Putin bude hrát hokej na Severním pólu. Pozvání od bývalé hvězdy NHL a vyslance dobré vůle

Ruský prezident Vladimír Putin by se příští rok mohl zúčasnit zápasu v ledním hokeji na Severním pólu, uvedla bývalá hvězda NHL Vjačeslav Fetisov. Fetisov chce mít hokejového nadšence Putina na této speciální polární události jako podporu.
Fetisov, který byl nedávno jmenován vyslancem dobré vůle OSN pro Arktidu a Antarktidu, ve středu oznámil, že na březen či duben příštího roku plánuje speciální polární hru, jejímž cílem bude zvýšit povědomí ohledně klimatických změn.

Dvojnásobný olympijský šampion a bývalá hvězda NHL uvedla, že doufá, že se ruský vůdce Vladimír Putin této události zúčastní.

„Spoléháme se na ruského prezidenta, že se zápasu na Severním pólu zúčastní,“ sdělil Fetisov na tiskové konferenci v Moskvě.

Fetisov a jeho přátelé doufají, že dají do kupy hvězdné obsazení, které bude hrát na ruské základně Barneo Arctic na ledové pláni v blízkosti severního pólu.

Účast na této události již podle TASS potvrdili hráči z Kanady, USA, Norska, Finska, Dánska, Švédska a Islandu.

Sněžná podívaná by rovněž mohla obsadit hvězdy jiných sportů, stejně tak jako slavné tváře z jiných oblastí.

„Kromě slavných hokejových hráčů je možné, že pozveme hvězdy i z jiných typů sportů, například fotbalu a kriketu, spolu s dalšími slavnými lidmi z jiných oblastí,“ řekl Fetisov.

 

 

Pokud se Putin zápasu na Severním pólu zúčastní, on i a další účastníci se budou muset vybavit pořádným svetrem, jelikož teploty na Severním pólu se v březnu a dubnu obvykle pohybují okolo -20 až -30 stupni Celsia.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..