Ruské letectvo setnulo hlavu velení teroristické koalice «Haját Tachrír aš Šam» v syrském Idlibu: bylo zabito 22 nejvyšších velitelů An Nusra

Video

00:55

 

Ruské letectvo setnulo hlavu velení teroristické koalice «Haját Tachrír aš Šam» v syrském Idlibu: bylo zabito 22 nejvyšších velitelů An Nusra

Velení ruských leteckých jednotek i poté, co tyto byly lživě nařčeny z chemického bombardování, se nenechalo vykolejit záměrnou dezinformací a pokračovalo ve vzdušných operacích v provincii Idlib.

Syrská rozvědka zjistila místo určené pro setkání velitelů nejvyšší úrovně džihádistické koalice «Haját Tachrír aš Šam». Místem setkání teroristických lídrů se stala stranou stojící budova ve městě Džisr eš Šugur. Polní velitelé povstalců měli upřesnit termíny nové ofenzívy a početnost i rozložení sil.

Tyto konečné údaje před ofenzívou měly být upřesněny poté, co na místo dorazilo 22 nejvyšších velitelů An Nusra, radikální teroristické skupiny. A právě tehdy se nad městem objevil ruský bojový letoun, který přesným zásahem řízené střely zasáhl účastníky srazu extrémistických lídrů. V důsledku náletu zůstala koalice «Haját Tachrír aš Šam» bez hlavy. Všichni džihádističtí emírové byli zlikvidovaní.

Na videu je zachycena likvidace hlavounů koalice včetně An Nusra, ve městě Džisr eš Šugur. Připomeňme ještě, že před několika dny byl zničen blízko tohoto města sklad amerických zbraní.

 

 

https://youtu.be/JRdDG1lkYhY

 

Zdroj: Free-News.su

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

15
Komentujte

avatar
8 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
jirikstenly919marie Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
marie
Host
marie

To zase bude křiku, že tam bylo zabito x civilistů, z toho y dětí.

jirik
Host
jirik

„Platnost memoranda o předcházení incidentů a zajištění bezpečnosti letů vzdušných sil v průběhu operace v Sýrii byla ruskou stranou pozastavena,“ připomněl ministr. „Dnes prezident Ruské federace potvrdil naši připravenost k jeho obnově, pokud dojde k jasnému potvrzení, že hlavním cílem letectva americké koalice a VKS RF je boj s IS a Frontou an-Nusrá.“
https://cz.sputniknews.com/svet/201704125105207-purin-memorandum-USA-terorismus/

jirik
Host
jirik

Rusko odmítá zrušit embargo na turecká rajčata, obzvláště teď, kdy se Turecko postavilo na stranu USA v případě útoku na syrské letiště.
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/byznys/putin-od-vas-zadna-rajcata-nechci-a-ted-uz-turci-jenom-pocitaji-ztraty/
—-
Podle čínských novin nemůže mít Severní Korea vládu, která bude nepřátelská vůči Číně. To je jeden z výsledků jednání na Floridě.

Na pozadí těchto událostí vyplývá, že hlavním důvodem, proč Tillerson přijel do Moskvy k jednání se Sergejem Lavrovem a Vladimirem Putinem nemusí být jenom otázka amerického útoku v Sýrii, ale proto, že Washington chce zjistit reakci Moskvy na útok proti Severní Koreji.
http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/politika/tillerson-si-prijel-do-moskvy-pro-pozehnani-k-utoku-proti-kldr/

stenly919
Host
stenly919

Tak na šesté prioritě byli rusové úspěšní, ale zajímalo by mne,jak si vedou na dalších prioritách v boji s teroristy, nikde sem o tom moc neslyšel, pokud máte někdo o tomhle nějaké poznatky, můžete to sem prosím hodit ?

jirik
Host
jirik

Rusko se vměšovalo do prezidentských voleb v Černé hoře, prohlásil ve středu vysocepostavený představitel Rady národní bezpečnosti Bílého domu.

„Jsme velmi znepokojeni ruským vměšováním do voleb v Černé hoře v říjnu, i důvěryhodnými zprávami o ruské podpoře úmyslu zaútočit na vládu země ve volební den,“ řekl činitel, aniž by podložil svá tvrzení důkazy.
https://sptnkne.ws/edMX

jirik
Host
jirik

Vysoký představitel americké administrativy obvinil RF z dezinformací ohledně Sýrie.

„Rusko nehraje konstruktivní úlohu… propadlo propagandě a dezinformacím, jejichž cílem bylo dovolit Asadovu režimu vyhnout se odpovědnosti za tyto hrozné činy,“ řekl americký úředník novinářům ohledně chemického útoku v Sýrii.

Úředník také řekl, v dané etapě je důležité poskytnout Rusku možnost „aby zahrálo produktivní úlohu v humanitární a politické katastrofě na Blízkém východě.“
https://sptnkne.ws/edM9

PS: co čekat od ušáčků jiného – USA KING, rusko povl, apod

jirik
Host
jirik

Po útoku koalice v čele s USA na sklad Islámského státu s chemickými zbraněmi zemřely v Sýrii stovky lidí, informuje syrská armáda.

„Letadla tak zvané koalice zaútočila mezi 17:30 až 17.50 na skladiště Islámského státu, ve kterém se nacházelo mnoho zahraničních žoldáků,“ stojí v kopii komuniké, která byla předána RIA Novosti.

V souladu s tímto dokumentem zahynuly v důsledku otravy chemickými látkami a udušení stovky ozbrojenců a civilních obyvatel. https://sptnkne.ws/edRH

jirik
Host
jirik

„Na místě útoku se vytvořil bílý oblak, potom žlutý, což hovoří o tom, že se tam nalézá velké množství otravných látek. Požár na místě trval do 22.30,“ stojí v komuniké, které dostala RIA Novosti.
Podle dokumentu v důsledku otravy chemickými látkami, i od udušení, zemřely stovky ozbrojenců a civilistů.

„Událost potvrzuje, že teroristé IS a Fronty an-Nusra mají chemické zbraně a to, že je mohou použít, získat a transportovat,“ stojí v dokumentu.
https://sptnkne.ws/edSP

jirik
Host
jirik

Sýrsky prezident Bašár Asad môže v budúcnosti čeliť obvineniam z vojnových zločinov
Uviedol to v stredu americký minister zahraničných vecí Rex Tillerson na spoločnej tlačovej konferencii so svojím ruským náprotivkom Sergejom Lavrovom po rokovaniach v Moskve, informovala dnes agentúra Reuters.

Tillerson ďalej zdôraznil, že takýto krok je zatiaľ iba hudbou budúcnosti, avšak administratíva prezidenta USA Donalda Trumpa sa o to aktívne usiluje. Jeho komentár prichádza v čase oslabených bilaterálnych vzťahov medzi Moskvou a Washingtonom, ako to označujú obaja títo vrcholní diplomati.
http://www.hlavnespravy.sk/tillerson-asad-moze-v-buducnosti-celit-obvineniam-z-vojnovych-zlocinov/967870

jirik
Host
jirik

Ministr zahraničí RF Sergej Lavrov sdělil, že na včerejší schůzce s ministrem zahraničí USA Rexem Tillersonem mu prohlásil, že útoky USA na Sýrii odporují cílům boje s terorismem. „Včera jsme podrobně projednali nutnost aktivizace rusko-amerických úsilí pro mobilizaci světového společenství k boji s terorismem, připomněli jsme, že takové akce USA jako útok na Sýrii 7. dubna tomuto úkolu odporují,“ řekl Lavrov na poradě hlav ruských zastupitelství v subjektech Ruské federace. Ministr sdělil, že Rusko trvá na důkladném a nezávislém vyšetřování daného incidentu. „Pokusy schválit potají a bez žádných inspekcí rezoluci RB OSN s odsouzením vlády podpořit nemůžeme a nehodláme,“ poznamenal… Číst vice »

jirik
Host
jirik

John Dorrian, zástupce štábu koalice pro boj s teroristickou skupinou Islámský stát, která je vedená USA, oznámil, že koalice neútočila na sklad chemických zbraní ozbrojenců v Sýrii. https://sptnkne.ws/edXX ps: kdo bombardoval za usa koalici v sýrii??? —- „Ruské ministerstvo obrany nemá žádné informace, které by potvrdily zprávy o smrti lidí a charakteru škod v důsledku bombardování, které uskutečnila letadla mezinárodní koalice v okolí města Dajr az-Zaur. Za účelem monitoringu a sledování situace byly do uvedené oblasti vyslány bezpilotní prostředky objektivní kontroly,“ řekl Konašenkov. https://sptnkne.ws/edXZ —— Americký prezident Donald Trump počítá s tím, že mezinárodnímu společenství se podaří vyřešit velké konflikty… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Z rozhovoru s Terezou Spencerovou – Mnohým se zdá, že se za poslední týden svět zbláznil. Donald J. Trump, který hlásil, že na poli zahraniční politiky bude mimořádně zdrženlivý, nechal v pátek odpálit na syrskou leteckou základnu 59 tomahawků. Pravda, skoro nic se netrefilo. A od té doby jedou spekulace, proč to udělal: Chtěl opravdu potrestat zlého Bašára Asada za „chemický útok“? Je to začátek větších amerických akcí v Sýrii, i když to americká veřejnost nechce? Byla to taková „propagační střela“ před jednáním Rexe Tillersona v Rusku? Nebo ho „zbulíkovala“ dcera Ivanka, která podle některých informací nemohla snést pohled na… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Na záchranné operaci se dohodli povstalci a vládní síly za přispění Íránu a Kataru. Článek V Sýrii začala evakuace čtyř obléhaných šíitských a sunnitských měst a vesnic. Informovala o tom exilová organizace ochránců lidských práv. Jedná se o šíitské vesnice Fúa a Kafrája v provincii Idlib a města Zabadání a Madájá ležící v provincii Damašek u hranice s Libanonem. Šíitské vesnice obléhají dlouhodobě sunnitští povstalci, Zabadání a Madájá jsou v obležení armády a jejích spojenců. Výměnou za odchod rebelů a jejich rodin ze Zabadání a Madáji bude moci Fúu a Kafráju opustit zhruba 16 tisíc šíitských občanů. Agentura Reuters s… Číst vice »

jirik
Host
jirik

Kolona ze 60 autobusů odjela z města Zabadaní na předměstí Damašku v rámci procesu odvážení teroristů a jejich rodinných příslušníků o celkovém počtu 2350 lidí.

Jak oznamuje RIA Novosti s odvoláním na Vojenské informační středisko vládních sil SAR, probíhá současně evakuace pokojných obyvatel obležených měst Fua a Kefraja na severu Sýrie.
Syrská vládní vojska dosáhly dohody s pohlaváry řady ozbrojených skupin, podle níž byly ozbrojencům ve městech Zabadaní a Madaja poskytnuty autobusy a bezpečný odjezd do Idlibu.
Výměnou za to odblokovali ozbrojenci silnici pro evakuaci několika tisíc obyvatel šiitských osad, které budou odvezeny do Aleppa.
https://sptnkne.ws/eexc

jirik
Host
jirik

Letectvo mezinárodní koalice v čele s USA shodilo výsadek nedaleko syrského města Dajr az-Zauru v rámci operace proti teroristické organizaci Islámský stát (IS, v RF zakázaný), informuje televize Sky News Arabia s odvoláním na vlastní zdroje.
https://sptnkne.ws/efCW
Přitom se neupřesňuje, čí vojáci byli vysazeni z vrtulníků.