Psí hrdina zachránil oblíčené britské vojáky pod palbou a zahnal džihádisty na útěk.

Střelce zakousl a další islamisty potrhal. Britská speciální jednotka v bezvýchodné situaci vyslala svého zvířecího přítele na zteč. Kulky jej jako zázrakem míjeli a šestici elitních vojáků v Sýrii zachránil tento sedmý statečný.
Velká Británie oslavuje svého hrdinu.

“Zachránil životy všem mým šesti mužům,” velitel britských speciálních jednotek SAS.

Islám považuje psy za nečisté tvory a černého psa dokonce za ďábla. Tento hrdinný pes byl belgický ovčák známý svou statečností (Belgian Malinois) a trhal islamisty v Sýrii. Podle muslimů může být modlitba k Alláhovi bez zástěny neplatná, pokud projde ve vzdálenosti, která je možna přehoditi kamenem pes, osel, prase, Žid nebo žena, avšak není žádný trest pro toho, kdo má sexuální styk se zvířetem (sbírka Hadísů Abu Dawuda)

Až po dvou měsících bylo z bezpečnostních důvodů možno informovat britskou veřejnost o detailech jedné vojenské operace britských speciálních jednotek SAS v Sýrii. Hlavním hrdinou je pes, ten nejlepší přítel člověka.

Výzvědná patrola šesti vojáků SAS byla se svým psem vyslána od obrněného konvoje vozidel na severu Sýrie k pěšímu a původně rutinnímu průzkumu malé vesnice. Z rutinního průzkumu se stal boj o holý život. Ve vesnici padli do léčky džihádistů a ocitli se v obklíčení a palbě ze všech stran. Speciální jednotka střelbu opětovala, ale džihádisté se přibližovali a situace byla kritická.

Zbývala jediná možnost. Pokusit se o průlom a únik ze smrtelného obklíčení. Psovod sundal až v tento moment psu náhubek a vyslal jej na zteč, vstříc nepříteli a kulkám z protějšího domu.Věrný pes neváhal ani vteřinu, vyskočil zpoza krycí zdi a jako zázrakem a střelbě navzdory proběhl nezraněn až do domu odkud islamisté stříleli.

 

 

Poté již jen britští vojáci slyšeli zoufalý křik a smrtelný vřískot než střelba z protější budovy zcela utichla. Slyšet byl už pouze strašný řev a nářek islamistů.

Britský tým pronikl do budovy a spatřili svého psa stát nad rozsápaným střelcem, který s prokousnutým krkem vykrvácel. Další dva islamisté byli těžce pokousáni a zbylých šest islamistů uprchlo. Krev byla všude po místnosti a v rohu byla část lidského těla a krvavá stopa se táhla až k zadnímu východu budovy.Podle nejmenovaného zdroje pes tři islamisty doslova rozcupoval. Vojáci v klíčové budově zkonsolidovali obranu a podařilo se jim dostat z oklíčení beze ztrát na životech. Pes přežil svou záchranou válečnou misi prakticky nezraněn.

Příběh psího hrdiny, jehož jméno nebylo zveřejněno Brity velmi zaujal, ač psího vojáka asi neoslavují samozřejmě úplně všichni a napíši i jejich reakce.

“Skvělý a statečný pes.” “Psi jsou věrní, inteligentní a stateční a většina z nich je ochotna položit život za své pány.” “Žádné překvapení, když oni psy nemají rádi.” “Bravo hrdino!” “Rychle sdělte jeho jméno.” “On si to naprosto zaslouží.” “Psi jsou nádherná zvířata, tak věrná, tak inteligentní, nejlepší přítel člověka.” “Není věrnosti na zemi jako je ta psí.” “Bravo psí hrdino.” “Kéž by i naši politici měli jen trochu z tvé statečnosti.”

Když jsem napsal, že psího hrdinu asi neoslavují všichni Britové, tak jsem vycházel i z toho, že jsem téměř na den přesně před dvěma lety četl článek Reflexu, že muslimové chtějí v Británii zakázat psy! Například v Íránu je trestné mít psa jako mazlíčka, nebo dostanete 74 ran holí a pokutu. Procházet se tam se psem, nebo se s ním dokonce pomazlit je urážkou islámu a obtěžování spoluobčanů, ale někteří muslimové v Británii chtějí psy zakázat i tam!

Celkem obří drzost a nestoudnost, když to obhahují tím, že se v Británii prý chtějí muslimové cítit jako opravdu vítaní hosté. Tak já bych snad vzal raději v rámci vítání těchto hostů tu hůl do ruky za takovou nehoráznou aroganci a vnucování jejich islámských zvyklostí.

Muslimští aktivisté, kteří se nazývají“Pro veřejnou čistotu”se domnívají, že v souladu s jejich muslimskými postoji a hodnotami prý musí být omezen pohyb psů na veřejných prostranstvích! Je prý nezbytné, aby Britové sami pochopili, že k tomu, aby se muslimové cítili v Británii opravdu vítáni, musí sami Britové souhlasit s opatřeními, která jsou jim nepříjemná.

 

 

“Korán řeší problematiku psů jednoznačně, jsou nečistí.” “Chápeme, že psi jsou v Británii milováni jako pet, ale interkulturní vztahy v království by to měli převážit.”…(4PublicPurity)

Tak si říkám, že “vděčnost” některých muslimů za umožněný život v Británii snad ani nezná mezí. Nevím, jestli slovo vděčnost vůbec znají, nebo pro ně není také nečisté jako ti psi, ale slovo slabost znají určitě. Slabost svých hostitelů, ze kterých se nikoliv pomalu stávají cizinci ve vlastní zemi, protože to vypadá, že si muslimové chtějí z Británie udělat zemi islámskou a když sleduji jak v britských městech a v celé Británii muslimů přibývá, tak by se jim to bohužel mohlo jednoho dne i podařit. Snad již není pozdě. Už včera bylo.

Muslimové užívají výraz “Ty nevěřící pse”. Já však stále věřím, že si snad Britové alespoň část svých tradic, hodnot a vyjímečného smyslu pro humor zachovají. Je pravdou, že mnohé z toho, co čtu z Británie mi až směšné přijde často.

BRAVO PSÍ HRDINO!

Kéž by i britští politici měli jen trochu z tvé statečnosti v řešení těch interkulturních vztahů a importovaných nových hodnot, které pohltili Británii.

Kéž by jen zčásti britští politici bojovali za své původní Brity tak, jako věrný pes za své vojáky v Sýrii. A tobě má černá Peggynko posílám pac a pusu do toho psího nebe.

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

 1. Michal napsal:

  Slúžil som 14 rokov u špeciálnych jednotiek a nepamätám si, že by sme robili nejaký rutinný prieskum (na to boli prieskumné roty u každého pluku, alebo divízne prieskumné prápory). Do zastavaných oblastí by nikdy nevstúpila celá skupina súčasne. Vždy sme vyslali aspoň dvojčlennú hliadku, ktorá preskúmala budovy po stranách ulice, ktorou sme mali postupovať….
  Keď sme robili pascu (léčku) v zastavanej oblasti, vždy (samozrejme podľa času, počasia a okolitého terénu) sme mali pokryté prístupové smery (a zabezpečené únikové cesty), aby sme včas zistili priblíženie akejkoľvek „živej“ sily a mali čas na efektívne rozmiestnenie členov skupiny a po vykonaní pasce rýchlo zdrhnúť.
  Tí „džihádisti“ museli byť absolútni diletanti (a vraj ich školia Amíci, Nemci, Izraelci i samotní Angláni). Prístupové cesty (pozorovanie) mohli pokryť aj dobrovoľníkmi z miestnych „sympatizantov“ (ktorí budú viac naklonení domácim bojovníkom, než zahraničným okupantom), svoje družstvo rozmiestniť v budovách po oboch stranách ulice v dĺžke asi 100-200 metrov a určiť strelcom ciele po vstupe hliadky do nimi pokrytého priestoru (strelec najbližšie k prístupu nepriateľskej hliadky likviduje jej posledného člena, ďalší predposledného… a strelec najhlbšie v meste /osade/ strieľa na prvého člena nepriateľskej hliadky. Začatie paľby môže byť na znamenie veliteľa (ktorým môže byť aj jeho prvý výstrel, alebo keď nepriateľ dosiahne určeného bodu na ulici). Na to by stačilo 6 výstrelov, lebo sa strieľa na krátku vzdialenosť (siedmy pre psa…). Ak by potrebovali „jazyka“ zastrelia všetkých okrem jedného (najlepšie veliteľa, ak je možné ho identifikovať) ktorého len postrelia a zoberú zo sebou. Toto je len veľmi stručne popísané, ako by sme postupovali…..

 2. Antoaneto napsal:

  Mno mně by spíš zajímalo co ti britští vojáci v té Sýrii dělali? Pozval je tam snad někdo ze syrské vlády? Nebo na základě jakého rozhodnutí tam jsou?

 3. jirik napsal:

  Zvířátka jsou překvapující
  Na univerzitě v Louisianě (USA) se obrovský tygr, který se nacházel za skleněnou ohradou, rozhodl zaútočit na malého chlapce. Reakce dítěte překvapila zvíře. Video zveřejnil uživatel Reddit pod jménem Real_Durindana.
  https://cz.sputniknews.com/videoklub/201807207749816-tygr-dite-video-utok/
  https://youtu.be/B9V4yaQqWAI

 4. Liběna napsal:

  Ako to chodí vo väzení s násilníkmi?! |
  https://www.youtube.com/watch?v=4zHlXPDwqmQ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.