Protesty žlutých vest se šíří

V celé západní Evropě se obyčejní občané cítí ignorováni a přehlíženi jejich politickými, obchodními, akademickými a mediálními elitami. V rozporu s vůlí většiny těchto občanů se jejich vůdci postupně vzdávají suverenity svých států ve prospěch EU.

Proti vůli těchto občanů byly jejich země zaplaveny muslimskými imigranty, kteří představují velký kulturní problém, způsobují masový společenský neklid a představují ničivou ekonomickou zátěž.

Ačkoli je stále více zřejmé, že islamizace financovaná daňovými poplatníky svádí západní Evropu na špatnou cestu, tak EU, která tento katastrofální vývoj plně podporuje, odmítá změnit kurs.

Možná bychom se neměli ptát, proč se Západoevropané bouří, ale spíše proč se nezačali bouřit už dávno.


Paříž dnes zažila svůj pátý víkend pouličních demonstrací takzvaných gilets jaunesneboli „Žlutých vest“, i když zprávy naznačují, že nepokoje by se mohly konečně uklidnit. Mezitím se protesty – které v mnoha případech přerostly v nepokoje s nesčetnými případy rabování, vandalismu a žhářství – dále rozšířily. Během několika posledních víkendů došlo k nepokojům také v dalších významných francouzských městech, jako jsou Toulouse, Bordeaux a Lyon, stejně jako v nizozemských městech, včetně Bruselu, Amsterdamu, Rotterdamu, Haagu, Nijmegenu a Maastrichtu. Také v Londýně tento víkend zesílilo napětí, zmatek a frustrace kolem Brexitu a zdálo se, že možnost konání druhého referenda se zvýšila. Protestující se žlutými vestami, z nichž většina jsou zjevně příznivci Brexitu, zablokovali hlavní mosty a zastavily provoz v ulicích v centru města.

Vzhledem k tomu, jak se tyto protesty rozšířily, rozvinuly se i motivy účastníků. Zpočátku informace zněly, že demonstranti ve Francii nejsou žádnými pravicovými, ani levicovými politickými extremisty, ale jsou to obyčejní občané rozhněvaní novým zvyšováním daní z pohonných hmot. Ale i když prezident Emmanuel Macron zvýšení daní odložil, tak nepokoje pokračovaly. Proč? David Brown v článku na webu Gatestone Institute poznamenal, že „rodiny z nižší střední třídy nejsou dostatečně chudé na to, aby dostávaly sociální dávky, a zároveň jejich příjem stagnuje, zatímco náklady na živobytí a daně stále rostou… Francouzi se cítí napáleni.“

Amir Taheri naznačil, že „Francouzi se stejně jako většina lidí v ostatních bohatých zemích prostě nudí, mají příliš mnoho volného času a málo vzrušení.“ Rick Moranvyslovil v PJ Media názor, že „obyčejní lidé, kteří platí za grandiózní projekty sociálních inženýrů z Bruselu, už toho mají dost, konečně se vzbouřili a žádají, aby se s tím přestalo.“Pokud jde o mne, jsem zvědav, zda tento dramatický projev lidové nespokojenosti znamená „začátek efektivního odporu západoevropské veřejnosti proti katastrofálnímu multikulturnímu a globalizačnímu projektu elit“.

Rychlé šíření protestů samozřejmě svědčí o tom, že demonstranti jsou motivováni hněvem vyvolaným sociálními, ekonomickými a / nebo kulturními jevy, které se neomezují pouze na Francii. Začátkem tohoto měsíce nizozemský deník Het Parool uvedl, že nizozemští demonstranti jsou proti Evropské unii, imigraci a současným snahám o ukončení „staré holandské vánoční tradice“ Zwarte Piet (Černý Petr), která, zahrnuje i začernění obličeje, což je dnes považováno mnoha pozorovateli za rasismus i když je předmětná postava všemi milovaná. Jak zdůraznil jeden holandský zpravodajský server: „Nizozemsko nemá tradici masových protestů nebo masových stávek, jako Francie nebo Belgie,“ proto je šíření podobných aktivit v této zemi spíše překvapivé, i když dosud nedosáhly takového rozsahu, jako ve Francii.

První věcí, které si při rozmanitosti motivů uvedených v médiích všimnete, je skutečnost, že spolu nesouvisejí. Sentiment proti EU? Opozice vůči obrovskému přílivu imigrantů? Hlavním důvodem pro sentiment proti EU v západní Evropě je zášť proti moci Bruselu, který nutí členské státy k tomu, aby převzali určitý počet takzvaných uprchlíků. Navíc demonstranti, kteří jsou naštvaní kvůli vysokým daním, dobře vědí, že velká část jejich peněz se používá k podpoře imigrantů, kteří si začnou užívat dobrých životních podmínek hned, jakmile vstoupí do země.

Jeden kuriózní postřeh: Tento víkend v Římě pochodovaly tisíce lidí ve žlutých vestách. Tito demonstranti však byli úplným protikladem svých protějšků na severu a západě: Francouzští, belgičtí a nizozemští protestující byli většinou domorodí Evropané, očividně zklamaní vládami, které jim příliš mnoho berou a naopak příliš málo vracejí zpět, protestující v Římě byli migranti a jejich příznivci, kteří neschvalují nový italský imigrační zákon. V tomto případě se zdá, že pozorujeme hnutí, které se z jakýchsi důvodů rozhodlo napodobit vzhled jiného hnutí, které je však filozoficky vzato v podstatě jeho přesným protikladem.

Tito lidé v Římě se však zdají být výjimkou, která potvrzuje pravidlo. Pokud je ponecháme stranou, dozvíme se mnohem více o údajně různých obavách, které trápí protestující „Žluté vesty“ ve Francii, Británii a Nizozemsku a mezi nimiž jsou menší rozdíly, než se zdá. V celé západní Evropě se obyčejní občané cítí ignorováni a přehlíženi jejich politickými, obchodními, akademickými a mediálními elitami. V rozporu s vůlí většiny těchto občanů se jejich vůdci postupně vzdávají suverenity svých národů ve prospěch EU – Macron upřímně přiznal, že by chtěl transformovat Evropu do Spojených států evropských. Proti vůli těchto občanů byly jejich země zaplaveny muslimskými imigranty, kteří představují velký kulturní problém, způsobují masový společenský neklid a představují ničivou ekonomickou zátěž.

Ačkoli je stále více zřejmé, že islamizace financovaná daňovými poplatníky dovede západní Evropu ke špatným koncům, tak EU, která tento katastrofální vývoj plně podporuje, odmítá změnit kurs. Je naprosto pochopitelné, že bezmocní občané jsou vyděšeni, rozhořčeni a ano, dokonce zuří. Možná bychom se neměli ptát, proč se Západoevropané bouří, ale proč se nezačali bouřit už dávno.

Překlad: Josef Janeček | zdroj: gatestoneinstitute.org | původní text ZDE

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3 komentáře

 1. Maroš napsal:

  Vôbec – „vzbura“ je vždy proti nejakej totalite, resp. proti opatreniam totality. Otázka – kto túto totalitu nastolil? No predsa ovce! A ovce to pri voľbách urobia znovu!

 2. .lak napsal:

  Taky bych bral aby zástupci lidí dělali za median jak chtějí žluté vesty ve francii.
  https://www.youtube.com/watch?v=1BtEqIEJOAs

  Z AE
  Návštěvník
  brutopýr
  Poteče krev, o tom se kabala rozhodla. Jedině zásah shůry to může odvrátit. Zdegenerovaná evropská populace nikoliv.

  00 OdpovězPro 29, 2018 9:27

  Návštěvník
  .lak
  Jde jim mimo rozsah. Nebuďte cynický, že jo. Třeba jsou formanti jednoprocesoroví a už mají zadání na cíl který jim určili. A ještě poklesleji si z nich udělali dobrý den. Ti kteří druhým v trhu dokazují že jsou nuly. Jo jo vítačky a sluníčkáři. Podej pac, dones klacek a pak na pekáč. Budulínek má hlad.

  Sociopatizace na styl výkladní skříně eu a nato na ukr možná dokonce vymazlenější.
  https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0
  https://www.youtube.com/watch?v=52zIso8OEuQ
  _______________________________________________________
  Vymirající domorodci jsou napadeni sociopaty kteří si na ně pozvali nad dané kolonizátory. To spočítá i blbý chytrý telefon. Ale všichni se tváří že za to je neplatí. Prostě PLATÍ. Asi čekají že se jim nebudou chechtat že budou dělat že na ně kálí. No ano nebudou, parazité je hubí za to že je živí s nenávistí. V pekle by měli důvod. Tyhle nestvůry ho nemají. “Žijete a to není ten správný termín pod zrůdami a podle toho dopadnete.

  Odpovědět 3 dní před

  Job bus
  http://www.nwoo.org/2018/12/27/na-zaver-roku-nenavisti/#comments

  Processing…

  00 Odpověz UpravPro 29, 2018 10:05

  Návštěvník
  Slovanka
  Lidé se bojí války a mylně doufají, že se nám vyhne. Jenomže my už v té válce jsme. Jen je sofistikovanější a mnoho z nás si neuvědomuje, že už jako kanonfuter slouží už nyní oni sami. O tom konzumu toho bylo napsáno spousta. Nemá cenu se o tom rozepisovat znovu.
  Člověk si musí uvědomit, co je pro něj priorita. Pokud si odpoví na tuto otázku , že slušný život, je třeba si uvědomit jak toho docílit a na jakém místě . České, Moravské a Slezské země jsou naším dědictvím po předcích a i my máme povinnost je zanechat naším potomkům. Slušný život, kdy polovina příjmu jde do chřtánu nenažraným sfiním a druhá polovina fašistickým korporacím, jde těžko nazvat slušným.
  Je na místě se ptát, ne, co může moje země udělat pro nás, ale co my můžeme udělat pro svou zemi. Jít za zvukem krysařovy píšťaly je jistě jednodušší, ale ta nás a naší zemi nezachrání. Až člověk nalezne svou duši, poté pozná , že milovaná země je podstata “slušného” života, milované rodiny, milých přátel… Pak přijde na to, že zemi začne brát za matku svou a začne ji bránit.
  Parazit není jen parazitující jedinec , ale i hovado, které mu umožňuje parazitovat na jiných.
  29.12. je černý den naší novodobé historie a děkuji peklu, že nás jednoho svého pohůnka zbavilo. Jeho jed však zůstal a přibyly jedy jiné.
  Pečení holubi sami do úst nepřilétnou.
  Hezký den všem lidem dobré vůle.

  20 OdpovězPro 29, 2018 8:47

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..