Putin vydal rozkazy ruským společnostem, aby se připravily na urychlený přechod do válečného stavu

Ruský prezident Vladimír Putin vzkázal všem společnostem, státním i soukromým, že musí být připraveny na rychlý přechod do válečného stavu. Zdůraznil, že tato schopnost je stěžejní pro osud národní bezpečnosti.
Podle oficiální tiskové služby Kremlu učinil ruský prezident toto prohlášení ve středu na konferenci s vedoucími představiteli ministerstva obrany a vrchními manažery největších společností zbrojního průmyslu.
„Rád bych poznamenal, že schopnost jakékoli ekonomiky okamžitě zvýšit produkci zbrojní techniky a služeb, když je to třeba, je jedna z nejdůležitějších podmínek pro národní vojenskou bezpečnost. Všechny strategické…a velké podniky na to musí být připraveny,“ uvedl Putin.

Ruský vůdce dodal, že spolu s vrchními představiteli ministerstva obrany celou tuto záležitost již prodiskutoval v letech 2015 a 2016. Požádal tedy účastníky předešlých konferencí, aby se vyjádřili k tomu, jaké problémy již byly vyřešeny a které stále na řešení čekají.

Konference se týkala výsledků vojenských cvičení Zapad 2017, které se konalo v září. Cvičení vzešlo z iniciativy ruských a běloruských vojenských sil. Do sousedního Běloruska Rusko poslalo přibližně 3000 svých vojáků, kteří se spolu se 7000 vojáky a důstojníky hostitelského státu zúčastnili cvičení hned na šesti místech. Rusko přijalo běloruské jednotky na třech svých vojenských územích.

Podle údajů ministerstev obrany Ruska a Běloruska, se vojenského cvičení zúčastnilo o něco méně než 13 000 vojáků. Oba národy dohromady do cvičení zapojili přibližně 70 letadel, 680 obrněných vozidel, včetně 250 tanků, 200 dělostřeleckých zbraní a 10 válečných lodí.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

10
Komentujte

avatar
9 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PavelNulatopczjirik Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonymní
Host
Anonymní

1.5

Anonymní
Host
Anonymní

5

Anonymní
Host
Anonymní

3.5

jirik
Host
jirik

USA si přejí zachovat vojenskou přítomnost v Sýrii po porážce teroristické fronty Islámský stát (zakázaná v Rusku), tvrdí list The Washington Post s odkazem na vlastní zdroje.

Podle slov nejmenovaných úředníků, hodlá Washington také podporovat arabsko-kurdské oddíly Syrských demokratických sil (SDF).
https://cz.sputniknews.com/svet/201711236316167-media-plany-usa-syrie-porazka-is/

Nula
Host
Nula

…len manévre, ktoré ukážu EU tržnici riadenej US managmentom, že máme jednu epochu geopolitiky za sebou… Ako som poznamenal k článku: Asad poděkoval Putinovi a celému ruskému národu za pomoc v Sýrii, rusko verejne odovzdalo budúcnosť Sýrie do rúk domácich. Tým pádom je spor južnej časi strategicky uznaný ako doriešený. Jeho dôležitosť pre rusko (pozn. a všetky strany zapojené do integrity Euroasie) budúcej „Hodvábnej cesty“ budú podpísané geopolitickými dohodami budúcu stredu s dvomi najvýkonnejšími leadrami v tejto oblasti Tureckom a Iránom v Soči. Neovládateĺný konflikt v Sýrii bude takto pomaly už vedený do politického urovnania. Za všetkým je business priatelia…,… Číst vice »

Nula
Host
Nula

…pre pochopenie, geopolitiky je potrebné odoosobniť svoje ego od do teraz programového vnímania riadenia spoločnosti mocnárskym/ríšskym spôsobom. To nám v dnešnej – resp. najbližšej dobe kolabuje, už ani neviem po koľký krát v histórii (pozn.registrovanej) …templári, Rímska ríša, Nemecká ríša…NWO ríša G-Zero World je nový/resp.nabiehajúci stav riadenia. Takže sa ešte aj dnes „žiaľ“ stretávate so starým obrazom osnovy riadenia prenášajúceho sa z nadnárodnej politiky do národnej politiky – od nej do podnikového riadenia – končiac rodinnými záležitosťami. Kto si myslí, že Putin, Trump, Muti/Multi Merkel a ost. sú v rebríčku prvé mocnársky riadiace osobnosti, ten/tá podlieha ešte neupdatovanému vnemu vlastného… Číst vice »

Anonymní
Host
Anonymní

4.5

Anonymní
Host
Anonymní

0.5

topcz
Host

Když jsem si přečetl nadpis toho článku a celý článek, přestávám se divit těm „sluničkářům z pražské kavárny“ jak mají plné huby keců o alternativních webech. Když si tohle někdo přečte někdo normální, tak okamžitě vidí jaký vůl napsal v originále nadpis článku a překladatel ho doslovně přeložil, aniž by si byl vědom té blbosti. Nejhorší na tom všem je to, že článek již převzaly další weby, (jeden z nich mě sem přivedl), takže dnes si to přečte kvantum lidí a řada z nich si řekne – „tak to je špatné, Putin již v nejbližší době očekává válku. Jinak by… Číst vice »

Pavel
Host
Pavel

Purin by nepřipravoval Rusko na válku, pokud by si myslel že tato nebude. Ono to stojí moře peněz a lidských zdrojů ta příprava. A Rusko by je určitě vydávalo raději na jiné věci než je zbrojení a chystání se na velký konflikt se Západem. Nakonec on to Západ říká také – sice jinými slovy, ale to dennodenní okopávání Ruska, ta dennodenní dehonestace Putina a s ním i celého Ruska – to je naprosto šílené. Kdo si alespoň jednou přečetl knihu „Hrdinný kapitán Korkorán“ tak by věděl, že ten mediální stále se zvyšující útok na Rusko a Putina předznamenává jediné –… Číst vice »