Rusko a Čína vyhlásili vojenskou spolupráci na stabilizaci světového míru

Čína a Rusko budou usilovat o posílení svého bezpečnostního dosahu prostřednictvím strategických vojenských aliancí mezi oběma zeměmi.

Vlády Číny a Ruska ve středu 4. září oznámily, že založily vojenskou alianci s cílem společně posílit stabilitu a mír ve světě.

Uvedl to viceprezident Ústřední vojenské komise Číny Zhang Youxia, který odcestoval do Moskvy, aby se setkal s hlavou ministerstva obrany Ruska, Sergejem Shoigu.

Po tomto dvoustranném setkání se zástupci ruské a čínské správy rozhodli dohodnout obranný plán na ochranu bezpečnostních zájmů obou silných národů.

Ruský ministr obrany, generál Sergei Shoigu, oznámil začátek nové fáze ve vývoji vztahů mezi Ruskem a ČLR. „Čína je naším klíčovým strategickým partnerem na světové scéně,“ řekl na setkání s Zhang Youxia, místopředsedou CMC Ǔstřední vojenské komise.

pic.twitter.com/CMUuMHrmua

V tomto ohledu čínský úředník zdůraznil, že tento asijský národ je připraven spolupracovat s Ruskem na realizaci toho, co označil jako důležitý konsensus mezi oběma národy, a zároveň naléhal na prohloubení taktické spolupráce.

Shoigu také vysvětlil, že toto strategické partnerství by prospělo všem lidem obecně jako efektivní síla k obraně globální bezpečnosti.

Na druhou stranu, zástupce čínských milicí využil příležitosti k vypovězení perzekučních kampaní vlády Spojených států a jejich spojenců proti jiným národům celého světa.

„USA a další západní země provádějí bezespornou politiku hegemonie a uchylují se k pronásledování,“ řekl Youxia.

Pro tadesco přeložil Pedro | Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

10 komentářů

 1. Vítězslav Crha napsal:

  Doufám, že je každému čtenáři Tadesca jasné proč se to nyní děje a jak obrovská nutnost tohoto partnerství nyní vyvstala. Není to kvůli možnosti války ale kvůli překotným změnám v ekonomice světa. Je to kvůli krizi a udržení světa bez občanských válek. Když prostudujete všechny dostupné kanály zákonitě dojdete ke stejnému názoru.

 2. Miroslav napsal:

  Čína ještě není dost silná, takže se přátelí se silnějším, ale až zesílí, tak bych byl radši , aby byl Rus opatrný, protože je na řadě.

 3. Adam napsal:

  Cina mela vzdy svetove ambice. Pokud se podivate do minulosti (a staci sto let) zjistite, ze Cina mela s Rusem problem. Dokonce spolu valcili v sedmdesatych letech.
  Cina sama o sobe je silna. Jediny problem, co kdy mela bylo sjednoceni tak velkeho naroda.
  Cina JE nebezpeci. 3 miliony muzu ve zbrani a dalsich 100milionu !!! v zaloze.
  A rozhodne radeji zvolim byt pod nadvladou USA a EU, nez pod Cinou, ktera si nas.muze koupit vsechny. A aby u nas otrocili deti v osmi letech,tak jak v Cine, diky, NE. Aby se u nas vyrabely nekvalitni vyrovky, ze zakazanych surovin…diky, NE. Nechci žrát kocky a psy, tak jak v Cine, abych neumrel hlady, diky NE.
  A proto jsem moc rad, ze u nas Cina zatim moc neinvestovala, tedy si nas zatim nekoupila.
  A kdo si mysli, ze Cina nas zainvestuje jen tak, aby se lide meli lepe, zrejme nepochopil kapitalismus a je jedno,jestli zapadni, nebo vychodni. Kazda investice musi mit navratnost, at uz kapitalovou,nebo politickou.
  A kdo chce mit na zakladni skole druhy jazyk Cinstinu, jen at dale veri pohadkam…
  A co se tyce spojenectvi Ciny s Rusem. Jen doufejme, ze Cina, tak jak v minulosti nebude tlacit na Rusa, aby rozpoutal svetovou valku.A jako lahudka, kdyz byla Cina rozhadana s Rusem, odsoudila „okupaci“ ČR vojsky varsavske smlouvy.
  Cina je hegemon a pokud si nedame pozor, cinstina bude brzy dalsi uredni kazyk v cesku.

  • Brunero napsal:

   Preto je veľmi dôležité, aby Rusko naďalej silnelo a bolo veľmi silné v svetovej politike a nebudeme sa musieť Číny až tak báť.

  • Vladislava napsal:

   Já bych to neviděla tak tragicky a rozhodně bych raději pod ochranná křídla Ruska, nežli USA a EU. USA čeká přeformátování a až pokud se jim to podaří, tak potom snad, ale budou mít práci sami se sebou, když budou žít z vlastních zdrojů a ne z těch světových. A EU o tom nemá smysl vůbec mluvit. Druhou věcí je, že Putin a jeho následovníci (doufám) budou držet Čínu na krátkém vodítku. Čínský president nezná zákony konceptuální řízení-Putin je v něm jednička. :-))

  • MM napsal:

   Adam
   tie nezmysly o Číne si si prečítal prebo ha kde ???
   Alebo si len iba taký úbohý troll…

  • svalovidoslava napsal:

   „A rozhodne radeji zvolim byt pod nadvladou USA a EU, nez pod Cinou, ktera si nas.muze koupit vsechny.“
   Zrovna jste napsal své přání být nadále otrokem.
   Myšlenky, řečená či napsaná slova jsou velmi silná a volby svého dalšího směrování si určujeme často bez toho, aniž bychom si to uvědomili…

 4. mariankosnac napsal:

  Čina je zlo tak ako i EU, ale čo tu niekto pisal že tu budú pracovať 8 ročné deti a budú sa žrať psy + mačky a čínština další úradny jazyk, je prehnané, nič takého nebude.

 5. Viktor napsal:

  V ČÍNĚ nepotřebovali nic privatizovat, ani „reformovat“ a už 2 roky jsou nejsilnější ekonomikou světa. Do Číny si nepustili žádnou Rotschildovu, Morganovu, Rockefellerovu či GoldenSachsovu banku a to ani přes bílé koně, navzdory nabízeným výhodám. – Za dva roky vyprodukovala Čína víc cementu než USA za celé 20. století. – Délka vybudovaných cest – 4 mil. km – 300 tisíc mostů po celé zemi, z nich přes 1000 s délkou víc než 1 kilometr. – V roce 2016 postavili most z Hongkongu do Macau. – Předtím tam cesta trvala 1 hodinu na rychlostním člunu. – Za jeden rok se autopark Číny zvětšil o 20 miliónů automobilů. – Každý rok se v Číně postaví 100 nových letišť. – Dále se například postavili gigantické viadukty s délkou 150 km a tunel o délce 28 km . – Vlak z Guangzhou do Guiyangu za jednu hodinu projede 510 mostů a 236 tunelů rychlostí 250 km/hod. – Za 30 roků v Číně zvětšili obytnou plochu 8 x a byty se přidělují i bezplatně. – Za 10 let bude v Číně 220 měst s počtem obyvatel přes 1 milión. ———- Celá tato statistika je reálná díky jednoduchému číslu: Od roku 2000 v Číně popravili za korupci přes 10 000 politiků a úředníků!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..