Rozvědky varují před chemickými útoky islamistů v Evropě

Evropské rozvědky varují před tím, že chce Islámský stát v Evropě použít v dopravních prostředcích bomby naplněné jedovatým plynem.

Varování nejprve evropské rozvědky dostaly od nejmenované zahraniční rozvědky, která předala informaci o tom, že IS chystá v budoucnosti použít biologické zbraně.

Co je ještě víc znepokojující, je to, že mnohé z chemikálií zmíněné ve zprávě, jako hydrogen sulfid, jsou pro teroristy relativně dostupné.

Další potenciální chemikálie jsou chlorin a různé kyseliny, které mohou být v uzavřených prostorách, jako je metro, nebo letadlo, smrtící. Útoky kyselinou už dosáhly třeba v Británii epidemických rozměrů. 

Ačkoliv zatím nebylo prokázáno spojení mezi těmito kyselinovými útoky a radikálním islámským terorismem, zpráva ze začátku tohoto roku tvrdí, že Londýn se stal hlavním městem těchto útoků na světě.

Rozvědky začaly zprávy o možných chemických útocích brát vážně poté, co úřady v Austrálii v tomto roce odhalily v Sydney spiknutí, které chtělo právě chemickými zbraněmi útočit. Skupina, která měla útok provést, prý byla řízena bojovníky na středním východě.

Australská policie říká, že odhalila důkazy, že teroristé provedli vlastní testy právě s hydrogen sulfidem, který je vysoce toxický.

Chemické zbraně nejsou pro džihádisty nic nového. Existují důkazy, že je na bojištích v Sýrii a Iráku použili několikrát.

Nejnovější zprávy tvrdí, že po pádu Rakky, hlavního města IS, islamisté shromažďují masivní zásoby chemických zbraní, které chtějí nasadit buď na středním východě, nebo je dostat do Evropy.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. .lak napsal:

    Tak už tam asi nemají jedinou londýnu s obličejem bez plastiky. Ale 911. to tají, dokonce prý přes 400. útoků měsíčně?

  2. Jakub napsal:

    Každý člověk produkuje ten váš hydrogen sulfide 🙂 kdybyste místo hledání spiknutí za každým prdem (ten právě obsahuje sirovodík) dávali pozor na hodinách chemie 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.