Říjen 2018: Doba na burzovní krach tak jako před deseti lety?

Říjen je dobře známý kvůli haváriím akciového trhu. Globální kapitálové trhy zažívají pokles po dobu pěti týdnů a ztratil na hodnotě devět bilionů dolarů. To je největší a nejrychlejší pokles od Lehmanova bankrotu, který stál asi 8,2 bilionu dolarů!

Ceny evropských akcií skončily v tomto týdnu na nejnižší úrovni, jak  je patrné ve srovnání od prosince 2016. Nejhorší ze všech je, že německý akciový index Dax klesl, je horší než akciový trh v Itálii !

Evropské banky vypadají velmi špatně a pro Deutsche Bank je to katastrofa s cenou pod 10 euro. Před rokem byla cena akcií dvakrát vyšší  téměř 20 eur, což je ztráta 50 procent!

Dow Jones klesl o 9 procent z rekordní výše. Totéž platí pro S & P s 10,1 procentním mínusem. Burzovní trh NASDAQ má 13 procentní ztrátu. Exporty  dokonce klesly o 15,2 procent a tak dále.

Jaký je důvod? Hlavně proto, že centrální banky, zejména Fed, neustále zvyšují úrokové sazby. Půjčky jsou stále dražší a je to stará burzovní moudrost, že vyšší úrokové sazby znamenají nižší ceny akcií.

 

Významnou roli hrají sankce a Trumpova ekonomická válka proti mnoha zemím, což zpomaluje globální ekonomiku. Pak vyšší cena ropy kvůli Trumpovým hrozbám proti Íránu. Také pokles  obchodování s dolarem jako světové měny.

Zatím je to jenom začátek. Všechny finanční akcie jsou zcela nadhodnocené a jsou v obrovské bublině, stejně jako nemovitosti, která mají hypotéky  s téměř 0% úrokem.

Hmotný majetek je nadhodnocený a budou drastické korekce cen, jen zlato je podhodnoceno a nyní je ještě levné, zatímco jeho cena začala stoupat, tak akcie naopak klesají.

Někteří  lidé zvrdí, že tuto havárii způsobila finanční elita a obviňuje Trumpa .

Existuje finanční krize a úroková sazba je proto snižována a doufá se v překonání krize s větší likviditou. Půjčky jsou levné, takže je to jako bláznivý nákup dluhů a zvýšování cen.

Protože nemáte návratnost peněz, investujete do nemovitostí.

Potom se tato inflace koriguje zvýšením úrokových sazeb, půjčky zdraží, peněz je málo, bude se kupovat méně, takže ceny klesají a další krize je znovu zahájena,  protože dluhů je ještě více než dříve.

Pokud se podíváte na státní dluh USA, tak to je nepředstavitelných 21 bilionů dolarů. Všechny západní státy dnes mají více dluhů než před 10 lety.

Centrální banky mají pouze jediný úkol, aby zbohatli ještě bohatší a chudí byli ještě chudší.

zdroj: 9

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

1 Response

  1. David napsal:

    Milá Terezko, super článek, ovšem kolik lidí tohle vnímá nebo přesněji řečeno chce vnímat? Říká se, že je snazší lidi podvést než je přesvědčit, že byli podvedeni. Podle mých zkušeností, to tak opravdu je. Pštrosí efekt funguje téměř dokonale (čest výjimkám).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..