Prvně zruší amnestii a potom Benešovy dekrety

…..a nakonec budou všem zabavovat pozemky a vše co na nich stojí, jak jsem na začátku tohoto webu psal. Bylo probíráno i v německém parlamentu, ale kdo by tomu přece věřil, že ano? Pochopte prosím, že domy a auta emigrantům MADAMME MERKELOVOU slíbená, jsou právě Vaše vlastnictví. Zatím….

08:54

Slovensko se stalo tak zvanou pokusnou republikou pro následující evropské děje….

Maďarsko sa bude usilovať o zrušenie Benešových dekrétov, povedal minister Potápi

Maďarsko sa bude usilovať o zrušenie takzvaných Benešových dekrétov, na základe ktorých Československo po druhej svetovej vojne zbavilo veľkú časť Maďarov občianstva a majetku. V juhomaďarskom meste Bonyhád to podľa agentúry MTI povedal minister pre národnostné politiku Árpád János Potápi.

Politik vládnucej konzervatívnej strany Fidesz, ktorý má na starosť maďarské menšiny žijúce v zahraničí, predniesol svoje slová pri príležitosti 70. výročia odsunu etnických Maďarov z územia dnešného Slovenska.

Po vojne podľa Potápiho najviac trpeli Maďari v Československu, ktorí prišli o štátnu príslušnosť v rodnej krajine a stali sa obeťou „diabolského plánu,“ ktorý vraj hľadal vinníkov medzi nevinnými.

Maďarsko dlhodobo považuje za sporné výnosy prezidenta Edvarda Beneša, ktoré československých Maďarov a Nemcov zbavili občianstva a majetku a predznamenali ich vysídlenie na základe dohôd víťazných mocností. Odsun Maďarov zo Slovenska v rokoch 1947–1948 sa odohral na základe dvojstrannej dohody medzi Československom a Maďarskom o výmene obyvateľstva z februára 1946.

MTI skôr uviedla, že cez 100 000 etnických Maďarov deportovali alebo poslali do pracovných táborov a nikto z nich sa nedočkal odškodnenia. Maďarský parlament v roku 2012 vyhlásil 12. apríl za deň pamiatky odsunutých z „Horného Uhorska“, ako sa hovorilo Slovensku v rámci Uhorska do roku 1918.

Slovenská aj česká politická reprezentácia zrušenie Benešových dekrétov dlhodobo odmieta. Ústavný súd ČR potvrdil platnosť výnosov v čase vzniku a ich záväznosť, čo znamená, že nimi nastolené zmeny zostávajú zachované.

 Zdroj (1)
 

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

3 Komentáře zapnuto "Prvně zruší amnestii a potom Benešovy dekrety"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
.lak
Host

Do výměny obyvatel to samozřejmě zapadá a politici kneset typu nám již předvedli že nic není nemožné na ukr. A zařadíte se nebo vás umravní. https://www.youtube.com/watch?v=rKmMIGTKIQo

Lithium v Sudetech
Host
Souvislost s Beneš. dekrety jsem si uvědomil včera, když pan Kapal na Svobodném rádiu o nich mluvil a v pátek pan VK uváděl na pravou míru, že pod Cínovcem neleží lithium za 3 biliony Kč, ale podle nejnovějších průzkumů tuším za 16 000 000 000 000 a je to nejkvalitnější a nejdostupnější naleziště na světě, prostě bychom mohli být druhé Švýcarsko, kdyby… Např. Krušné hory neležely v Sudetech, nicht wahr? Nebo kdyby po pánech ministrech „Germánovi + Holobrádkovi“ koukala z „milé krajanské“ zadnice alespoň jedna hvězdička z vlajky EU? Nebo „naše“ Madla padla? Nebo kdyby byl naším janečkem prezident Karel… Číst vice »
jirik
Host
jirik

O restituce bojují i tři velké šlechtické rody

Zejména pozemky jako lesy a polnosti, ale také zámek a zřícenina patří k posledním nárokům potomků šlechtických rodů u nás. Ti se u soudů domáhají vrácení majetků za stovky miliónů korun.
https://www.novinky.cz/domaci/440516-o-restituce-bojuji-i-tri-velke-slechticke-rody.html

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!