Rada pro rodiče, jejichž děti naletěly ekoaktivistům

…naše dcera se právě vrátila z té bláznivé záškolácké ekoakce.

A hodně naštvaná, jelikož jsme ji tentokráte už v zájmu ochrany klimatu nevyzvedli a nechali jí se trmácet domů skoro hodinu vlakem a autobusem.

U poněkud suchého, ale zaručeně veganského sójového koláče (jen pro ni, my, staří a neekologičtí zabedněnci jsme měli klasické vepřo knedlo zelo), došlo k velkému překvapení. Sdělili jsme jí totiž, že od zítra bude jezdit do školy autobusem. Autobus sice jezdí jednou za hodinu a ona tak bude ve škole hodinu dopředu – ale za dobrý pocit, že šetří planetu, když nebudeme zbytečně jezdit autem, to přece stojí! 🙂

Když jsme navrhli místo autobusu kolo, odmítla. Je to prý u nás hornaté se spoustou stoupání a kromě toho prý bude brzo zima. Snad jen prý, že by k Vánocům dostala elektrické kolo?

Na můj otcovský údiv “Vánoce?. To je přeci naprosto neekologické! Všechna ta barevná světla a CO2, které vzniká při hoření svíček”, se dostavil první pre-pubertální protest, který se až moc podobal trucování z období 2. až 3. roku jejího života.

A jak jako elektrické kolo?
Copak naše dcerunka ještě neviděla jak dopadá krajina v místech, kde se ze země získává ta vzácná hornina potřebná pro akumulátory?

Teď sedí u sebe nahoře v pokoji při osmi stupních. Naše ekologické svědomí nám totiž ode dneška už nedovoluje více v jejím pokoji zbytečně topit. (Pravděpodobně si tam alespoň prsty zahřívá ťukáním SMS o svých “nenáviděných rodičích”, které posílá svým kamarádkám přes iPhone.)

A tak jsme jí oznámili že jí mobil úderem 19. hodiny sebereme. Je totiž nezodpovědné plýtvat elektrickým proudem pro nějaké konversace a zadruhé… ta těžba lithia a ekologické důsledky… 🙂

Jejím protestům proti tomuto vyvlastnění jsme s klidným hlasem opanovali, že iPhone buď obratem darujeme hladovějícím dětem v Africe, nebo prodáme a výtěžek dáme na ochranu deštných pralesů v Jižní Americe.

Nicméně pořádně veselo teprve bude od pondělka:

To vyměníme její krásné oblečení za jutu, vlnu a oděvy z lněné tkaniny. Její Nike boty s plastovou podrážkou budou důsledně nahrazeny přírodními holandskými dřeváky

Pokud se pak stále ještě bude vztekat, má dvě možnosti:
1) konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla…
2) …nebo konečně pochopit jakým ekofašistům bez mozku naletěla!

Děkujeme Gréto.

Inspirovala si nás v otázkách výchovy tak, jak to doposud nikdo nedokázal!
Maminka a já jsme právě volali nahoru na dcerku: “Sjedeme si do Mekáče. Ty máš v ledničce veganský řepný mls!” 🙂
Doufáme, že než se k večeru vrátíme, ten hysterický řev už ustane…

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8 komentářů

 1. Maroš napsal:

  Neverím – to nie je dcéra – ani adoptovaná. V normálnej rodine sa predsa vždy používa dvojitý meter – inak by detičky predčasne pozdŕhali z domu – a mohlo by sa im na ulici niečo stať! Normálne vychovaná dcéra sa hodí o zem a dosiahne vždy svoje! Nenávidení rodičia – čo ste to za rodičia! Deťom treba dať všetko po čom si zamanú! A na to slúži práve dvojitý meter! Meria sa ním v značkových eko-centimetroch. Tak.

 2. Robert napsal:

  I když vím, že se v tomto případě nejedná o vtip, nezbývá mi než zvolat: „STO BODŮ!“
  Oceňuji trefnost použitých argumentů, jejichź předložení popisovaným způsobem obsahuje i vtipnou pointu. Tleskám! ,😜

 3. Dracon napsal:

  Můj nepřítel, můj učitel…

 4. Aja napsal:

  Perfektní…smekám, poklonu sekám! Ono se to na demonstracích vybekuje za ekologii,ale když to člověk začne řešit,jako tady ti rodiče,najednou je to skok do středověku. V dnešní bláznivé době se život hodně zkomplikuje. Např. dojíždění za prací,či školou. Teorie vypadá dobře,ale praxe už tak růžová není. A to oteplování planety je přírodní jev,to lidi nezmění. Vesmír ví co dělá.

  • Moudravrba napsal:

   Ti lidé jsou reptiliáni?

   Když jsem se dival na to video od Adama, tak přesně v čase 30:27 problesknou té jedné ženě oči. Když jsem si to zastavil přesně v tom čase, tak to vypadají jako reptiliánské oči.

   Nehledě na to, že ten muž na tom videu říká, že nemá nic proti reptiliánům.

 5. Belakarus napsal:

  A kolik odpadků jste vyhodili do koše vy při přípravě toho vašeho knedla vepřa zela? Maso jste si domů přinesli v igelitu, knedlík také? Anebo jste zcela zero waste? Kdybyste vaší dcerce jsi raději příkladem… 🙂

 6. duro napsal:

  eko eko eko
  teraz reagujem na bukrétu a eko jachtu
  eko jachta je: nahatá odítem do lesa, kamen + drevo = kyjak, jelen = koža + maso
  kyjak a drevo = čln a hurá do emeriti
  cestou oštepom lovím rybky a pijem svoj moč
  v emerike pekne pešo odetá do sena a slamy idem na world eko forum
  pokračujem v príspevku
  *****.*.*.+++.*.
  *
  *
  *
  +++*.-
  *
  koniec príspevku v demokratickej spoločnosti

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..