Rekordní počty amerických vojáků NATO se účastní spojeneckých cvičení v Polsku

Přibližně 3500 amerických vojáků bylo nasazeno do Polska jako součást zastrašovací kampaně vedenou Spojenými státy. Je to poprvé od dob 2. Světové války, kdy USA poslalo do této země vojáky v takových počtech.

Leden byl ve znamení příjezdu obrněného oddílu z Fort Carson (Colorado) do Zeganu v Polsku. Spojené státy spolupracují s polskými bezpečnostními silami na posílení vojenské pohotovosti pozemních vojsk, tanků a obrněných osobních transportérů. Cvičení bylo zahájeno v pondělí.

Polský prezident Andrzej Duda byl potěšen vyhlídkou na lepší vztahy s Washingtonem a potencionální regionální bezpečností, kterou by mohla poskytnout. „Bůh žehnej Polsku, Bůh žehnej americkým vojákům“, pronesl Duda zatímco pozoroval výcvik. Paul Jones, americký velvyslanec ve Varšavě, se také účastnil. Oba uvedli, že americké vojsko zlepší stav místní bezpečnosti zatímco bude sloužit jako zastrašovací prostředek pro země východního křídla NATA.

Vyspělé americké vojenské jednotky jsou jedny z nejlepších v Americe, deklaruje Jones. Americké vojsko je připraveno k nasazení v Pobaltí a také v Rumunsku. Amerika neustále vytrubuje o potencionální ruské vojenské agresi, proto tedy onen sprint NATA k nasazení vojenské posily v regionu. Základna třetího bojového oddílu v Polsku je součástí iniciativy zjistit jak rychle se ozbrojené síly dokáží mobilizovat „z přístavu do pole.“

NATO také rozmístilo v Litvě neměckou pěchotu.

„Nekonečné válečné hry a vojenská nasazení vpodstatě docílily permanentní vojenské přítomnosti“ říká Sergei Ermakov, analytik z ruského Ústavu strategických studií. „To, co jsme zatím viděli, je pouze špička ledovce“ dodává. NATO protlačí do dubna 2017 na stanici, která leží na území členských států sousedících s Ruskem, 4 pěší prapory

Kongres ministerstvu obrany pro rok 2017 přisvojil 1.7 miliard dolarů  pro evropskou „ujišťovací“ iniciativu. V roce 2016 byl podle náměstka ministerstva obrany jeho rozpočet pouhých 789.3 milionů dolarů.

přeložila: raja

zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

4
Komentujte

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jiriktomáš marnýsmrdutá mrtvola Václava Havla Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
smrdutá mrtvola Václava Havla
Host
smrdutá mrtvola Václava Havla

Proč, když pod článek -Francie je kvůli migrantům „na pokraji občanské války“- napíšu koment, že jde o rok starý článek, se ten koment nezobrazí?

tomáš marný
Admin

Máme opět problémy s webem, stěhujeme ho. Smrdutá mrtvolo Václava havla, nejsi jediný…..
tm

jirik
Host
jirik

pavel bobek – muž na konci světa (klip války v zálivu)
http://vool.cz/ugRni

jirik
Host
jirik

Ekonomické sankce v Rusku nejsou vnímány jako trest za porušení mezinárodního práva, ale snaha dosáhnout změny režimu v zemi, píše v článku na Foreign Policy Oskar Jonsson.
http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/5407-rusko-se-bud-dohodne-s-trumpem-nebo-otestuje-silu-nato

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!