Rada Evropy zakázala testy ověřující věk údajných dětských imigrantů

Prý děti

 

Rada Evropy vystoupila proti provádění lékařských testů, které mají u imigrantů odhalit jejich skutečný věk. Tvrdí, že „děti“ mohou být procesem vyděšené.

 

 

Ve zprávě vydané tuto středu se komise pro práva dětí při Radě vyslovila, že pokud není důkaz, že osoba je dospělá, žadatelé o azyl, kteří tvrdí, že jim je méně než 18, mají dostat důvěru a mají být považováni za mladistvé.

S odůvodněním, že testy mohou být „pro děti stresující,“ zpráva doporučuje, aby k testům došlo jen tehdy, „pokud je to v nejlepším zájmu dítěte.“

A pouze v krajních případech by měly státy EU použít „invazivní“ metody ověření – jako jsou zubní testy a rentgen, protože hlavním cílem procedury je zajistit ochranu práv dotyčné osoby.

Mimoto, „pohlaví, kultura, osobní příběhy a rodinné zázemí dítěte by mělo být bráno v potaz,“ doporučuje zpráva, která vypracuje evropské směrnice pro určování věku dítěte s respektem k jeho právům v kontextu migrace.

Podle průzkumu 37 členských států zpráva zkoumá, jak tyto země vyhodnocují věk migrantů, kteří nemají dokumenty a tvrdí, že jim je méně než 18.

„Odhad věku nesmí být nucený,“ trvá na svém zpráva, a stěžuje si, že pouze 27 zemí vyžaduje k lékařským testům věku souhlas dítěte. Pokud prý dítě odmítne, lékařský test na něm nesmí být proveden.

 

 

Na začátku září svět obletěl případ afghánského muže, který zavraždil německou studentku a tvrdil, že je mladistvý, ačkoliv se potvrdilo, že v době příchodu do Německa byl již dospělý.

Lékařské testy ve Švédsku, ke kterým úřady přistoupily po dvou vraždách, které spáchali údajní mladiství, odhalily, že drtivá většina tzv. dětí o svém věku lže. Ze 1481 testovaných údajných dětí, které podstoupily test magnetické rezonance kolenního kloubu a rentgen zubu moudrosti, jich 86 procent byli dospělí.

 

Zdroj: (1)

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

5 Komentáře zapnuto "Rada Evropy zakázala testy ověřující věk údajných dětských imigrantů"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
.lak
Host

Odhad jakkosti voličů (a proto se říká jak seš starej tak seš blbej) eu je hvězdný. Potenciál privilegovaných je nesmírný. A zatím nejlepší na co jsem narazil bylo když 17. letý migrant na kameru tvrdil že něco podobného to že musel 20. minut plavat při převrácení člunu se mu stalo před 30. lety.

jirik
Host
jirik
Juncker: Otevřeme legální cesty pro migranty z Afriky – pro začátek jich přijmete 40.000 25.9.17 Evropská unie: Juncker: „Evropa jako celek nepřestala svou solidaritu projevovat. Jen v minulém roce členské státy EU přesídlily nebo poskytly azyl více než 720.000 uprchlíků – což je třikrát více než Spojené státy, Kanada a Austrálie dohromady. Nyní však musíme naše úsilí zdvojnásobit. Koncem měsíce předloží Komise nový soubor návrhů zaměřených na navracení uprchlíků, solidaritu s Afrikou a otevření legálních cest přesunů. Nezákonná migrace bude zastavena pouze tehdy, bude-li existovat reálná alternativa nebezpečných cest. Podařilo se nám přesídlit téměř 22.000 uprchlíků (to kromě těch 720.000)… Číst vice »
jirik
Host
jirik

Nezletilý migrant zapálil vlasy rakouské důchodkyni – neměla hidžáb
26.9.17

Rakousko:
Včera ráno dítě s tmavou pletí polilo hořlavinou vlasy rakouské důchodkyni a zapálilo ji.
Nebýt dvou pokrývačů, kteří hned přišli důchodkyni na pomoc, měla by velké popáleniny.
Tato praxe je v muslimských zemích běžným způsobem, jak donutit neposlušné ženy k nošení hidžábu či burky.
http://zvedavec.org/vezkratce/14677/

Paloo
Host
Paloo

Hahááá ….
Jak udělají nějaký průser tak budou všichni nezletilý tudíž bez trestu.
Paráda ….

jirik
Host
jirik

Európska komisia (EK) dnes odporučila vytvoriť nový celoeurópsky režim presídľovania, ktorý by v najbližších dvoch rokoch umožnil priviesť do Európy najmenej 50.000 najzraniteľnejších osôb s nárokom na medzinárodnú ochranu

Komisia predložila širší súbor nových iniciatív, ktorý zahŕňa novú schému presídľovania pre najmenej 50.000 utečencov, pilotné projekty legálnej migrácie a tiež nové opatrenia na zvýšenie efektivity návratovej politiky EÚ.
http://www.hlavnespravy.sk/eu-navrhla-novu-schemu-dobrovolneho-presidlovania-pre-50-000-azylantov/1150832

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!