Putin: Rozhodnutí USA odstoupit od smlouvy INF nezůstane bez odpovědi

Vladimir Putin navrhl projednat kroky Ruska v souvislosti s úmyslem USA odstoupit od smlouvy o odstranění raket střední a krátké vzdálenosti (INF). Podle ruského prezidenta nemůže takové rozhodnutí Washingtonu zůstat a nezůstane bez odpovědi Moskvy.

„Opět zdůrazním, že jsme připraveni vést dialog s americkými partnery o této klíčové otázce a doufáme, že to budou brát s plnou odpovědností,“ řekl Putin během setkání věnovanému obrannému průmyslovému komplexu.

 

Smlouva o likvidaci raket středního a krátkého doletu byla podepsána v roce 1987 ve Washingtonu a má trvalý charakter. Dokument zakazuje strany vlastnit balistické rakety skladované na zemi a okřídlené rakety s doletem od 500 km do 5 500 kilometrů. Od té doby se Moskva a Washington pravidelně navzájem obviňují z porušování dohod.

Trump nedávno oznámil, že Washington nehodlá plnit smlouvu, protože ji Moskva porušuje.

zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

5 komentářů

 1. Jan napsal:

  Taktika US Boltona vypovedet smlouvu o raketach stredniho doletu je nedomyslena a hraje Rusum do ruky. Rusko ma ted pravo k rozmisteni svych raket na sve zapadni hranici a ohrozovat Evropu. USA ovsem tezko prosadi jejich instalaci v evropskych koloniich mimo Nemecka, kde uz jsou! To evropske zeme nedovoli, protoze by byly zniceny odvetnym uderem za utok na Rusko, ktery mohou USA kdykoliv vyprovokovat a zahajit. Znaji jejich prolhanou taktiku pred znicenim Iraku. USA jde ve skutecnosti o zniceni Evropy a odvraceni zniceni USA raketami dlouheho doletu. Jako vzdy v 1. a 2. svtove valce financovaly obe valcici strany a postaraly se o zniceni Evropy.

 2. Andy napsal:

  „Trump nedávno oznámil, že Washington nehodlá plnit smlouvu, protože ji Moskva porušuje.“

  co je toto za divadlo nechápu 😀 tady jde o životy milionu lidí, a oni si předhazují vinu jako malé děcka …

 3. Jan napsal:

  Tak co admine a cenzore, jsi US Pindos, ted uz to vim urcite! Smazal jsi muj prispevek o pitomem Boltonovi!

  • tereza napsal:

   Příspěvěk o Boltonovi nevidím, je mi líto. Asi chyba matrixu …..

  • tomáš marný napsal:

   a tm dodává…..
   možná jste to psal na nějaký jiný server a nikoliv na tadesco, popřípadě jste to zapomněl odeslat nebo špatně vyplnil dotaz ohledně toho, že nejste robot…..
   tm

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.