Putin se zajímá o ethereum. Proč?

Ruský prezident Vladimír Putin se zajímá o ethereum. Druhá největší digitální měna po bitcoinu jej prý zaujala jako potenciální nástroj, který by Rusku mohl pomoci diverzifikovat ekonomiku závislou na ropě a zemním plynu.

Uvedla to agentura Bloomberg s tím, že se Putin minulý týden při příležitosti konání Ekonomického fóra v Petrohradě sešel s tvůrcem etherea Vitalikem Buterinem, aby podpořil jeho plán budovat kontakty s lokálními partnery za účelem implementace technologie blockchain v Rusku. Podle agentury to uvádí Kreml v prohlášení na svých webových stránkách.

„Digitální ekonomika není odděleným sektorem, je to v podstatě základ pro vytvoření zbrusu nových obchodních modelů,“ uvedl Putin na fóru, kde hovořil o způsobech, jak podpořit dlouhodobý růst poté, co se Rusko začíná zotavovat z nejhorší recese za posledních dvacet let.

 

Virtuální měny by mohly pomoci ekonomice tím, že umožňují provádět transakce přes internet rychleji a bezpečněji. Ethereum může sloužit nejen jako metoda směny, ale také jako hlavní kniha pro zaznamenávání všeho – od měnových kontraktů až po vlastnická práva – která vyřazuje z obchodních vztahů prostředníky, jako jsou například notáři, a zrychluje tak obchodní styky.

Ruská centrální banka již nasadila blockchain, na kterém je založeno ethereum, jako pilotní projekt pro zpracování online plateb a pro ověřování klientských dat s úvěrovými institucemi (kupříkladu s největší ruskou bankou Sberbank), uvedla na petrohradském fóru viceguvernérka Olga Skorobogatova. Nevyloučila přitom ani možnost, že Rusko revoluční technologie do budoucna nevyužije pro vývoj národní virtuální měny.

 

Ve hře už jsou ale i další projekty. Ruská státní rozvojová banka VEB minulý týden rozhodla o používání etherea pro některé administrativní funkce. Producent oceli, společnost Severstal, pak testovala blockchain pro bezpečné převody akreditivů se zahraničím.

„Blockchain by mohl mít na firmy stejný efekt jako kdysi vznik internetu – změnil by obchodní modely a eliminoval prostředníky, jako jsou správci a úředníci,“ řekl agentuře Bloomberg Vlad Martynov, poradce The Ethereum Foundation, neziskové organizace, která kryptoměnu podporuje. „Pokud jej Rusko zavede jako první, získá podobné výhody, jako měly západní země na začátku internetové éry,“ dodal.

 

 

 

Zdroj: (1)

 

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

1 Komentář zapnuto "Putin se zajímá o ethereum. Proč?"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

Dvaja Rusi naháňali zlodejov po celom Paríži a nakoniec zaútočili na bandu asi 50 kriminálnikov – šéf štátnej ruskej firmy a jeho telesná strážkyňa
https://www.youtube.com/watch?v=ose824Cl5D4

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!