Rusko již disponuje větší zásobou zlata než Čína, píší média

Rusko předběhlo Čínu a dostalo se na páté místo na světovém žebříčku, co se zásoby zlata týče. Koncem března činil objem drahého kovu v rezervách ruské centrální banky 1 890,8 tun, informoval o tom 31. května list Kommersant s odkazem na data Světové rady pro zlato (WGC).

 

[wp_ad_camp_2]

 

Centrální banka Ruské federace se tak pojistila před riziky související s aktivitami finančních regulátorů USA a EU a také s geopolitickou nejistotou, píše list.

Soudě podle tempa, kterým ruská centrální banka rezervy zlata zvyšuje, si mezi centrálními bankami všech zemí zachová vedoucí pozici. Za posledních 10 let zvýšila zásoby zlata o tisíc tun, přičemž za 4 poslední roky to bylo 850 tun. Na druhém místě v žebříčku zemí s nejrychleji rostoucí rezervou zlata je Lidová banka Číny, která za poslední 4 roky  zvýšila zásoby zlata o 788 tun.Zásoby zlata v Kazachstánu a Turecku stouply za 4 roky o 161,4 a 111 tun.

Největší centrální banky začaly zvyšovat zásoby zlata po krizi v letech 2008-2009, vysvětlují experti. V mnohém byla překonána díky přílivu obrovských částek do světové ekonomiky, což způsobilo růst inflace. Zlato je považováno za protiinflační nástroj ověřený časem, zdůrazňují znalci

Zdroj: 1

3 komentáře

 1. David 12 napsal:

  Dost často se zapomíná na v současnosti podhodnocené stříbro.
  Je však pravda, že je potřeba zajistit se na horší časy. Kdo má zájem o stříbro bez DPH 21%
  nechť mne kontaktuje na silver-age@seznam.cz

  • Lukas napsal:

   Da sa kupit fyzicke striebro? 1oz?

   • David 12 napsal:

    Fyzicke stribro 1 OZ se da koupit vsude. Ovsem co se tyce bullionu, tak v drtive vetsine pripadu s DPH 21%. Krome toho neni problem sehnat investicni stribro v tzv. LBMA standardu. Ovsem sehnat investicni stribro v GOOD DELIVERY standardu, to uz je opet vyjimecna zalezitost. Vetsina prodejcu ani nevi, co skutecne GDS znamena.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *