Rusi o krok vpred? “Majú novú zbraň. Nemáme proti nej obranu,” povedal americký generál. Podľa neho však porušili zmluvu

…..no a kolik smluv vlastně dodrželo USA? Žádnou, všechny porušily okamžitě, a i s touto jistotou je podepisovali. Nyní se tomu diví, když jim někdo nastaví jejich vlastní zrcadlo chování….

00:54

Rusi o krok vpred? “Majú novú zbraň. Nemáme proti nej obranu,” povedal americký generál. Podľa neho však porušili zmluvu

Spojené štáty sa údajne nedokážu brániť proti najnovším ruským raketovým námorným strelám.

Generál John Hyten zo STRATCOM, pobočky americkej armády z oblasti kontroly jadrových síl, vyhlásil, že USA nemajú žiadnu obranu proti týmto strelám.

Na snímke generál John Hyten

​„Nemáme pred ňou žiadnu obranu, najmä pri obrane našich európskych spojencov,“ povedal generál Hyten, pred senátnym výborom pre ozbrojené sily USA.

”Tento systém sa môže pohybovať a ohroziť teda väčšinu európskeho kontinentu v závislosti od toho, kde je nasadený … Je to problém a budeme musieť zistiť, ako s ním zaobchádzať ako národ,” cituje generála agentúra AFP.

Generál však zdôraznil, že touto novou zbraňou Rusko porušilo Zmluvu o likvidácii rakiet stredného a krátkeho doletu (INF) z roku 1987. Tieto nové rakety môžu dokonca niesť aj jadrový náklad.

Američania teraz uvažujú, ako sa s touto zbraňou vysporiadať. Zakladateľ Arm Control Wonk Jeffrey Lewis podotkol, že by mohli Rusku odpovedať silou.

„Musíme Rusom pripomenúť, prečo je pre nich táto zmluva užitočná…Viete si predstaviť tie hrozné veci, ktoré by sme mohli umiestniť do Poľska ?” cituje Lewisa portál Business Insider.

Samuel Poništ

Zdroj (1)

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

6
Komentujte

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
jirikMaroš Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jirik
Host
jirik

Ruská armáda do roku 2025 obdrží nové exempláře hypersonických zbraní, inteligentních robotických systémů a zbraní založených na nových fyzikálních principech, stojí na webu ruského ministerstva obrany.

„Nový zbrojní program staví úkol zajistit dokončení vývoje a dodávek zcela nových exemplářů hypersonických zbraní, inteligentních robotických systémů, zbraní založených na nových fyzikálních principech a rovněž řady tradiční výzbroje nové generace,“ stojí ve zprávě.

Uvádí se, že státní zbrojní program na období 2018-2025 bude realizován za účasti vědecké komunity, neboť bude vyžadovat splnění řady vědecko-technických úkolů. https://sptnkne.ws/ef9w

Maroš
Host
Maroš

Ten Lewis asi chýbal na hodinách taktickej prípravy – Rusi už majú balistickú strelu Zirkon, ktorá nedávno 8x prekonala rýchlosť zvuku, pričom to, čoho sa akože amíci obávajú, ju prekoná „len“ 4x, takže ich protistrely nestíhajú tak či tak. A k tej Matke bômb, ktorú vrhli proti tunelovému pevnostnému systému, ktorý pomáhalo budovať CIA Talibanu ešte počas vojny proti Rusku – tá je ako konský prd oproti ruskej vákuovej-plazmovej bombe – ktorá má aj svoj „baby“ variant – RUČNÚ RPG strelu ŠMEĽ, ktorým ukrajinskí diverzanti zlikvidovali donbaského veliteľa Giviho – nemal šancu. Už len pre toto vlastnoručne uškrtím každého idiota,… Číst vice »

jirik
Host
jirik

V Rusku byl zamezen velký kanál pašování zbraní a výbušnin z EU a Ukrajiny, trestní stíhání bylo zahájeno hned proti 54 lidem, kterým bylo zabaveno více než 230 kusů střelných zbraní a 21 kg výbušnin, informovala v pondělí Federální bezpečnostní služba RF (FSB).

„FSB spolu s MV RF zamezila protizákonnou činnost meziregionální skupiny napojené na organizaci kanálu dodávek zbraní ze zemí EU a Ukrajiny do RF. V 24 subjektech RF byly uskutečněny vyšetřovací úkony vůči 54 odhaleným a zaregistrovaným členům uvedené skupiny,“ praví se v zprávě pro tisk.
https://sptnkne.ws/efKb

jirik
Host
jirik

Teoretická možnost vojenského střetu USA a Ruska existuje a je podmíněna množstvím problémů na mezinárodní aréně a různými přístupy k nim. Tento názor vyjádřil v pondělí 17. dubna první náměstek výboru Rady federace pro mezinárodní otázky Vladimir Džabarov. Džabarov zdůraznil, že mezi Moskvou a Washingtonem je mnoho nevyřešených problémů. „Konkrétně různě hodnotíme situaci na Blízkém východě, máme mnoho otázek ohledně Ukrajiny,“ vysvětlil. https://sptnkne.ws/efV3 —– Odborníci Prochorovova Ústavu všeobecné fyziky ruské Akademie věd vyrobili maketu přístroje, který zajistí bezpečnost letů vojenských letadel dokonce v případě útoku nepřátelských raket. Generátor se dá použít pro úkoly spojů, sondování a radioelektronického boje. „Přístroj zajistí,… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Dodnes americká CIA neodtajnila, kdo byl jejím špionem přímo ve hvězdném městečku, kde vznikal sovětský kosmický program. Musel to být někdo vysoce postavený. Informace totiž podával přesné. Pravdu se asi v dohledné době nedozvíme.
Zdroj: http://technet.idnes.cz/kosmicky-program-spion-spionaz-sssr-usa-cia-zpravodajstvi-raketa-bajkonur-1b1-/tec_vesmir.aspx?c=A170413_114828_tec_vesmir_kuz

jirik
Host
jirik

Ruští specialisté vyvinuli technický návrh na vytvoření malé energetické elektrojaderné stanice, kde je principiálně vyloučena možnost havárie kvůli neřízené štěpné jaderné reakci, takové, jaká se odehrála v Černobylu. To stojí ve zprávě publikované na stránce Ruské akademie věd o stavu fundamentálních věd v Rusku a o nejdůležitějších vědeckých pokrocích ruských vědců v roce 2016. Zvýšení úrovně bezpečnosti jaderných systémů je jedna z hlavních tendencí rozvoje moderní jaderné energetiky. V řadě zemí probíhá vývoj v oblasti eletrojaderných stanic, které vylučují havárii kvůli nekontrolovatelnému rozvoji štěpné reakce. Tyto stanice představují takzvaný podkritický jaderný reaktor, kde není možná autonomní štěpná reakce. Také je… Číst vice »