Putin navštíví Antarktidu

„Vladimír Putin bude pokračovat ve svých aktivitách. Možná že se v létě bude potápět. Chce dále pokračovat v boji za ochranu ohrožených druhů“ řekl v pondělí Putinův mluvčí Dmitry Peskov pro Izvestia.

Podle anonymních zdrojů, citovaných v novinách, jeho plány na příští rok zahrnují hraní ledního hokeje a návštěvu Antarktidy.

Putin minulý rok v září přijal pozvání od čilského prezidenta Sebastiana Pinera, aby navštívil rusko-čilskou výzkumnou stanici na Antarktidě.

Ačkoliv se zpočátku předpokládalo, že Putin by měl navštívit Antarktidu na vrcholu antarktického léta-v lednu, Peskov uvedl, že datum nebylo zatím stanoveno.

 „Avšak prezident bude i nadále pokračovat ve svých aktivitách za ochranu přírody, jak tomu bylo dosud“ řekl novinám jeho mluvčí.

Spekulace o Putinově zdraví se začaly šířit krátce na to, co v žáří podnikl let rogalem s ohroženými jeřáby na Sibiři.

Výsledek obrázku pro putin flights

Zjevné zrušení několika setkání, včetně výroční Mezinárodní arktické konference, kterou tradičně pořádá, a jeho rozhodnutí pracovat více z jeho rezidence mimo Moskvu namísto cest za prací, vedlo ke spekulacím, že si během letu poranil záda.

Izvestia posledně vedly spekulaci o tom, že Putinova zranení a jeho odpovídající věk – v říjnu mu bylo 60 let  – vedla jeho doktory k závěru, že je možná lepší upustit od jeho dlouho budované image „akčního muže“ ve prospěch jeho přeměny v „moudrého patriarchu“.

 

(pozn. překl.: článek je z 28. 1. 2013)

přeložila: raja a medvídek

zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

4
Komentujte

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
V.A.M.Tomas SlunceLiběna Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Liběna
Host
Liběna

(obnovena) Discoteka 80 – porad ruske TV- pro toho,kdo si chce poslechnout stare dobre slagry, kdy se jeste normalne zpivalo 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=ufIFmIhPT1Y

Tomas Slunce
Host
Tomas Slunce

Už jen ten titulní obrázek vypovída že se jedná svérázného chlapíka, který si razí cestu vpřed jinač než masy masa. Děkujeme za překlad a mnoho zdarů s dalšímy.

V.A.M.
Host
V.A.M.

Pan Putin je velice zjimavy muz. Neni divu, s uctou pani Putinove, ze je i pres svuj vek velice atraktivni. 60-let? To je jenom cislo pro statisticky urad. Bonus! Navic mu to i mysli.