Putin sdělil, zda bude v roce 2018 znovu kandidovat na prezidenta Ruské federace

NIŽNIJ NOVGOROD,  5. prosince /TASS/. Ruský prezident Vladimír Putin se v roce 2018 utká v boji o prezidentské křeslo. Své volební plány oznámil na srazu veteránů a pracovníků automobilového závodu GAZ.

„Ano, budu kandidovat na prezidenta Ruské federace,“ řekl Putin.

Rusko půjde jedině vpřed  a nikdo jeho pokrok nezastaví, prohlásil Putin:

„Rusko se bude pohybovat pouze kupředu a nikdo a nic jej nezastaví.“

 „Samozřejmě, základy jsou vždy pokládány lidmi, jako jste vy. Těžce pracujícími lidmi v nejširším slova smyslu, jako jsou dělníci, vědci, inženýři, konstruktéři, učitelé a lékaři,“ zdůraznil, že tito lidé „nejsou pouze oporou naší země, jsou naší zemí, oni jsou Rusko.“
„S aktivní účastí lidí, jako jste vy, vyřešíme všechny, dokonce i ty nejnáročnější úkoly, kterým čelíme,“

Současné prezidentského období Vladimíra Putina vyprší 7. května 2018.

V roce 2018 se Putin zúčastní prezidentské volební kampaně již počtvrté. V případě, že ve volbách zvítězí, stane se hlavou státu na dalších 6 let, od roku 2018 do roku 2024.

Post ruského prezidenta je volen v souladu s přímým volebním právem. Systém přímých voleb byl zaveden 17. března 1991. Každý občan, který není mladší 35 let a má trvalý pobyt v Rusku nejméně 10 let, je oprávněn vykonávat funkci hlavy státu.

Nadcházející volby v Rusku se uskuteční 18. března 2018. Rada federace má oficiálně vyhlásit datum mezi 8. a 15. prosincem.

Poté co se moderátor televizní stanice Россия24 ruského prezidenta otázal, zda bude kandidovat i v příštích prezidentských volbách, dostalo se mu kladné odpovědi: „To je vždy rozhodnutí, které přináší mnoho zodpovědnosti, protože motivem pro přijetí takového rozhodnutí může být pouze snaha ulehčit život lidem v naší zemi, učinit zemi silnou a bezpečnou. Uskutečnit takové cíle lze pouze za předpokladu, že lidé budou důvěřovat a podporovat to.“

„Mám na vás také otázku. Jestliže takové rozhodnutí přijmu, pak vy, a lidé vám blízcí, podpoříte mé rozhodnutí?“ 

Překlad: raja, Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
jirik Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Na Facebooku neočekávanou populárnost získala fotografie z metra v Moskvě, na které cestující čtou knihy. Za týden má fotografie 22 tisíc sdílení a několik stovek komentářů od uživatelů z celého světa. Minulý týden odbornice na komunikaci Oxana Korolevová zveřejnila fotografii z vagónu metra. Do záběru se dostalo hned několik lidí, kteří četli papírové knihy nebo noviny. Podle Korolevová WiFi, kterým je metro vybaveno, fungovalo, což znamená, že si lidé četli z vlastní vůle. Cizinci v komentářích projevují své ohromení. „Sním o tom, abych něco podobného viděl v Alžírsku,“ napsal Rašid Buzidi. „To je metro v Rusku, ohodnoťte rozdíl,“ poznamenala Španělka… Číst vice »

Anonymní
Host
Anonymní

4.5

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!