Rusko požádalo o určení cílů, na něž chtějí USA v Sýrii zaútočit

Rusko americkým úřadům navrhlo, aby jmenovaly objekty v Sýrii, které by se mohly podle jejich názoru podílet na výrobě nebo skladování chemických zbraní, a poslaly tam představitele OPCW, prohlásil stálý zástupce RF při OSN Vasilij Něbenzja.

 

 

„Máme konkrétní návrh americkým kolegům — oznamte seznam cílů, které, jak bylo oznámeno, určil Pentagon pro možný útok,“ řekl Něbenzja.

Dodal, že podezírají-li USA spojení těchto syrských objektů se skladováním nebo použitím chemických zbraní, mají postoupit tuto informaci OPCW pro vykonání inspekce, kterou předpokládá konvence.Něbenzja přitom prohlásil, že Rusku je bezpečně známo, že na území nekontrolované syrskými úřady byly dovezeny po klikatých trasách otravné látky a zařízení, jichž se chystají teroristé použít k provokacím. Zdůraznil, že představitelé nezákonných ozbrojených útvarů už prodělali instruktáž západních tajných služeb.

„Bílé přilby se už objevily v Idlibu, v samotné provincii byly uneseny desítky dětí,“ zdůraznil stálý zástupce Ruska.

Upozornil zároveň, že současně se v blízkosti Sýrie projevuje vojenská přítomnost klíčových západních zemí, navíc jejich oficiální osoby vystupují s agresivními prohlášeními.

Zdroj: 1

Loading...
Líbil se vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli!

2 komentáře

  1. jirik napsal:

    Syrské vládní jednotky nalezly na jihu země sklad granátometů M141 (SMAW-D) vyráběných v USA. K tomuto objevu došlo během vyčistění okresu opuštěného obyvateli města El Quneitra.

    Podle snímku, který zveřejnily úřady, syrská armáda získala ruční granátomety ráže 83mm, které jsou od roku 1983 ve službách americké armády a námořní pechoty. Tato zbraň je určena ke zničení betonových přístřešků, technických překážek a zničení lehce obrněných vozidel. Raketa o hmotnosti 12 kilogramů je uzavřena v zapečetěné spouštěcí nádobě vybavené výhledem. Granátomet nevyžaduje údržbu a je snadno použitelný.
    https://cz.sputniknews.com/svet/201809078031141-syrie-zbran-usa-granatomet/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.