Rozhovor: NATO potřebuje ospravedlnit svoji existenci vytvářením „ruského strašáka“. Kdy můžeme očekávat oteplení vztahů západu a Ruska?

Sputnik: Vojenský plán Schengenu je navržen tak, aby odolal ruské agresi. Jaký je váš názor na toto téma? Existuje nějaký nevyvratitelný důkaz nepřátelství Ruska vůči Evropě?

Rick Rozoff: Je to něco, čemu se říká dohoda  Berlín+. Ta účinně zahajuje proces fúze vojenské a zahraniční politiky, která dovoluje silám Evropské unie používat prostředky NATO. Jeden je ekonomického a diplomatického charakteru a druhý zase vojenského a agresivního. Oba jsou v podstatě jedním a tím samým fenoménem, ​​který má původ v Bruselu.

Sputnik: Integrace obranných schopností přichází s vizí vytvořit evropskou obrannou unii do roku 2025. Co si myslíte o tomto druhu integrace?

Rick Rozoff: Existuje již několik prototypů integrace – tzv. Nordic battle group pod záštitou EU. Je aktivní v oblastech Baltského moře, Barentsova moře, Černého moře, oblastí sousedících s Ruskem nebo těch, které leží nebezpečně blízko Ruska. Evropské vojenské síly mají sloužit jako komplement, nemají soutěžit s NATO. Ve skutečnosti mají být integrovány.

Sputnik: Vztahy mezi Ruskem a Západem se v posledních letech zhoršily. Kdy můžeme očekávat rozmrznutí těchto vztahů?

Rick Rozoff: Až na západě dojde k politické transformaci, dříve nikoli. NATO považuje za svůj jediný záměr diskreditování Ruska a nakonec i jeho přímou konfrontaci. Aby ospravedlnilo svoji existenci a expanzi, musí NATO aktivně vytvářet „ruského strašáka“. Uměle vytvářená a zhoršující se rusofobie je v mnoha ohledech odrazem toho, co se poslední dva roky v USA dělo. Tento princip pracuje pro „deep state“ v USA a vsadím se, že to samé funguje také pro Velkou Británii. Dokud nebude samotný „deep state“ odhalen, vyhlídky na mírumilovné a konstruktivní vztahy mezi Ruskem a Evropou a Ruskem a Severní Amerikou jsou téměř mizivé.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jirikOldaDan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Kontrola ruského letadla byla provedena minulou noc v rámci standardních postupů na ochranu proti organizovanému zločinu a pašování zbraní nebo zakázaných látek, uvedl to v písemném prohlášení náměstek ministra vnitra Velké Británie Ben Wallace.

„Jedná se o obvyklý postup britských celníků, který má chránit Británii před organizovaným zločinem a těmi, kteří se snaží propašovat do země nebezpečné látky, jako jsou drogy nebo zbraně,“ píše se to v prohlášení, které obdržel Sputnik.

Náměstek ministra poznamenal, že po kontrole posádky bylo letadlu umožněno letět po plánované trase.
https://cz.sputniknews.com/svet/201803317068942-britanie-duvody-kontrola-letadlo-aeroflot/

jirik
Host
jirik

Strategie USA v boji proti IS (teroristická organizace, zakázaná v Rusku) zahrnuje, kromě bezprostřední účasti v operacích, také poskytnutí pomoci jiným státům v boji s touto frontou, prohlásil velitel Sboru námořní pěchoty, generál Robert Neller. https://cz.sputniknews.com/svet/201804017072160-USA-general-strategie-boj-IS/ V odpovědi na otázku moderátora konference v Atlantické radě o národní strategii v boji s IS (s ohledem na rozšíření teroristických aktivit této fronty v celé Severní Africe) Neller přiznal, že USA nemají dost možností pro samostatný boj s IS v celém regionu. Generál přitom poznamenal, že Strategie národní bezpečnosti předpokládá založení svazků s jinými státy, a že USA mají dost možností, aby pomohly… Číst vice »

Dan
Host
Dan

Clovece, co to tady pisete za fake news? Kdo vas za to plati?
IS stvorily USA jako jejich zastupnou armadu, bojujici za jejich zajmy!!! Poskytuji jim v boji za jejich zajmy vyzbrojeni, vycvik a vsemoznou podporu. Pomahaji jim v tom i zpravodajci z Izraele a NATO statu. Rusove jiz spoustu z nich zpopelnili v odvetnych uderech raket na ridici centra teroristu!!!
Bezte se vycpat s temi lzemi. USA jsou nejvetsi fasista a terorista na svete!!!!

jirik
Host
jirik

Stěžujte si na sputniku…odtamtud je článek převzat!!!

Jinak USA tvrdí, že bojuje proti IS, ale skutečnost je taková, že ho vytvořily a podporují……

Pokud jde o mou mzdu – je nevyčíslitelná…jsem k nezaplacení…….na uhrazení mé mzdy nemá ani Soros ani putin……

jirik
Host
jirik

Američané zveřejnili šokující dokument: „Naše impérium se hroutí, jediným řešením je válka“
24.7.2017

https://www.casopis-sifra.cz/americane-zverejnili-sokujici-dokument-nase-imperium-se-hrouti-jedinym-resenim-je-valka/
Světlo světla spatřil dokument, jenž vznikl v americké Vysoké škole válečné Armády Spojených států (USAWC – United States Army War College) a rozebírá scénář, v němž Spojené státy ztratí svou světovou hegemonii a mocenskou pozici. Na ten reagují tak přiměřeně a moudře, jak bychom od nich mohli očekávat – tedy ve stylu „když ne my, tak nikdo“.
https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Army_War_College

Olda
Host
Olda

Kdyz my ne tak nikdo.
Na stesti se na mineni techhle zfetovanych a ozralych idiotu z zidovske chazarske US mafie svet nebude ohlizet. Budou prvni na rozni, protoze chteji znicit svet.