Rasistický skandál v Číně: „Afriku“ nabarvili na černo a vycpali jí zadek (VIDEO)

Nejsledovanější novoroční představení na světě na čínském kanálu CCTV poznamenal rasistický skandál. Čínská žena měla ztvárnit roli „africké matky“ a černošský herec opici. Oba děkovali Číně za její pomoc.

V satirickém vystoupení o „měkké síle“ Číny v Africe čínskou herečku obarvili na černo, vycpali jí zadek a na hlavu jí dali koš s ovocem. Aby toho nebyl málo, tak černošský herec se ujal role opice. Oba pak mluvili o tom, jak je Afrika vděčná Číně za výstavbu železnic.

Pořad se vysílal u příležitosti oslav čínského lunárního nového roku. Diváci však tuto scénku označili za „odpornou“ a „zcela rasistickou“.

Stereotypní ztvárnění Afričanů vyvolalo vlnu pobouření na sociálních sítích.

„Rasistická show, kterou vysílala CCTV, mnou otřásla a kvůli ní se velmi stydím za Čínu a svůj národ. Doslova měli na pódiu afrického herce, který hrál opici a africkou herečku, která křičí ‚Mám ráda Čínu!‘ Rasismus je globální, vy…“ napsala uživatelka Huizit.

„Opravdu odporné,“ napsal na Twitter uživatel Maroon.

Uživatel TheDark1 zase napsal: „Bude následovat spoustu vtipné reakce na tuto nevkusnou propagandu. Nemůžu uvěřit, že tato scénka dostala zelenou. Nejotřepanější věc, kterou jsem viděl poslední měsíce, a to včetně Trumpa.“

Někteří však scénku hájili.

Uživatel 1989slover napsal: „Byla to komedie, která vychvalovala vztahy mezi Čínou a Afrikou, takže tam není žádný rasismus. Ano, vyjádřili nápad trochu špatným způsobem, ale to bylo asi kvůli tomu, že mnoho lidí moc neví o rasismu v Číně, kde není rasa tolik rozmanitá.“

„Čína byla pro africké země vždy přítelem, takže není žádný důvod zničit vztahy kvůli diskriminační show na slavnosti, ale doufám, že bude následovat oficiální vysvětlení,“ napsal další uživatel.

Natírání černé barvy na pleť pro ztvárnění role černochů má na Západě negativní konotace, ale v Číně a dalších asijských zemích je tomu jinak, dodává South China Morning Post.

Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

4 Komentáře zapnuto "Rasistický skandál v Číně: „Afriku“ nabarvili na černo a vycpali jí zadek (VIDEO)"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

video není dostupné

Sonic
Host
Sonic

Jednooký sa vysmieva slepému…

Sysi
Host

Dekadence :-/ Ztvárnění černošky jako černošky je odsuzováno jako nepatřičné. Tak jak ji tedy měli ztvárnit?
Kdyby ji natřeli křídou na bílo a nasadili bílou paruku, bylo by to taky špatně. Bylo by to považováno za diškrimináciu černochů 🙂 V dnešní době už se dá těžko odhadnout co je politicky korektní a co ne 🙂

jirik
Host
jirik

Jaroslav Čejka – Černoška
jedno z nejlepších vystoupení mima Jaroslava Čejky na píseň Wandy Jackson – Let’s Have A Party ze šestého dílu zábavného pořadu ČST Možná přijde i kouzelník … černá perla Afriky, temperamentní Valsoraj Akječ …
https://www.youtube.com/watch?v=yxrZSmnDK4Q

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!