Putin opět všechny překvapil

Poté, co Vladimir Putin v loňském roce během projevu pro Federální shromáždění (což je ústavní povinností prezidenta Ruské federace) začal neočekávaně prezentovat nové typy zbraní, byl jeho letošní projev k senátorům a poslancům očekáván se zvláštním zájmem. Ale Putin opět všechny překvapil.

Tématu o obraně prezident věnoval pozornost zejména v souvislosti s jednostranným odstoupením USA od smlouvy INF. Zaměřil se především na sociální a ekonomické cíle a na růst blahobytu občanů. Předsedkyně Institutu slovanských strategických studií (ISSTRAS) v Praze a politoložka Radmila Zemanová — Kopecká, která Putinův projev sledovala ve vysílání ruské televize, v rozhovoru se Sputnikem přiznala, že byla skutečně v šoku. Proč? Protože Putin uvedl, že poprvé v historii pokryly ruské rezervy zahraniční dluh země. Tak, tady to máte, sankce!

„Na věčnou otázku občanů o tom, kde jsou peníze, tentokrát prezident Putin odpověděl, že v rezervě. S viditelným potěšením oznámil, že historicky poprvé zlatý a devizový rezervní fond RF plně pokrývá jak zahraniční, tak i komerční dluh Ruské federace. Proto podle něj Rusko může intenzivně investovat do zmíněných sociálních odvětví, ale také do vědecko-výzkumných bází a do rozvoje průmyslu, což mu umožní být konkurenceschopnou zemí na světových trzích, a tím zvyšovat blahobyt vlastních občanů,“ uvedla politoložka.

Podle jejího názoru bylo letošní vystoupení prezidenta Putina z velké části věnováno domácím záležitostem a zvýšení blahobytu občanů. Podle Putina musí už letos občané země pocítit změny k lepšímu a hodnocení úspěšnosti bude provedeno na základě hodnocení občanů, nikoliv různých statistik, na něž se spoléhají vysoce postavení úředníci, včetně vlády, prohlásila.

„Klíčovým úkolem je podle Putina, který je na Západě obviňován z militarismu, zachování národa, zachování rodu a podpora rodiny. To je podle něj klíčový mravní základ vývoje Ruska. Bylo potěšující slyšet, že Putin nezkresluje realitu. Připomněl, že Rusko vstoupilo do složitého demografického období, v němž sehrál roli propad jak z dob 2. světové války, tak i z období po rozpadu SSSR. Prezident požaduje zvýšení příspěvků i pro rodiny s dětmi, které dosahují dvojnásobku životního minima. Dnes je to 1,5násobek. Obecně lze říct, že rodina, výchova i výuka mládeže je dnes jednoznačně jednou z hlavních priorit ruského lídra,“ dodala.

 

Na otázku jestli neměla dojem, že Putin mluvil, jako by sankce vůbec neovlivnily ruskou ekonomiku, politoložka odpověděla:

„Zdálo se mi, že se sankce naopak staly silným impulsem pro její vývoj. Jako příklad už dnes prosperujícího odvětví uvedl Vladimir Putin zemědělství. V jeho plánech je zvýšení ekologické produkce, výrazná podpora venkova, i potřeb jeho obyvatel a další vstup na zahraniční trh. Ten podle jeho slov už ekologicky čistou produkci de facto ani nezná. I zde je podle Putina důležité investovat do zpracovatelského průmyslu.“

„Jako jednu z nejdůležitějších věcí dosažených v tomto odvětví prezident uvedl soběstačnost, které Rusko dosáhlo ve výrobě vlastních a ekologicky čistých osiv. Zdůraznil, že je to strategicky velmi důležité, jelikož to dokáže za všech okolností zajistit obyvatelům Ruska potraviny. Velmi důrazně Putin trval na zlepšení právního a finančního prostředí pro podnikatelský sektor, zejména pro malé a střední podnikatele. Stabilita právního a ekonomického prostředí má být podle něj tím prvkem, který výrazně pomůže podnikatelům a sníží vyvádění jejich aktivit do zahraničí,“ dodala.

Podle Zemanové-Kopecké by tato slova měli poslouchat i čeští podnikatelé, kteří chtějí pracovat na ruském trhu. Jak uvedla politoložka, přesto, že hlavní důraz prezidentova projevu byl udělen blahobytu vlastního národa, nezůstala stranou ani zahraniční politika zaměřená především, jako vždy, na bezpečnost vlastní země.

 

„Ve svém vystoupení Putin varoval před tím, že rozmístění amerických raket v Evropě mimořádně ohrožuje bezpečnost Ruska i celého světa. Jako Evropané bychom si proto měli uvědomit, že pokud Amerika rozmístí své rakety v Evropě, snižuje sice riziko nebezpečí pro USA, ale maximálně zvyšuje riziko pro evropské státy. Tam budou umístěny nejen rakety, ale je třeba vzít v úvahu i to, že radary a logistická centra, která USA úspěšně vnucují Evropě, nejsou o nic menším rizikem pro země evropského kontinentu v případě odvetného úderu,“ řekla.

Z jejího hlediska by proto Evropa měla velmi důkladně zvážit, zda opravdu nutně potřebuje ono riziko přehazování válečné „horké brambory“ za cizí mocnost a podle ní je riziko opravdu značné.

„Je vidět, že prezident, ostatně jako celé Rusko, už má dost věčného tlaku, nepodloženého obviňování a agresivního vyhrožování. Proto byla také poprvé zdůrazněna nejen zrcadlová, ale i asymetrická opatření, která při ruské výzbroji mohou velmi razantně umlčet válkychtivé politiky,“ dodala.

Politoložka dále podotkla, že Putin několikrát zdůraznil důležitou tezi, že Rusko nechce a nehodlá někoho napadat. Všechny podobné výkřiky označil za jednoznačnou lež. Zdůraznil, že veškeré zbrojní kroky Ruska jsou zaměřené výhradně na obranu vlastní země a jejich občanů. To je podle Zemanové-Kopecké dlouhodobý postoj Putina. Jelikož právě on si lépe než kdokoli jiný uvědomuje, že jeho vize života v míru má samozřejmě podporu všech normálních řadových lidí. Zda mu to Západ dopřeje, tedy není otázkou pro Rusko. Onen pověstný „černý Petr“ agrese a násilí je totiž nyní na straně Evropy a USA.

zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

13 komentářů

 1. Dastin napsal:

  Вовка молодец no je to frajer ten nas Vovka!

 2. Pavel napsal:

  Mluvit umí. Dokonce i to co chtějí občané slyšet. Ale činy jsou trochu jinde. Před volbami občanům sliboval, že on zvýšení věku pro odchod na důchod nepodepíše a pár měsíců po svém zvolení to udělal.

  • Pavel P. napsal:

   Byl donucen vládou, která jedná proti lidem. Jasně řekl, že se od zvýšení věku pro odchod do důchodu distancuje! Chce to mít informace.

  • Johny La Fanta napsal:

   Medvedev – prisluhovateľ chazarizmu, ekonomickí ministri chazaristi – globalisti,…
   potrebné mať hlbšie informácie o tom, čo musí riešiť…akú protiváhu má vo vláde…
   ustál aj puč proti nemu na jeseň, určite o tom nie sú známe informácie, …, či

  • Vladislava napsal:

   Měl by jste si někdy poslechnout V.V.Pjakina, aby jste byl v obraze a neobviňoval jej z něčeho o čem nic nevíte.

 3. nagualista napsal:

  Potravinová soběstačnost, čistá osiva, voda, vzduch, rodina základ státu, obranný bezpečnostní systém, nikoliv útočný, důležitý vzkaz Evropě. Je jasné, že má podporu lidu i podporu z vesmíru.

 4. jirik napsal:

  Podľa ruského bezpečnostného odborníka a politika Franca Klinceviča, ruské rakety za 15 minút dokážu zasiahnuť určené ciele. Nebude to vyzerať tak, že vyletia americké rakety, ktoré dopadnú a až potom vyletia ruské rakety. Súčasne s tým, ako vyletia americké rakety, vyletia aj ruské rakety. Takže do 15 minút na oboch stranách rakety zničia všetky určené ciele, čo znamená že za 15 minút od stlačenia “amerického červeného gombíka”, ruské rakety prinesú doslovne vrelý pozdrav priamo do bunkrov amerických elít.

  https://www.hlavnespravy.sk/v-pripade-jadrovej-vojny-ruske-rakety-za-15-minut-znicia-urcene-americke-ciele/1676707

  • nagualista napsal:

   Tohle vše, co popisujete, se už několikrát zkoušelo, jenže vždy selhala odpalovací technika a pokaždé z jiného důvodu. Takže žádná atomová válka nehrozí. Předně ji nedovolí síly, které dozorují evoluci lidstva a v poslední řadě je čím dál zřejmější, že ti, co by ji rádi rozpoutali zjišťují , že nemají kam utéct, ale pouze a jen jako světelné bytosti jako ohnivé koule vědomí.

   • valsodar napsal:

    ……primárnym dôvodom strašenia atómovou vojnou je v udržovaní nízkeho kolektívneho vedomia ľudstva na planéte z dôvodu nedopustenia duchovného vývoja ľudstva a tým straty energetického zdroja obživy pre extra-terestriálne temné nehmotné bytosti parazitujúce na negatívnych emóciách ľudstva !!!!!

   • mariankosmac napsal:

    Atomová vojna rozhodne hrozí a žiadni ufóni to nezastavia. Ale budú zničené len časti Ruska ,Európy a USA, to ufónov netrápi, neni to ešte koniec sveta a mimozemštania ako vždy pomôžu so zmiernením rádioaktivity ako po Černobyle i Fukušime.

 5. valsodar napsal:

  ….oprava Exo-terestriálne bytosti!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.