Rána zasazená mezinárodní bezpečnosti. VS OSN hlasovalo o smlouvě INF

Ruské ministerstvo zahraničí vyjádřilo zklamání z výsledků hlasování ve Valném shromáždění OSN o rezoluci na podporu Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Uvádí se to v komentáři oddělení informace a tisku, který byl zveřejněn na webu zahraničněpolitického rezortu.

„Tak byla zasazena další rána architektuře mezinárodní bezpečnosti a stability. Teď, po rozvrácení INF může být do závodů ve zbrojení a možná i do přímé konfrontace zataženo hned několik regionů světa,“ podotýkají diplomaté.

Podle názoru Moskvy „svým napomáháním nebo bezstarostnými ústupky tyto země daly zelenou de facto Washingtonu ke zničení smlouvy“.

Včera nepodpořilo Valné shromáždění OSN návrh rezoluce na podporu zachování platnosti smlouvy INF, který předložilo Rusko a deset dalších zemí. Pro něj hlasovalo 43 zemí, proti 46 a 78 zemí se hlasování zdrželo.

 

 

 

Během posledních let se Moskva a Washington navzájem obviňují z porušování smlouvy o raketách krátkého a středního doletu. Ruská vláda přitom opakovaně říkala, že závazky smlouvy přísně dodržuje a zmiňovala, že má otázky k USA.

Konkrétně se jedná o to, že Spojené státy umístily v Rumunsku a instalují v Polsku zařízení, která jsou schopná vystřelovat okřídlené střely kategorie Tomahawk, což je dohodou zakázáno.

Ve Washingtonu zase tvrdí, že dohodu porušuje Moskva. V říjnu prezident Donald Trump prohlásil, že USA kvůli tomu odstoupí od smlouvy INF. Americký ministr zahraničních věcí Mike Pompeo řekl, že Moskva má dva měsíce na to, aby „začala opět plnit“ dohodu. Pokud k tomu nedojde, Spojené státy přestanou plnit své povinnosti vyplývající ze smlouvy.

zdroj: 9

 

 

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

7 komentářů

  1. Vítězslav Crha napsal:

    USA naprosto nikdy dlouhodobě neplnila žádnou mezinárodní smlouvu. Nikdy nebyly sto přestat s vymyšlenými podvrhy a podprahovými zprávami jen proto,aby mohli když to finanční situace USA vyžadovala napadat různé země světa. Zbrojní průmysl v USA je nenažraná saň pod křídly neokonů,kteří mají svou naprosto temnou vizi a jdou pro ni přes mrtvoly. Tzv věří ve svého teroristického Jéžíška v kabátě z trinitrotoluenu.

  2. Rodo napsal:

    Už aby jim těm magorům za louži bouchl ten yelowston aby měli starosti na svém území a přestali se s.rát do zbytku světa

  3. Jan napsal:

    Ukazka, jak USA ovladaji svet. Jenom je tech hlasu proti nim pri hlasovanich stale vice. Je nutne vydrzet. OSN se stalo jako EU a NATO nastrojem k prosazeni cilu globalistu proti zajmum zemi. Jejich ucelem je, snadneji svet dokopat tam, kde by se muselo jednat s jednotlivymi zememi. Smlouvy jsou utajovany, opozice vetsinovymi hlasovanimi umlcena, Muslimu je stale vice a uz diktuji co budeme muset. Jedina obrana je vystoupeni z techhle divadelnich spolecnosti NATO, OSN, EU, protoze jsou nastrojem globalistu proti nasim zajmum.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.