Rusko možná pomůže Číně vytvořit mezinárodní rehabilitační centrum pro kosmonauty

MOSKVA (Sputnik) – Ruské vědecké organizace jsou připraveny pomoci Číně a jejím partnerům při vytváření mezinárodního rehabilitačního centra pro kosmonauty a dalších infrastruktur potřebných pro rozvoj vesmírné medicíny a biologie, sdělila Sputniku mluvčí Institutu biomedicínských problémů Ruské akademie věd.

“ IMBP (Institut biomedicínských problémů) je společně s čínskou stranou připraven v provincii Hainan v Sanyi vytvořit rehabilitační zařízení pro kosmonauty a pracovat na vývoji způsobů a metod rehabilitace ve spolupráci s příslušnými čínskými organizacemi a specialisty,“ sdělil Mark Belakovskij, zástupce IMBP.

Zařízení by poskytovalo příležitost k rehabilitaci kosmonautů po vesmírných letech a pro bývalé kosmonauty a astronauty ze všech zemí by se mohlo stát místem dovolené, pokračoval Belakovskij.
Podle Belakovského již ohledně tohoto projektu proběhly vážné diskuze jak na straně Číny, tak i Ruska.
V dubnu Tian Yulong, generální tajemník Čínské národní vesmírné agentury (CNSA), během konference v americkém městě Colorado Spring uvedl, že v otázkách vesmírného programu chce Peking posílit spolupráci s Moskvou.

Překlad: raja, Zdroj: 1

Mohlo by se vám líbit...

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Subscribe  
Upozornit na

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílet

Líbil se vám tento článek? Sdílejte jej se svými přáteli!