Putin: Skripal není obhájce práv, ale zrádce a šmejd

Ruský energetický týden v Moskvě (od 3. do 6. října 2018, odkaz) probíhá za účasti více než 6 000 hostů z více než 70 zemí, přičemž energetické společnosti pocházejí např. z Rakouska, Německa, Číny, Libye, Saúdské Arábie, Velké Británie, Francie a USA.

Ruský prezident Vladimir Putin oslovil účastníky v den zahájení ruského týdne energetiky a zdůraznil, že ruský palivový a energetický sektor otevře nové možnosti pro investiční projekty a spolupráci.

 

Skripal je zrádce

Vladimir Putin také okomentoval případ Skripal a řekl, že Sergej Skripal je špionem a zrádcem své vlasti.

„Pokud jde o Skripalovi a tak dále, byl tento špionážní skandál uměle podporován. Hledám nějaké informační zdroje a vaši kolegové se snaží prosazovat myšlenku, že pan Skripal je téměř jakýmsi aktivistou za lidská práva. On je pouze špión a zrádce vlasti. Představte si, že jste občan vaší země a najednou jste člověk, který zradí svou vlast. Jak byste s ním zacházeli? Je to jen šmejd, to je všechno,“ řekl prezident.

Podle Putina, čím dříve tato informační kampaň kolem Skripalů skončí, tím lépe.

Prezident také řekl, že byl překvapen, že někdo věřil v ruské zapojení do incidentu ohledně otravy ve městě Amesbury 30. června.

Překlad tereza. Zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. michal napsal:

    Na Putina sa mi ten komentár vidí dosť primitívny a neprofesionálny…..

    • tereza napsal:

      V originálním článku je použit výraz „scumbag“, do češtiny lze přeložit jako hnusák, špinavec, šmejd. V ČTK nadpis přeložili mírněji: „Skripal je pacholek a zrádce vlasti“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.