Rusko již disponuje větší zásobou zlata než Čína, píší média

Rusko předběhlo Čínu a dostalo se na páté místo na světovém žebříčku, co se zásoby zlata týče. Koncem března činil objem drahého kovu v rezervách ruské centrální banky 1 890,8 tun, informoval o tom 31. května list Kommersant s odkazem na data Světové rady pro zlato (WGC).

 

 

Centrální banka Ruské federace se tak pojistila před riziky související s aktivitami finančních regulátorů USA a EU a také s geopolitickou nejistotou, píše list.

Soudě podle tempa, kterým ruská centrální banka rezervy zlata zvyšuje, si mezi centrálními bankami všech zemí zachová vedoucí pozici. Za posledních 10 let zvýšila zásoby zlata o tisíc tun, přičemž za 4 poslední roky to bylo 850 tun. Na druhém místě v žebříčku zemí s nejrychleji rostoucí rezervou zlata je Lidová banka Číny, která za poslední 4 roky  zvýšila zásoby zlata o 788 tun.Zásoby zlata v Kazachstánu a Turecku stouply za 4 roky o 161,4 a 111 tun.

Největší centrální banky začaly zvyšovat zásoby zlata po krizi v letech 2008-2009, vysvětlují experti. V mnohém byla překonána díky přílivu obrovských částek do světové ekonomiky, což způsobilo růst inflace. Zlato je považováno za protiinflační nástroj ověřený časem, zdůrazňují znalci

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

3
Komentujte

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
David 12Lukas Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na
David 12
Host
David 12

Dost často se zapomíná na v současnosti podhodnocené stříbro.
Je však pravda, že je potřeba zajistit se na horší časy. Kdo má zájem o stříbro bez DPH 21%
nechť mne kontaktuje na silver-age@seznam.cz

Lukas
Host
Lukas

Da sa kupit fyzicke striebro? 1oz?

David 12
Host
David 12

Fyzicke stribro 1 OZ se da koupit vsude. Ovsem co se tyce bullionu, tak v drtive vetsine pripadu s DPH 21%. Krome toho neni problem sehnat investicni stribro v tzv. LBMA standardu. Ovsem sehnat investicni stribro v GOOD DELIVERY standardu, to uz je opet vyjimecna zalezitost. Vetsina prodejcu ani nevi, co skutecne GDS znamena.