Putin navštíví Antarktidu

„Vladimír Putin bude pokračovat ve svých aktivitách. Možná že se v létě bude potápět. Chce dále pokračovat v boji za ochranu ohrožených druhů“ řekl v pondělí Putinův mluvčí Dmitry Peskov pro Izvestia.

Podle anonymních zdrojů, citovaných v novinách, jeho plány na příští rok zahrnují hraní ledního hokeje a návštěvu Antarktidy.

Putin minulý rok v září přijal pozvání od čilského prezidenta Sebastiana Pinera, aby navštívil rusko-čilskou výzkumnou stanici na Antarktidě.

Ačkoliv se zpočátku předpokládalo, že Putin by měl navštívit Antarktidu na vrcholu antarktického léta-v lednu, Peskov uvedl, že datum nebylo zatím stanoveno.

 „Avšak prezident bude i nadále pokračovat ve svých aktivitách za ochranu přírody, jak tomu bylo dosud“ řekl novinám jeho mluvčí.

Spekulace o Putinově zdraví se začaly šířit krátce na to, co v žáří podnikl let rogalem s ohroženými jeřáby na Sibiři.

Výsledek obrázku pro putin flights

Zjevné zrušení několika setkání, včetně výroční Mezinárodní arktické konference, kterou tradičně pořádá, a jeho rozhodnutí pracovat více z jeho rezidence mimo Moskvu namísto cest za prací, vedlo ke spekulacím, že si během letu poranil záda.

Izvestia posledně vedly spekulaci o tom, že Putinova zranení a jeho odpovídající věk – v říjnu mu bylo 60 let  – vedla jeho doktory k závěru, že je možná lepší upustit od jeho dlouho budované image „akčního muže“ ve prospěch jeho přeměny v „moudrého patriarchu“.

 

(pozn. překl.: článek je z 28. 1. 2013)

přeložila: raja a medvídek

zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4 komentáře

  1. Liběna napsal:

    (obnovena) Discoteka 80 – porad ruske TV- pro toho,kdo si chce poslechnout stare dobre slagry, kdy se jeste normalne zpivalo 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=ufIFmIhPT1Y

  2. Tomas Slunce napsal:

    Už jen ten titulní obrázek vypovída že se jedná svérázného chlapíka, který si razí cestu vpřed jinač než masy masa. Děkujeme za překlad a mnoho zdarů s dalšímy.

  3. V.A.M. napsal:

    Pan Putin je velice zjimavy muz. Neni divu, s uctou pani Putinove, ze je i pres svuj vek velice atraktivni. 60-let? To je jenom cislo pro statisticky urad. Bonus! Navic mu to i mysli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.