Putin otevřeně říká, že „mocné síly“ v USA prohlubují napětí mezi Ruskem a Amerikou

„Mocné síly“ uvnitř Spojených států prohlubují napětí mezi Amerikou a Ruskem i na úkor svých vlastních národních zájmů, tvrdí prezident Vladimir Putin.

Putin při projevu k ruskému ministerstvu zahraničí odhalil „Síly uvnitř Spojených států, které jsou ochotné obětovat rusko-americké vztahy jen, aby mohly protlačovat své ambice uvnitř vnitřních rozbrojů v Americe.“

„Oni jsou připraveni obětovat zájmy svých podniků, které ztrácí spoustu miliard dolarů z kontraktů a obecně z ruského trhu, stejně tak jako pracovní místa ve Spojených státech, i když jich moc není, tak stejně jsou tam pracovní místa spočívající na spolupráci s Ruskem. Mluvíme o desítkách tisíc, potenciálně i stovkách tisíc pracovních míst,“ dodal.

Ruský prezident se uchýlil k tvrzení hodnotícímu to tak, že ač jsou tyto síly uvnitř Ameriky, tak stejně pracující proti zájmům své vlastní země.
„Když mluvím o těchto silách, tak víte, to nezapadá do naší politické filosofie, protože nás vždy učili, že takoví funkcionáři pracují v zájmu státu a společnosti a musí v první řadě myslet na tyto základní zájmy a těm dávat prioritu. Bohužel, ve Spojených státech tam mají i takovéto síly, které kladou své úzké skupinové zájmy nad zájmy národní,“ řekl Putin.

„Ty jsou ochotny obětovat i svou vlastní bezpečnost,“ uvedl Putin s dodatkem: „Jsou připraveni obětovat zájmy svých spojenců v Evropě a na Středním východě, zvláště pak zájmy státu Izrael.“

„Jsou to mocní lidé s ohromnou silou, kteří bez mrknutí oka dovedou do tváří milionů svých vlastních občanů podstrkovat neuvěřitelné a nelogické povídačky,“ dodal.

 

 

 

 

 

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JiříCtenar Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Ctenar
Host
Ctenar

Co se divíte. To je kapitalismus. V první řadě jde vždy o peníze. Tak jaképak státní a občanské zájmy? Se stačí podívat k nám. Nejdražší výstavba km dálnice ve světě. Z praxe: od státu zakázka za 90mil. na výstavbu komunikace.Komunikace se postavila za necelých 19mil. Zbytek peněz ukradly firmy, které přeprodaly zakázku…

Jiří
Host
Jiří

V.V.Putin má naprostou pravdu,je to moudrý a inteligentní člověk.On a jeho lidè zachránili Rusko před krvelačnými pouštními bytostmi.!