Putin: Ukončíte RT, já ukončím CNN

Putin warns that if RT is shut down, Russia will close down CNN

Ruský prezident Vladimír Putin pohrozil, že pokud se Amerika pokusí ukončit činnost Russia Today (RT), tak jim ukončí CNN.

Ruská služba pro regulaci médií uvedla, že americká hrozba o ukončení činnosti ruské státní televizní sítě Russia Today není nic víc než „hon na čarodějnice“. Stalo se tak poté, co americký senátor Mark Warner sdělil, že účet RT na twitteru představuje hrozbu pro americkou demokracii.

Theduran.com uvádí: 

Reakce Ruska je stručná a jasná. Ohrozte RT a my zakročíme proti operacím CNN v Rusku … což je společnost, která „porušuje ruský zákon o médiích“.

Reuters uvádí…

Ruský regulátor komunikací Roskomnadzor v pátek obvinil americký televizní kanál CNN International z porušování ruského zákona o médiích a sdělil, že v souvislosti s touto záležitostí předvolal jeho zástupce.

Ruské ministerstvo zahraničí ve čtvrtek obvinilo Washington z toho, že vyvíjí zcela neopodstatněný tlak na operace USA proti ruskému médiu RT, které je podporováno Kremlem. Dále varuje, že Moskva by v tom případě mohla přijmout opatření „oko za oko“.

Prezident Vladimír Putin v pátek na zasedání Ruské bezpečnostní rady sdělil, že ruské sdělovací prostředky pracující v zahraničí čelí rostoucímu tlaku, který nelze tolerovat.

Putin tvrdí, že kolem RT panuje čím dál větší hysterie a prohlásil, že „takový tlak na ruské sdělovací prostředky je nepřijatelný“ a že jakékoli nepřátelské kroky proti ruským médiím ze strany USA se setkají s odpovědí ve stylu „jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“.

Ředitelka informačního a tiskového oddělení Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace Marija Zacharova řekla, že jakýkoli krok proti ruským médiím pracujícím ve Spojených státech odměněn reakcí „oko za oko“.

„Pro Washington by mělo být snadné si spočítat, kdo na to doplatí. Hodiny tikají,“ řekla ve čtvrtek na poradě.

 

Překlad: raja, Zdroj: 1

 

Mohlo by se vám líbit...

5 komentářů

 1. jirik napsal:

  Spojené státy vyhlásily lov na ruské specialisty v oblasti informačních technologií po celém světě, to je potřeba zastavit, řekla pro RIA Novosti Alexandra Ševčenková, manželka ruského občana Alexandra Vinnika, který byl zadržen v Řecku na základě prosby USA.
  https://sptnkne.ws/f8H8
  „Nám v Rusku říkají — proč jste vůbec jeli do Řecka? My jsme ale nedělali nic nezákonného, kvůli čemu bychom se měli bát. My každý rok, jednou za rok, vozíme děti k moři. Minulý rok jsme byli v Řecku a nebyly žádné problémy. A v tomto roce jsme přijeli 8. července, příkaz k zadržení byl vydán až 21. července, jak nám řekli, manžel byl zadržen 25. července,“ dodala Alexandra.
  „Řečtí žurnalisté psali, že jsme bydleli v drahém hotelu. Jaký drahý hotel — tam nebyli ani hvězdičky. Pronajali jsme si místnosti s kuchyní, já sama jsem dětem vařila,“ řekla.

  „Pokud bychom dělali to, z čeho obviňují manžela, tak bychom měli jiné příjmy. My jsme obyčejná rodina, jako všichni jezdíme na dovolenou,“ řekla Ševčenková.

 2. jan napsal:

  „Ruská ministryně zahraničí Marija Zacharova řekla……….“ ???? To akože Lavrova už odvolali :)) , alebo majú dvoch ministrov zahraničia ? Ak sa nemýlim M.Zacharova je hovorkyňa MZ RF

 3. jirik napsal:

  Copak má Erdogan za lubem

  „Nebudeme stranou (ve vyjednávání), která se vzdá. Abych řekl pravdu, Turecko se již nepotřebuje stát členem EU,“ citovala je agentura Erdogana.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/450632-turecko-jiz-nepotrebuje-vstoupit-do-eu-tvrdi-erdogan.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × five =

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!