940
https://www.youtube.com/watch?v=o8wgqMU8wdg

Andy
Host
Andy

Až na to že na začátku mluví o důležitosti lidství a na konci že je třeba vytvořit svět rozumu, vědy a pokroku. Eeeh … Sám si trochu protiřečil, páč věk a svět rozumu je jen jiný název pro nwo.
Ale tak jsem si jistá že za druhé světové to na lidi určitě zapůsobilo

noro
Host
noro

bolo by mozno dobre, pozriet sa rok dozadu, ako rozsifrovali mudrlanti minulorocny economist, a co z toho bola pravda, co sa odohralo. Tak ziskame predstavu aku tymto domnienkam a fabulaciam mame dat vahu.

mariankosmac
Host
mariankosmac

Ale v roku 1988 The Economist vyvolal naozaj neobvyklé množstvo diskusií, kedy bol na obálke zobrazený fénix, ktorý vo svojích pazúroch zvieral horiace bankovky všetkých mien sveta. Popritom rozťahoval svoje krídla a na krku mu visela veľká medaila podobajúca sa minci. Na minci si môžte všimnúť nápis 2018. (Svet v roku 2018) Môže to oznamovať plán, ktorý zosnovali už dávno. Nová svetová mena, rovnaká pre celú planetu a taktiež v digitálnej podobe. Zbavíme sa papierových peňazí a posunieme sa k „Beatcoinu“ ako k digitálnej mene (čita sa skoro rovnako ako Bitcoin ale v preklade „beat“ znamená poraziť). Ale k tomu… Číst vice »

CZK
Host
CZK

Já si myslím, že nevyšlo už zásadní téma na rok 18, a proto nevyjde ani na tento rok. Váha misek se již změnila a to, co tam zobrazují je spíš jejich přání. Ne, že by se nic nestalo z toho, co tam avizovali, ale to nejpodstatnější – pták fénix a nová měna – to prostě nevyšlo. Z toho pro mně vyplývá, že již nejsou nejsilnější hráči na hřišti.

Amazonka
Host
Amazonka

no jen by mne zajímalo které, že vydání toho časopisu to je… pokud se podíváte na https://www.economist.com/printedition/covers?print_region=76981&date_filter%5Bvalue%5D%5Byear%5D=2019
tak tam nic takového není… nebo žeby to bylo až ten příští víkend?

Sonic
Host
Sonic

Skúsme vnímať postavičky a deje na obálke ako figúrky a udalosti v čase a priestore ako sa pohybujú smerom k jednému cielu a zámeru. Nie všetko je len predpoveď,niekedy tieto výjavy obsahujú aj predpoklad a číre konštatovanie pravdepodobnosti. Takže preto nemusí všetko z predchádzajúcich ročníkov sedieť,ako sled udalostí. No môžeme to čítať ako ich zámer a odkaz že oni vedia,môžu a chcú.