V Radě federace RF varovali USA před rozmístěním jaderných zbraní v Pobaltí

Rusko je schopno pohotově reagovat na možné rozmístění jaderných zbraní na základnách USA a NATO ve Východní Evropě a v Pobaltí, naše vojensko-technická úroveň to dovoluje, řekl v rozhovoru pro RIA Novosti první místopředseda výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost Franc Klincevič.

USA budou rozmísťovat po celém světě letectvo schopné nést jaderné zbraně včetně letounů F-35, praví se v nové americké jaderné doktríně.

„Z hlediska vojensko-technického je to pro Rusko jednoduchá lokalizace. V případě, když bude americké letectvo s jadernými zbraněmi rozmístěno na amerických základnách ve Východní Evropě a na základnách NATO v Pobaltí, na bývalých sovětských letištích a na letištích zemí bývalé Varšavské smlouvy, bude samozřejmě v Rusku všechno pohotově zamířeno (na tyto cíle)“, prohlásil Klincevič.

„Rusko se bude muset ochránit před těmito hrozbami“, dodal.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

2 Komentáře zapnuto "V Radě federace RF varovali USA před rozmístěním jaderných zbraní v Pobaltí"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sysi
Host

Pročpak asi se v ČR prioritně budou opravovat (nebo se již opravují) některá strategická letiště ?
Pro naše gripeny to asi nebude. Staneme se rovněž cílem obrany RF. Kdo chce kam …. Jenže samotní běžní češi o to zájem nemají, to jen ty jelitoloutky ve vládě už neví, jak se zavděčit a vyhovět jelitoloutkovodičům.

Jan
Host

Ta baltska zakladna patrila Rusku, ted tam budou atomove rakety pod velenim USA, ne baltskych statu. Pobalti se tak stane v pripade utoku neobyvatelnou pustinou. Pobaltane odevzdali svuj osud do rukou nejvetsiho zlocince USA.
Totez by bylo dnes na Krymu na zakladne v Sevastopolu, sidle Cernomorske flotily od Kateriny Velike! To byl ten duvod, proc Putin musel reagova! Byl k tomu pucem na Ukrajine donucen, protoze tam USA v Kijeve dosadily nikym nezvolenou svoji loutkovou vladu a stavi ted svou zakladnu v Odese.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!