Řidič ujížděl slovenským policistům. Převážel osm běženců

Slovenští policisté v neděli pronásledovali řidiče, který jel příliš rychle a chtěl se vyhnout kontrole. Muž v BMW dokonce přejel hranici a v Česku ho u Brna zastavil až policejní zátaras. Podle policistů měl důvod ujíždět, protože z auta vystoupilo kromě něj ještě osm dalších cizinců irácké národnosti.

„V neděli dopoledne se na naše policisty obrátili kolegové ze Slovenska, že pronásledují vozidlo, které ujíždí směrem ke státní hranici,“ informoval za policisty Jihomoravského kraje Petr Zámečník.

Důvodem podle něj měla být rychlá jízda a nezastavení při kontrole. Černé BMW mířilo po dálnici D2 přes hranici směrem na Brno.

„Ujíždějící auto se, vzhledem k jeho vysoké rychlosti, podařilo zastavit až u Brna za pomocí vytvořeného zátarasu,“ uvedl Zámečník. „Kromě řidiče z auta vystoupilo dalších osm cizinců irácké národnosti – sedm mužů a jedna žena,“ upřesnil.

 

 

 

 

 

 

Policisté proto podle něj řidiče zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu. A všechny převážené cizince policisté z důvodu nelegálního vstupu na území Česka odvezli na policejní služebnu.

„Při pronásledování nebyla nikomu způsobena žádná zdravotní ani materiální újma,“ uzavřel Zámečník.

zdroj: 9

 

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. Maroš napsal:

    No a tak už sú tu…

  2. mariankosmac napsal:

    Kam si myslel že s tým zájde? I na migračných mapkách pre uprchlíkov majú nakreslené že Slovensku sa majú oblúkom vyhnúť. Načo sem lezú, tu máme prísnych policajtov a kontrolórov, slovenskom kontraband neprejde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..