Putin: Rozhodnutí USA odstoupit od smlouvy INF nezůstane bez odpovědi

Vladimir Putin navrhl projednat kroky Ruska v souvislosti s úmyslem USA odstoupit od smlouvy o odstranění raket střední a krátké vzdálenosti (INF). Podle ruského prezidenta nemůže takové rozhodnutí Washingtonu zůstat a nezůstane bez odpovědi Moskvy.

„Opět zdůrazním, že jsme připraveni vést dialog s americkými partnery o této klíčové otázce a doufáme, že to budou brát s plnou odpovědností,“ řekl Putin během setkání věnovanému obrannému průmyslovému komplexu.

 

Smlouva o likvidaci raket středního a krátkého doletu byla podepsána v roce 1987 ve Washingtonu a má trvalý charakter. Dokument zakazuje strany vlastnit balistické rakety skladované na zemi a okřídlené rakety s doletem od 500 km do 5 500 kilometrů. Od té doby se Moskva a Washington pravidelně navzájem obviňují z porušování dohod.

Trump nedávno oznámil, že Washington nehodlá plnit smlouvu, protože ji Moskva porušuje.

zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5
Komentujte

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
tomáš marnýterezaJanAndy Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
Jan
Host
Jan

Taktika US Boltona vypovedet smlouvu o raketach stredniho doletu je nedomyslena a hraje Rusum do ruky. Rusko ma ted pravo k rozmisteni svych raket na sve zapadni hranici a ohrozovat Evropu. USA ovsem tezko prosadi jejich instalaci v evropskych koloniich mimo Nemecka, kde uz jsou! To evropske zeme nedovoli, protoze by byly zniceny odvetnym uderem za utok na Rusko, ktery mohou USA kdykoliv vyprovokovat a zahajit. Znaji jejich prolhanou taktiku pred znicenim Iraku. USA jde ve skutecnosti o zniceni Evropy a odvraceni zniceni USA raketami dlouheho doletu. Jako vzdy v 1. a 2. svtove valce financovaly obe valcici strany a… Číst vice »

Andy
Host
Andy

„Trump nedávno oznámil, že Washington nehodlá plnit smlouvu, protože ji Moskva porušuje.“

co je toto za divadlo nechápu 😀 tady jde o životy milionu lidí, a oni si předhazují vinu jako malé děcka …

Jan
Host
Jan

Tak co admine a cenzore, jsi US Pindos, ted uz to vim urcite! Smazal jsi muj prispevek o pitomem Boltonovi!

tomáš marný
Admin

a tm dodává…..
možná jste to psal na nějaký jiný server a nikoliv na tadesco, popřípadě jste to zapomněl odeslat nebo špatně vyplnil dotaz ohledně toho, že nejste robot…..
tm