Roboti, umělá inteligence, kvantové počítače: Čína se připravuje na válku nové generace

Washington, DC – Čína vypracovala plán, jak v závodě o militarizaci umělé inteligence, robotů a kvantové výpočetní techniky „předběhnout“ Spojené státy, varoval zákonodárce odborník z Centra pro strategické a mezinárodní studie (CSIS). Podle něj komunistický  národ Ameriku v této oblasti brzy předčí.

V písemném svědectví, které si William Carter, zástupce ředitele pro technologickou politiku CSIS, připravil pro slyšení, které v úterý vedl Podvýbor ozbrojených sil pro vznikající hrozby a schopnosti, stojí:

Čína rozvíjí své schopnosti v oblasti vojenské kybernetiky, vývoje anti-satelitních, elektronických a hypersonických zbraní, umělé inteligence a kvantových technologií. To vše má být klíčem k tomu, aby Čínská lidová osvobozenecká armáda vyhrála budoucí války, učinila významné pokroky ve všech zmíněných oblastech a předběhla Ameriku ve vývoji high-tech zbraní.

Čína je schopna „významně narušit, poškodit či dokonce zničit infrastrukturu informačních a komunikačních technologií, na které je naše armáda závislá“, konkrétně jde o satelity, sdělil Carter zákonodárcům a naznačil tím, že Peking by v podstatě mohl Americké ozbrojené síly zcela odříznout.

„Možná mámě lepší letadlové lodě, tanky a raketové střely než má ČLOA, ale bez přístupu k datům a konektivitě jsou mnohé z těchto systémů neefektivní nebo dokonce nefunkční,“ varuje odborník CSIS.

Dále poznamenal, že Čína považuje satelity za „Achillovu patu“ americké armády.

ČLOA testovala celou řadu anti-satelitních zbraní, konvenčních pozemních bojových vozidel, řízených energetických zbraní, rušivých a mystifikačních schopností a tzv. „bojových -satelitů“ navržených k vyřazení nebo úplnému zničení jiných družic na oběžné dráze.

Rozšířila své schopnosti v oblasti elektronických zbraní testováním svých možností v narušování radarů a komunikací a spoofingu GPS systémů (falšování GPS signálu). Čína také vyvinula jedny z nejsofistikovanějších útočných kybernetických zbraní na celém světě.

Čína již dohnala, a možná i překonala, možnosti technologií armády USA, prohlásil Carter.

Peking „vypracoval národní strategický plán, jehož účelem je ve skutečnosti předběhnout nás v závodu o ovládnutí těchto nových technologií a urychleně mezi Čínou a USA smazat mezery v inovacích, nasazení a militarizaci těchto nových systémů.“

Carter tyto „nové technologie“ identifikoval jako „umělou inteligenci, roboty, miniturizaci, všudypřítomnou konektivitu a kvantovou výpočetní techniku.“

„Strategií Číny není pouze využívat slabých stránek našich vojenské techniky, ale také rozvíjet vlastní inovativní a dynamické odvětví špičkových technologií, které by ovládalo novou generaci civilních i vojenských technologií, zejména UI,“ uvedl. „Snaží se využít jak obchodní, tak vojenskou inovaci způsobem, který se navzájem doplňuje a buduje vojenskou i ekonomickou sílu.“

Čína silně investuje a soustředí se na rozvíjení své technologické základny, stojí za tím snaha ovládnout systémy budoucnosti.

„Čína vidí umělou inteligenci (UI) a kvantovou technologii jako základ pro ekonomickou i hospodářskou konkurenceschopnost. Nejen, že tyto technologie kopíruje a osvojuje si je, ale také je sama o sobě inovuje.“ dodává Carter.

Čína by již Spojeným státům dala pořádně zabrat, pokud jde o umělou inteligenci. Konkurence mezi oběma zeměmi se je již zcela vyrovnána, dodává expert.

Co se týče kvantových technologií, v této oblasti již Čína Spojené státy pravděpodobně předběhla.

„Kvantové schopnosti“ Ameriky jsou „nejisté“, vzhledem k tomu, že většina výzkumu je utajena.

„Nicméně, řada amerických vědců nedávno uvedla, že se zdá, že Spojené státy zaostávají, a to především díky komparativní ochotě čínské vlády agresivně financovat nové kvantové iniciativy,“ sdělil Carter.

Carter vyzval Spojené státy, aby vytvořily vlastní národní strategii, která by mohla čelit technologickému pokroku Číny a investovala více peněz na udržování strategické výhody.

„Krátkodobá strategie Číny je využívat slabé stránky americké armády a vyvíjet neustálý tlak, který nás má podkopávat.“ řekl a dodal: „Čínské ofenzivní kybernetické schopnosti by nás měly v krátkodobém časovém horizontu velmi znepokojovat, protože jsou proti nám nasazovány každý den, kdy dílčím způsobem posilují strategickou pozici Číny.“

Pentagon „by měl investovat do další generace bojových systémů, které budou využívat plný potenciál UI, včetně možného budoucího vývoje smrtících UI systémů, které dokáží operovat bez lidského přičinění,“ řekl Carter.

„Rusko, Írán a Severní Korea vidí, mimo jiné, stejné nedostatky a zranitelnost v našem přístupu k národní bezpečnosti, jako Číňané,“ poznamenal. „Abychom zvládli celou řadu hrozeb, kterým USA čelí, musíme se soustředit nejen na „porážku Číny „, ale také na posilnění našich schopností v oblasti technologií, jako takových.“

“Russia, Iran and North Korea, among others, see the same weaknesses and vulnerabilities in our approach to national security that the Chinese do,” he noted. “To appropriately manage the range of threats the U.S. faces, we must focus not just on ‘beating China,’ but on increasing our strength and agility across the technological domain.”

Překlad: raja, Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

14 Komentáře zapnuto "Roboti, umělá inteligence, kvantové počítače: Čína se připravuje na válku nové generace"

avatar
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Maroš
Host
Maroš

Pojednanie o Ploskej Zemi, o ktorom nemáte nič vedieť… Dokument s unikátnymi zábermi.
Великая ПРОПОВЕДЬ Плоской Земли которую ТЕБЕ нельзя слушать
https://www.youtube.com/watch?v=iAl9_M4OWmY

anna
Admin

veď tu máme celú podrubriku venovanú dutej Zemi. Ploská Zem je nezmysel

.lak
Host

Nevidíte plochý mjesíc, plochý jupiter se satelity, venuši i mars v kukátku? Faktem je když hvjezdář na mount palomar? dokončil obří 4? metrové zrcadlo a ukázal „kanály na marsu své babičce tak mu odvětila že ona je očima vidí obráceně. Čemuž věřím protože ségra vidí na obzoru to co já triedrem 10×50 sotva najdu. :-)))))))))

Maroš
Host
Maroš
anna – tá podrubrika je povinné čítanie,či povinná doktrína? V podstate mi akože môže byť fuk, aký má tvar „naša“ Zem, ale už mi to jedno nie je, pokiaľ sférická Zem a heliocentrický systém je len ilúzia našej slobody „snívania o kozmických letoch“ – pokiaľ v skutočnosti žijeme na obrovskej vesmírnej „Farme“ – s „mimoňm“i ako šľachtiteľmi našej otrockej humanoidnej rasy. Existuje veľké množstvo dôkazov o civilizáciách pred nami – a ja mám obavy , že tú našu vyhubia znovu vtedy, keď kritické množstvo ľudí zistí – že žijeme ako králiky vo výbehu pod veľkým zvonom. Je subtílna gravitácia Zeme… Číst vice »
Ela
Host

Skoda,ze jsem nerozumela vsemu,jen asi tak ze 70%,rustina uz se mi trochu vykourila z hlavy,dlouho jsem ji nepouzivala. Zajimave,jak tam rika,ze kdyby byla zeme vajicko….tak na neco takoveho jsem uz taky pomyslela,no jak rikam skoda nebylo by spatne kdyby to Video nekdo mohl prelozit,to by bylo super.

Maroš
Host
Maroš
Ela – „Aby sa zariadenie dokázalo správne nasmerovať a udržiavalo stabilnú pozíciu, inžinieri ho vybavili štvoricou gyroskopov, akýchsi zotrvačníkov, ktoré to v kozme dokázali zabezpečiť. Prístroj potreboval najmenej tri zo štyroch, prvý sa však pokazil minulý rok v júli, druhý teraz v máji. Inžinierom sa ani po mesiacoch skúšania nepodarilo nájsť spôsob, ako aspoň jeden z nich opraviť.“ ??? https://tech.sme.sk/c/6905360/kepler-skoncil-inzinieri-ho-nedokazali-opravit.html Toto je presne jeden z „nevysvetliteľných“ problémov, ktoré spomína autor toho ruského videa – podľa mňa zatiaľ komplexne najlepšie spracovaného. Teda konkrétne – ak naša zmyslová a priestorová orientácia je závislá na vzťahoch v našom fyzickom svete – ako sa… Číst vice »
Maroš
Host
Maroš

Keďže Jan Kraus nepochybne pracuje podľa scenárov Protokolov na objednávku – verejnosti nesmú ujsť „nezmysly“ – „plácaní“ Grygara o plochej Zemi – ale ani Jan Hus. ???
Stalo se – Show Jana Krause 10. 1. 2018
https://www.youtube.com/watch?v=ySxdAF2LcKM

Sysi
Host
Opravdu mi dalo nemálo úsilí, abych se sem dostala. Změna http na https bez předchozího upozornění asi způsobí čtenářům těžkosti. Od nedělního odpoledne se nedalo na stránky dostat – chyba 503. V noci už jen čistá stránka bez textu. To trvá stále. Jedinou možností bylo se sem dostat přes jednotlivé archivované články ve vyhledávačích, poté kliknout v baneru na tadesco a teprve tím se zpřístupnila strana Aktuálně a ve vyhledávacím řádku se objevil změněný odkaz, který jsem si uložila a který funguje. (I přesto, že mě tato změna napadla aniž bych tušila, že opravdu ke změně došlo, vložila jsem do… Číst vice »
anna
Admin
Milá Sysi, protokoly http alebo htttps nemajú žiaden vplyv na to, či sa na stránky dostanete alebo nie. Naše stránky doposiaľ neboli postavené tak, aby zvládali takú obrovskú návštevnosť ako sa nám pošťastilo v posledných dňoch. Chyba 503 je práve označenie, keď server nestíha, jednoducho povedané je tu dopravná zácpa. Jediné čo môžete vy spraviť je počkať a skúsiť navštíviť stránky neskôr. Skúsiť to za 15 sekúd alebo za 5 minút a pod…. Tento problém sa nedá vyriešiť zo dňa na deň. Ovplyvňuje to viacero vecí a medzi najefektívnejšie patria zrovna tie, ktorých správna optimalizácia alebo štruktúra môže zabrať aj… Číst vice »
Sysi
Host

Díky za reakci. Už je to dobré, poradila jsem si. Ale ke změnám přeci došlo. Např. tady nad okénkem pro komentáře je změna z češtiny na angličtinu „Leave a reply“ a dole není česky odeslat, ale anglicky „post comment“. Pod příspěvky není odpovědět, ale je tam odpovidit.
Takže se během víkendu na webu pracovalo, ne ?

Maroš
Host
Maroš
anna – ten problém sa volá mandela štruktúry presmerovacích serverov – keď domovský server vykonáva údržbu a ukladá na pomocné servery svoje cloud. A teraz podľa akej priority? Spakuje jadrá stránok a periférie vynechá? Spakuje nové a staré neskôr? A ktorému užívateľovi a čo? To je ako keď jeden činžiak sťahujú-evakuujú dvaja-traja sťahováci – vštko je síce pekne v krabiciach a presne označené, ale naraz to nejde všetko – a navyše – v dočasnom domove si ľudia tiež chcú vybaliť príbory, stoly a stoličky. S vašimi štruktúrami to má spoločné len to, že ich neberie ako celok naraz – ale… Číst vice »
anna
Admin

hmm je možné že ak server vykonával úudržbu, tak sa to mohlo ešte zhoršiť. Ale určite to nespôsobuje len údržba serveru.

Maroš
Host
Maroš

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
18. a 19. januára získava voda neobyčajné vlastnosti
„Ruskí biofyzici vedeckými metódami potvrdili „pravoslávny zázrak“, ktorý sa koná každý rok 19. januára, kedy voda mení svoje vlastnosti. Vedci určili aj konkrétny čas, kedy sú liečebné vlastnosti vody najsilnejšie.
„Najintenzívnejšie vlastnosti vody začínajú 18. januára približne medzi 15:30 do 21:30 a pokračujú 19. januára od 10:30 do 14:00,“ (čas na SK a v CZ) povedal vedúci laboratória biofyziky vody Vedeckého ústavu ekológie človeka a hygieny životného prostredia Stanislav Zenin.“
http://www.biosferaklub.info/?s=voda+18+januara

Maroš
Host
Maroš

Memplex thajských Mokenov – „morských cigáňov“ – ktorý ich včas VŠETKÝCH zachránil pred vlnou cunami.
Ľudské „nevedomie“ – kolektívne vedomie – informačné pole, sa – to je všeobecne prijímaný fakt v psychológii – odráža práve od morskej hladiny. A tento národ dokonale súznie s morom – o tom to celé je. SME VODA!
Mokenové – Děti moře – DOKUMENTY CZ SK
https://www.youtube.com/watch?v=ZluVPY7MKTk

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!