Putin otevřeně říká, že „mocné síly“ v USA prohlubují napětí mezi Ruskem a Amerikou

„Mocné síly“ uvnitř Spojených států prohlubují napětí mezi Amerikou a Ruskem i na úkor svých vlastních národních zájmů, tvrdí prezident Vladimir Putin.

Putin při projevu k ruskému ministerstvu zahraničí odhalil „Síly uvnitř Spojených států, které jsou ochotné obětovat rusko-americké vztahy jen, aby mohly protlačovat své ambice uvnitř vnitřních rozbrojů v Americe.“

„Oni jsou připraveni obětovat zájmy svých podniků, které ztrácí spoustu miliard dolarů z kontraktů a obecně z ruského trhu, stejně tak jako pracovní místa ve Spojených státech, i když jich moc není, tak stejně jsou tam pracovní místa spočívající na spolupráci s Ruskem. Mluvíme o desítkách tisíc, potenciálně i stovkách tisíc pracovních míst,“ dodal.

Ruský prezident se uchýlil k tvrzení hodnotícímu to tak, že ač jsou tyto síly uvnitř Ameriky, tak stejně pracující proti zájmům své vlastní země.
„Když mluvím o těchto silách, tak víte, to nezapadá do naší politické filosofie, protože nás vždy učili, že takoví funkcionáři pracují v zájmu státu a společnosti a musí v první řadě myslet na tyto základní zájmy a těm dávat prioritu. Bohužel, ve Spojených státech tam mají i takovéto síly, které kladou své úzké skupinové zájmy nad zájmy národní,“ řekl Putin.

„Ty jsou ochotny obětovat i svou vlastní bezpečnost,“ uvedl Putin s dodatkem: „Jsou připraveni obětovat zájmy svých spojenců v Evropě a na Středním východě, zvláště pak zájmy státu Izrael.“

„Jsou to mocní lidé s ohromnou silou, kteří bez mrknutí oka dovedou do tváří milionů svých vlastních občanů podstrkovat neuvěřitelné a nelogické povídačky,“ dodal.

 

 

 

 

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. Ctenar napsal:

    Co se divíte. To je kapitalismus. V první řadě jde vždy o peníze. Tak jaképak státní a občanské zájmy? Se stačí podívat k nám. Nejdražší výstavba km dálnice ve světě. Z praxe: od státu zakázka za 90mil. na výstavbu komunikace.Komunikace se postavila za necelých 19mil. Zbytek peněz ukradly firmy, které přeprodaly zakázku…

  2. Jiří napsal:

    V.V.Putin má naprostou pravdu,je to moudrý a inteligentní člověk.On a jeho lidè zachránili Rusko před krvelačnými pouštními bytostmi.!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..