V Řecku vypukly nepokoje: Uprchlíci se brání deportaci, podpalují město. Zasahovala i letadla

…..vidíme jakou pomoc a multikulturní obohacení nám přinášejí inženýři a doktoři z jižních zemí….

00:45

V Řecku vypukly nepokoje: Uprchlíci se brání deportaci, podpalují město. Zasahovala i letadla

Atény – Na řeckém ostrově Lesbos vypukly masivní nepokoje. Desítky migrantů se brání deportaci a podpalují vše, co jim přijde do cesty. Vzniklé požáry byly podle tamních médií tak silné, že je musela hasit letadla.

Za výtržnostmi stojí podle řeckých televizí skupina nejméně sta mladých migrantů z Afriky. Ti podpálili stany, kontejnery s komunálním odpadem a také nejméně jeden obytný kontejner.

Výtržníci ale nezůstali pouze u ohně. Házeli také kameny na zasahujících policisty a hasiče, kteří likvidovali vzniklé požáry. Ty byly tak silné, že musely být povolány do akce dvě hasicí letadla.

Bezpečnostní složky nasadily proti migrantům značný počet příslušníků. Policie podle agentury DPA použila proti výtržníkům slzný plyn a nejméně 30 jich zadržela. Agentura AP uvádí až 35 zadržených.

Situace v táboře se postupně uklidnila, z tábora ale prchly desítky lidí, kteří se nyní postupně vrací do svých příbytků. Podle médií je důvodem nespokojenosti migrantů blížící se deportace do Turecka na základě loňské dohody mezi ním a Evropskou unií.

Problém s migranty řeší také v Německu, kde došlo v ulicích Schorndorfu k nepokojům a sexuálnímu napadení na pouličním festivalu. Bádensko-Wüttembersko je z tohoto násilí v šoku.

V neděli večer byli hosté a policisté napadeni přibližně tisícovkou mladých lidí. Podle policie navíc uprchlíci osahávali dvě ženy. Před nepokoji se na festivalu vyskytovali především středoškolští studenti, to podle serveru Welt prohlásil starosta města Matthias Klopfer.

Okolo půlnoci došlo k hádkám, které se vystupňovaly k silným nepokojům. Do sporů se zapletlo několik uprchlíků a lidí s historií v migraci. Uprchlíci však netvořili hlavní sílu davu. Podle ministra vnitra Thomase Strobla bylo toto chování zcela neakceptovatelné a příští dny bude na festivalu přítomno více policistů.

V uplynulých 24 hodinách po několikadenní přestávce opět zesílila migrační vlna, v jejímž důsledku se na řecké ostrovy ve východní části Egejského moře dostalo z Turecka více než 250 migrantů. V současnosti se na všech ostrovech v tomto regionu zdržuje více než 15.000 migrantů.

Zdroj (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

8
Komentujte

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Nuladitmojemenosmrdutá mrtvola Václava Havlajitka Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
julius
Host
julius

Mam takovej dotaz protoze tehle problematice moc nerozumim. Nevim kam zmizel zdravi rozum a kde je ochrana svrchovanosti statu?? S pohledu ze nekdo zve uprchliky k sobe do statu. Nuz je to divne zvlaste pokud je zvou politici v rozporu svych volicu. A cela zatez pak lezi na volicich zatim co se politici nesnazi ani sve volice branit ci je jeste je diskriminovat. Z meho pohledu to pak vypada ze prichazejici dostavaji vse zdarma co jim volici ktere by politici nejradeji zavrely do vezeni rovnou za cokoliv vse uhrazuji. Volby asi tezko neco zmeni po vsech tech snahach je uz… Číst vice »

mojemeno
Host
mojemeno

Keby voľby niekedy niečo zmenili, tak by ich už dávno zakázali. Je to len akési novodobé divadielko pre zasvätených.

Nuž, nechali sme si vládnuť, tak nám bude VLÁDNUTO !

„Panuj, Rozdeľuj, Modli sa a Pracuj“

Kde pani súdruhovia nám vzali právo PANOVAŤ a ROZDEĽOVAŤ ?? Nevedno..

Nechávame si s prepáčením srať na hlavu – CHLIEB a HRY nám vraj stačia !

Nula
Host
Nula

Nič julius – už ste vo väčšine spracovaní v „nocebo“ efekte ….

jitka
Host
jitka

Moje kamarádka, katolička ze severní moravy říká, všichni jsme děti boží…..

mojemeno
Host
mojemeno

Samozrjeme ide za vzorom Kristom.. ten by predsa tiež podľa novodobých SLNIEČKÁROV, rád pryvítal 60 miliónov MIGRANTOV ročne, pretože tým by sa URČITE vyriešila kríza, vojna hlad vo svete, ktorú spôsobujú ľudia (usa, brusel, eu, nato, osn, žereci, sionisti..) ! Samozrejme Kristus by bol rád, keby sme sa krížili s inými národmi a kultúrami (čiernými, žltými a podobne..) Kristus by bol veľmi rád, keby sme spájali LGBT do manželstiev, pretože je to také ľudské – spravodlivé.. vraj PRIRODZENÉ ! Hádajte prečo sa tak USA bojí o svoje hranice pred migrantami ?.. Zaujímavé, že oni tu humanitárne vybombardujú krajiny s ropou,… Číst vice »

smrdutá mrtvola Václava Havla
Host
smrdutá mrtvola Václava Havla

Není divu, že maloučko zlobí. Je to pochopitelný. Jsou to všechno doktoři gynekologie a protestují, protože je jim bráněno v poklidném praktikování profese.

dit
Host
dit

Zdravím,
zde tak video, ale nejde vložit přímo na něj link, zdroj http://eurocalifat.com/
a v pravo si vyberte toto: Sicile: Vermine importée contre italiens [Vidéo]

To je masakr , ten bordel…

dit
Host
dit

Nebo i toto: Nice : Le contrôle aux frontières renforcé na těch stránkách, to se nedá ani komentovat…